BEKER VOOR DE WINNAAR SCHAATSERS IN ACTIE JUBILEUM V. P. v. d. VOORT J. HELSLOOT MET PENSIOEN VERS VAN 'T VAT Van 12 t/m 14 maart werd in de uitverkochte Brabanthallen in Den Bosch voor de vijfde maal het Internationale Springcon cours 'Indoor Brabant' gehou den, waaraan door tal van emi nente, binnen- en buitenlandse ruiters werd deelgenomen. Naast de grote belangsteling in de Brabanthallen van publiek en pers wijdde ook de N.O.S. aan dacht aan dit gebeuren tijdens een anderhalt uur durende recht streekse uitzending op de tele visie. VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Redactie-adres: Postbus 28. Amsterdam Telefoon 020-70 21 88 Redactie: R. Elfrink Me|. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch H. M. Sikking Den Bosch (Zuidwal) P. F. J. van de Vliert De heer J. Helsloot temidden van de heren A. N. van der Steen sr. (links) en drs. J. J. C. Goos. haar een fraai bloemstuk aan te bieden. Namens het perso neel kreeg de heer Helsloot de beste wensen voor de toekomst en een mooie draagbare radio aangeboden. Zoals gebruikelijk sprak de heer P. Vos namens de gepensioneer den. Hij was in 1926 ongeveer gelijk met de heer Helsloot in dienst gekomen, had lang met hem samengewerkt en alhoewel de wegen zich hadden geschei den, waren zij voor elkaar de zelfde gebleven. Na de heer Helsloot te hebben bedankt voor zijn vriendschap, wenste hij zijn oude makker nog vele goede en gelukkige jaren toe. Als laatste voerde de heer Hel sloot zelf het woord. Hij zei geen spijt te hebben van de jaren, dat hij bij Heineken had gewerkt, alhoewel het in het begin bijzonder zwaar was. Dankbaar was hij voor de hem geboden gelegenheid om 'op te klimmen' en dankbaar ook kon hij terugzien op zijn Heineken- tijd. Hij was zich ervan bewust fouten te hebben gemaakt waarvoor hij bij deze gelegen heid graag zijn excuses aan bood. Met woorden van erken telijkheid en dank aan het adres van hen met wie hij had samen gewerkt en aan hen. die hem zo vriendelijk hadden toegespro ken, eindigde de heer Helsloot zijn toespraak. Zeer velen maak ten hierna van de gelegenheid gebruik om de heer Helsloot tot afscheid de hand te drukken. Een goed einde van een goede receptie. Oud Bruin afdeling expeditie bood de heer K. Vinkenborg een grote tuin stoel aan. Dat nadien de recep tie, onder het genot van spijs en drank, op gezellige wijze werd voortgezet, behoeft geen betoog. Het was ook nu weer goed toeven in de kelder. Zondag 14 maart werd door bijna 70 Heineken-medewerkers deelgenomen aan de jaarlijkse schaatsprestatietocht. Op de foto ziet U de start van de da mes en heren, die resp. 10 en 16 km. moesten afleggen. Dat was een niet gering karwei, vooral ook omdat de wind de schaatsers danig parten speel de. De heer M. Willemsteyn (rechts) overhandigt de jubilaris een horloge. Op 18 februari 1946 trad bij de Amstel Brouwerij in dienst de heer V. P. van der Voort. Hij werd geplaatst op de afdeling expeditie als controleur. Nu, 25 jaar later, werd dit feit herdacht en werd hij vergezeld van zijn echtgenote en dochter Marjo lein, ontvangen in de Commissa- rissenkamer aan de Mauritska- de. Nadat door de heer F. U. Verver aan mevrouw Van der Voort bloemen waren overhandigd, sprak de bedrijfsleider, ir. W. F. Schipper, de jubilaris toe. In zijn toespraak liet hij uitko men, dat de heer Van der Voort één van de weinige jubilarissen is, die 25 jaar op dezelfde afde ling gewerkt hebben. Namens de directie dankte hij de jubilaris voor de langdurig aan het bedrijf bewezen dien sten. Als blijk van waardering reikte hij de gouden Amstel- speld uit en stak deze op de revers van de jubilaris. De heer M. Willemsteyn, Pro ductieleider, bood hierna met een toepasselijk woord het gou den horloge aan. Als direkte chef van betrokkene sprak de heer F. Kraaijenga woorden van waardering aan het adres van de jubilaris. 'U bent,' aldus de Chef Belading, 'een waardevolle kracht voor onze afdeling. Als er een be langrijke telling of kontrole ver richt moet worden bent U de aangewezen man. Ik overhandig U hierbij de enveloppe met in houd en ik adviseer U ook, deze te controleren op haar inhoud'. Namens het jubileumfonds over handigde de heer M. J. Schalm de bekende enveloppe, waarbij hij namens het personeel de jubilaris de gelukwensen over bracht. Na een genoeglijk samenzijn, waarbij naar voren kwam, dat de heer Van der Voort vooral in de beginjaren van zijn loopbaan bij het Concern belast is ge weest met de kontroles van de export in de havens en het in- en uitklaren van de voor de brouwerij bestemde goederen, maakte het gezin Van der Voort zijn opwachting in de Gijs- breghtkelder. Hier was een groot aantal medewerkers en belangstellenden aanwezig om de jubilaris met zijn jubileum geluk te wensen. Namens de Onderdeel van dit lustrumtoer- nooi was het internationale springconcours om de Grote Prijs van Brabant, aangeboden door Heineken. Op de hieronder gepubliceerde foto overhandigt de heer J. G. Timmer de zilveren bierpul aan de winnaar van het concours, de Westduitser Alwin Schockemöhle, die zich in deze prijzenrace met Dorian Gray op alle onderdelen veruit de sterk ste toonde. Behalve tijdens de prijsuitrei king droeg Heineken ook vóór de aanvang van het concours én tijdens de pauze een steentje bij tot het welslagen van deze, in de paardensportwereld zo be langrijke dag, door een optreden van de Heineken Fanfare. Woensdag 24 februari werd in 't werd hij gepensioneerd en in Koelschip van de brouwerij die functie ook hebben wij hem, Stadhouderskade aandacht be- aldus spreker, het beste ge- steed aan het feit, dat de heer kend. Veel waardering had de J. Helsloot wegens het bereiken heer Goos voor de wijze, waar van de pensioengerechtigde op de heer Helsloot altijd zijn leeftijd de brouwerij ging ver- werk had verricht en nooit iets laten. van zijn moeilijkheden had laten Als eerste sprak drs. J. J. C. blijken. Hij verwachtte niet, dat Goos de heer Helsloot toe, de heer Helsloot moeilijkheden waarbij hij wees op de onwaar- zou hebben om met pensioen schijnlijke loopbaan van de heer te gaan. Spreker wenste de heer Helsloot. In 1926 begonnen in Helsloot en zijn echtgenote een de tapkelder, werd hij in 1941 goede tijd toe. portier in de Van der Helst- straat; daarop kwam hij in 1950 De heer A. N. van der Steen op de expeditie terecht en werd Sr., chef Intern Transport, zei in 1958 chef van het biermaga- de heer Helsloot bijzonder te zijn. In laatstgenoemde functie zullen missen, ondanks het feit, dat zij nog wel eens ruzie had den gehad en er alleen maar za kelijk werd gesproken. Gememo reerd werd, dat de heer Hel sloot in alle jaren slechts één maal te laat was gekomen, het geen spreker in hoofdzaak als een verdienste van mevrouw Helsloot zag. Reden temeer om 2

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 2