VIERING 25-JARIG JUBILEUM H. SCHILSTRA G. de Wit gehuldigd PETER STUYVESANT-PRIJS VOOR A. H. HEINEKEN EERLIJK EN HELDER 25 JAAR IN DIENST Dinsdag 2 februari werd op de Herengracht te Amsterdam het 25-jarig jubileum van de portier van het aldaar gevestigde Hei- neken Verkoopkantoor, de heer G. de Wit, gevierd. Na een kort onderhoud in de kamer van de heer Mollerus om 4 uur, verschenen de heer en mevrouw De Wit bene den in de kelder, waar een on gedwongen en gezellige bijeen komst gehouden zou worden, die op verzoek van de jubilaris evenwel een zeer informeel ka rakter droeg. De heer P. Kranenberg sprak de jubilaris als eerste toe, waar bij hij een uitgebreid overzicht gaf van de 25-jarige loopbaan van de heer De Wit bij de brou werij. Via bijrijder op de paar- denwagen tot koetsier, via los ser- en lader op de afdeling expeditie tot chauffeur op de 'verkoopwagen' en via de afde ling Thuisverbruik/Slijtersver- koop als vertegenwoordiger tot zijn huidige functie, portier van het verkoopkantoor, heeft de jubilaris vele fasen in het bedrijf doorgemaakt, die hem heden ten dage de beschikking heb ben gegeven over een brede ervaring op velerlei gebied. De heer Kranenberg omschreef te vens de vele goede kwaliteiten van de heer De Wit en bedankte hem tenslotte voor het vele werk, dat hij in die 25 jaar zo goed had verricht. De heer Mollerus bracht hierop in zijn toespraak de felicitaties van het gehele Gewest Amster dam over en overhandigde als blijk van waardering de enve loppe met inhoud. Een tweede cadeau onder couvert mocht de jubilaris eveneens uit handen Mevrouw De Wit speldt bij haar man het gouden jubileuminsigne op. De heer P. Kranenberg overhandigt het echtpaar De Wit een cadeau, dat alle bewondering oogst. van de heer Mollerus ontvan gen, die hierbij evenwel namens het Jubileumfonds van de brou werij Mauritskade oude stijl sprak. Na het dankwoord van de heer De Wit bleven de ruim 60 aan wezigen nog lange tijd bijeen om de jubilaris van harte geluk te wensen en nog vele malen het glas met hem te heffen. In 'De Bedrijfsjournalist' van december 1970 lazen we, naar aanleiding van ons verhaal over 'de conversie' in Vers van 't Vat, het onderstaande stukje. Eerlijk en helder Net als het bier trouwens (en daarmee miszeggen we niets, en kunt u ons evenmin beschuldi gen van free publicitywas de voorlichting in 'Vers van 't Vat' (Heineken) over de 'Conversie, eerste stap naar een geinte- greerd personeelsbeleid'Kei harde informatie, verpakt onder een fraaie manchet. Enkele hoofdstukken: 'Van weekbeta- ling naar maand betaling''Rege ling ploegendienst''Betaling per giro of kas'. We kunnen ons niet herinneren dat we deze toch altijd vrij moeilijke artikelen op een geluk kiger wijze hebben zien illustre ren dan nu door Arend van Dam het geval was. Met name de sa laris-slip (I) was zeer beziens waardig. 'De Bedrijfsjournalist' is een uitgave van de Commissie Per- soneelsvoorlichting van het Ver bond van Nederlandse Onder nemingen in Den Haag. Op 4 februari herdacht de heer H. Schilstra de dag dat hij 25 jaar geleden als bankwerker in dienst trad bij de Amstel Brouwerij. Daar de jubilaris af zag van een 'Herdenking in het groot' werd hij vergezeld van zijn echtgenote, op zijn jubi leumdag in de kamer van de bedrijfsleider, ir. Schipper, ont vangen om in kleine kring aan deze gedenkwaardige dag toch enige aandacht te schenken. Het echtpaar Schilstra werd op gewacht door de heren Brou wer, Tiktak, Voet en Verver en het was laatstgenoemde, die als chef plaatselijke personeel- dienst mevrouw Schilstra bloe men aanbood. Na het serveren van de koffie met cake kwamen de tongen los en het bleek al gauw dat de ju bilaris, komende uit Friesland, in 1936 naar de hoofdstad was getrokken. Na verschillende werkzaamheden elders, begon hij in 1946 voor een loon van 43,50 per week op de brouwerij. Begonnen als bank werker werd hij in 1951 reserve machinist en in 1959 volgde aanstelling tot machinist. Uit de verhalen bleek wel dat de jubilaris in de achter hem lig gende 25 jaren heel wat pret tige belevenissen had meege maakt. Overgaande tot het meer offi ciële gedeelte, sprak de heer Schipper de jubilaris toe, waar bij hij onder meer naar voren bracht dat de heer Schilstra een van die mensen is, die rus tig hun gang gaan en daarbij het werk goed doen. Hij vond dit een goede karaktertrek en bracht de jubilaris dank voor De heer Schilstra bewondert samen met zijn echtgenote het gouden hor loge. De chef Technische Dienst, Ir. Tiktak, was belast met het overhandigen van het gouden horloge. het 25 jaar vlekkeloos verrich ten van zijn werk. Als blijk van waardering speldde hij hierna (waarom zit er toch een moei lijk verwijderbare knop aan die spelden?) de gouden speld op de revers van de jubilaris. De chef technische dienst, ir. Tiktak, die hierna enige woorden sprak, stelde het op prijs om Schilstra eens in het zonlicht te kunnen plaatsen.'Het schijnt,' aldus spreker, 'in de energie- dienst goed toeven te zijn. U bent in korte tijd de 3e jubilaris in deze afdeling. Het is een van de afdelingen waar de minste moeite mee is, de onderlinge verstandhouding is er uitste kend. Aan deze verstandhou ding hebt ook U medegewerkt'. Als blijk van erkentelijkheid hiervoor overhandigde hij de ju bilaris het gouden horloge. De chef energiedienst, de heer Voet, dankte de jubilerende werknemer vervolgens voor de prettige wijze van samenwer king en overhandigde de enve loppe met inhoud. De heer Brouwer, sprekende namens het Jubileumfonds, bracht de gelukwensen namens het personeel over en overhan digde hierbij de bekende en veloppe. Nadat de jubilaris zijn dank had betoond voor de gesproken woorden en ontvangen cadeaus bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen. De heer A. H. Heineken was één van de vijf leidinggevende personen uit het Nederlandse bedrijfsleven, die woensdag 3 maart uit handen van de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, de heer J. William Middendorf, de Peter Stuyve- sant-prijs 1971 kregen uitge reikt. De Peter Stuyvesant-prijs wordt jaarlijks aan een aantal Neder landers verleend wegens 'de bijdrage die zij hebben geleverd aan de ontwikkeling van nau were industriële- en handelsbe trekkingen tussen Nederland en de Verenigde Staten'. De onderscheiding, bestaande uit een zilveren bokaal, ging voorts naar de heren dr. J.R.M. van den Brink, voorzitter van de Raad van Bestuur van de AMRO-bank, dr. C. F. Karsten, lid van de Raad van Bestuur van de AMRO-bank, mr. A.C.J. Rot tier, president-directeur van de Nederlandse Staatsmijnen, en J. van Baarle, directeur van de Nedlloyd Line Inc. te New York. 6

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 6