UITBREIDING VAN COMPLEX AAN ISAAC HUBERTSTRAAT (R'DAM) VERS VAN 'T VAT MEDEDELING DIVISIE COMMERCIE NEDERLAND Mededeling stafdienst personeelzaken Inlevering Toespraak Mr. Brautigam Met de ingebruikneming van een fors, houten kantoorgebouw werd de tweede uitbreiding van het complex aan de Isaac Hu- bertstraat een feit. Een verheu gend feit, want door de toene mende werkzaamheden en de VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N V. Redactieadres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 70 21 88 Redactie: R. Elfrink MeJ. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch H. M. Sikking Den Bosch (Zuidwal) P. F. J. van de Vliert centralisatie in bepaalde dien sten waren de huisvestingspro blemen steeds groter geworden. Het nieuwe gebouw, dat gele gen is op de hoek van de Isaac Hubertstraat en de Spiegelnis- serstraat heeft een oppervlakte van 537 m2 en telt 19 kamers, waarin achtendertig medewer kers een plaats hebben gevon den. Zij behoren tot de volgen de afdelingen: - Projectenbureau (buitenland se projecten) van de Centrale Engineering - Groep B van Buitenlandse Belangen (technisch) - Afdeling Kwaliteitscontrole van het Technologisch Centrum - Afdeling Gerst/Mout van het Technologisch Centrum - Gedeelte van de afdeling Cen trale Research - Afdelingen Economische Ana lyse/Planning Control van de Internationale en de Technische Divisie - Secretariaat Buitenlandse Be langen. Het gebouw is aangesloten op de buizenpost van het complex aan de Isaac Hubertstraat. Hiermede wordt ter kennis ge bracht dat Jhr. M. W. F. Boreel met ingang van 1 maart 1971 wordt overgeplaatst naar de In ternationale Divisie. Tot zijn opvolger in de functie Product Manager Overige Bie ren is per 1 maart a.s. benoemd Drs M. J. Faber, thans Junior Product Manager Amstel Bier. De heer J. Haverlag, werkzaam op de afdeling Binnendienst Thuisverbruik, zal eveneens met ingang van 1 maart a.s. worden aangesteld als assistent Product Manager Amstel Bier. DIVISIE COMMERCIE NEDERLAND Hierdoor wordt bekend ge maakt, dat personeelsleden van Heineken Brouwerijen N.V., Am stel Brouwerij N.V. en Vrumona N.V., die op 1 april 1971 een half jaar of langer in dienst zijn, met ingang van die datum kun nen deelnemen aan de premie spaarregeling. Zij, die reeds deelnemer zijn aan de spaarregeling kunnen, indien gewenst, hun spaarbe- drag per 1 april 1971 wijzigen, met dien verstande dat het spaarbedrag niet meer mag be dragen dan 5% van het salaris of loon plus oververdienstepre- mie, vermeerderd met ploegen- toeslag en tantième tot een maximum van 83,- per maand. Aanmeldingsformulieren alsme de formulieren voor opgave van wijziging van het spaarbedrag, zijn verkrijgbaar bij de centrale loon- en salarisadministratie te Rotterdam, alsmede bij de plaatselijke loonadministraties, de plaatselijke kasafdelingen en de portier Boerhaavestraat (Amsterdam) Het personeel op weekloon van Vrumona N.V. behoeft op de formulieren niet het betalings nummer in te vullen. Inlevering van de ingevulde for mulieren dient zo spoedig moge lijk, doch uiterlijk op 18 maart 1971 te geschieden bij de cen trale loon- en salarisadministra tie te Rotterdam (personeel op maandsalaris), dan wel bij de plaatselijke loonadministraties (personeel op maandloon of weekloon). STAFDIENST PERSONEELZAKEN (vervolg van pagina 1) deze stad trots op - om verschil lende redenen: Er werken niet minder dan 1800 personeelsleden in Amsterdam. Gesteld kan worden, dat het bierbrouwerij proces uit milieu hygiënisch oogpunt tot de wei nige grote fabricage- processen behoort, die nog zonder veel hinder in het centrum van een stad kunnen plaatsvinden. Uit verkeerstechnisch oogpunt is de zaak wellicht iets problemati scher. Verkeersproblemen met grote bierwagens zijn echter niet van de laatste tijd. Zo is er een historisch geval bekend uit de tijd van de volledige paar- dentractie. vóór de oorlog, dat een koetsier die bij de verschil lende afleveradressen nogal rij kelijk gelaafd was, de paarden onder het Rijksmuseum uitspan de en vastbond. Hij bleek in de vaste veronderstelling te ver keren ze daarmee op stal te hebben gezet. En deze gebeurtenis bij het Rijksmuseum brengt mij direct op de kunstbevordering door Uw concern, op het pui van de Ferdinand Bolstraat. Dit wordt door de Gemeente op hoge prijs gesteld, en zij meende dan ook van haar kant het aanzien van brouwerij en hoofdkantoor te moeten opfleuren door het doen verwijderen van de vuilnisschui ten voor de deur. Tenslotte zou ik willen wijzen op het belang van Heineken voor het vreemdelingenverkeer: een bezoek aan de brouwerij vormt één van de toeristische attrac ties van de stad, terwijl het con cern ook belangrijke bijdragen levert in de totstandkoming van hotels, hetgeen Amsterdam zeer waardeert. Ik mag in dit verband zeker Uw werkzaamheden voor de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer niet onvermeld laten. Namens de Kamer van Koophandel had U van 1967 tot 1971 zitting in het Bestuur van de vereniging De betekenis van Heineken voor Amsterdam. Ik heb er enkele facetten van genoemd en ben daarmee bijna automatisch uit gekomen bij de persoon van de heer Wittert van Hoogland. U hebt afscheid genomen als Voorzitter van de Raad van Be stuur en bent tegelijk Voorzitter geworden van de Raad van Commissarissen van Heineken. Met de grote betekenis en om vang van het Heineken-concern voor ogen heb ik hiermee eigen lijk al voldoende gezegd over de verdiensten van Uw persoon ware het niet dat er nog zo ontzaglijk veel méér is. Ik mag herinneren aan datgene, wat U in de dertiger jaren op het terrein van de militaire- en burgerluchtvaart hebt gedaan, aan Uw werk in het verzet tij dens de oorlog en aan de tallo ze nevenfuncties, die U sinds Uw in dienst treden bij Heineken hebt vervuld. U hebt reeds jaren zitting in de Conseil van de Communauté de Travail des Brasseurs du Mar- ché Commun te Brussel en bent hiervan sinds 1 juli van het vo rig jaar Voorzitter - een uiter mate belangrijke functie nu de komende jaren de onderhande lingen over toetreding tot de E.E.G. gevoerd zullen worden met Engeland, Ierland en Dene marken, welke landen over be langrijke brouwindustrieên be schikken. Van de vele andere functies, die U bekleedt en bekleed hebt, zou ik er alleen nog enkele spe cifieke Amsterdamse willen noe men. Ik noemde reeds Uw be stuurslidmaatschap van de V.V.V., daarnaast het lidmaat schap van de Amsterdamse In dustrievereniging, De Kamer van Koophandel en Uw commissaria ten van meerdere grote Amster damse hotels, terwijl U ook als lid van het Departement Am sterdam van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel bijzonder veel voor de stad hebt gedaan. Mijnheer Wittert van Hoogland, Uw betekenis en verdiensten voor Heineken én voor Amster dam zijn hiermee voldoende ge ïllustreerd en ik meen dan ook tenslotte te mogen zeggen dat Amsterdam trots op U is. Rest mij dan nu nog de eervolle taak U mede te delen, dat het Hare Majesteit behaagd heeft U te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, ten bewijze waarvan ik U deze versierselen mag uitreiken'. De heer Heineken en de heer Wittert in gesprek tijdens de afscheidsreceptie in hotel De l'Europe. 2

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 2