Uitbreiding Jeugdredaktie Jongerenfeest in Rotterdam (vervolg van pagina 6) Op deze manier ontstond het draaiboek. Met een geleende kamera begonnen we dus in de kerstvakantie van 1968 aan de binnenopname in een grote zaal van het sociaal-cultureel vor mingscentrum van 'De Brink', die was omgebouwd in een echte saloon (met klapdeurtjes) en aan de andere kant een General Store. De art director Nico de Gruiter was hier de baas over het hout, spijkers, licht, tekeningen en de grime. Tijdens de opnamen ston den de deuren en ramen van het gebouw wijd open; dit alles voor het licht. Maar buiten vroor het dat het kraakte en de mensen in de film maar doen alsof het warm was. Na de vakantie werd er met man en macht ontwik keld, bekeken, gemonteerd, maar vooral geïmproviseerd. In de loop van het voorjaar werd er, op een eigen terrein in Drunen (NBr.) een western dorp gebouwd, waar praktisch niets aan ontbrak. Alles was er: een saloon, een bank, een bak ker, kruideniers, een winkel, een doodgravershuis, een smederij, een gevangenis, een waterput en een kerkhof galg). Opnamen in vakantietijd In de eerste weken van augus tus hadden de 17 kernleden hun vakanties opgenomen om in de buitenopnames hun scènes te spelen. Dit groepje was echter wel wat groter geworden, want er waren namelijk nog ruim 63 filmgekken, die graag hun figuur op het celluloid vereeuwigd wil den hebben. Het weer speelde voor 200% mee en de mensen die vrij waren, zochten verkoe ling in het zwembad of deden boodschappen voor de akteurs, die op dat moment niet gemist konden worden. De zon was 12 dagen aan één stuk aanwezig en werd verwenst door vrouwen in lange, dikke rokken en cow boys in vesten en lederen laar zen. De opnamen duurden van 9.00 tot 18.00 uur. En dat was zelfs voor de dieren soms te veel. Ja, dieren waren er ook; om er enige te noemen: een ezel, diverse paarden waarvan er één zwanger, tien kale kippen Bij het zien van de film zal de bete kenis van dit moment - 'Hoeden af' - eenieder duidelijk worden. Tot dan laten wij dit aan jullie eigen fantasie over. Een spannend moment in de Saloon. Niets ontbrak. Zelfs de sheriff, de Mexicaan en het paard waren aan wezig. (ad. 2,75, een bok, een tam me kouw, een konijn en diverse honden. ledereen deed mee Op deze manier hebben die mensen dus een western ge maakt. Alle medewerkers - een gemêleerd gezelschap bestaan de uit gezinnen (man, vrouw en kinderen), leden van de Raad voor Jeugd en Jongeren in Rot terdam, onderwijzers, kleuter leidsters, huisvrouwen, een elek- tromonteur, de direkteur van het recreatiegebied Kruininger Gors, een journalist, mensen uit de bouwwereld, kantoorbedienden, cabaretiers Gerard Cox en Pe ter Blanker, enz. enz. - werkten pro deo mee. Deze film zou echter nooit zijn ontstaan zonder de hulp van mensen, die bijvoorbeeld een kamera uitleenden, of een grote ROTTERDAM een journalist van een be kende Rotterdamse krant het artikel over de Heineken bierstroom in het afgelopen boekjaar wilde illustreren met een foto van een man en een vrouw tussen de hoe veelheid bier, die gemiddeld door twee mensen in dat jaar gedronken werd hij hiervoor de brouwerij belde men direct bereid was aan deze gratis reclame mee te werken de uitvoering van het plan echter niet zo gemakkelijk bleek de man en de vrouw gauw gevonden waren de hele brouwerij echter op zijn kop gezet moest wor den, om een plaatsje te vin den om het decor op te bou wen toen alles geregeld was, de man als 'finishing touch' een krat bier op zijn knie moest houden dit zó geweldig ging, dat de flessen de aantrekkings kracht van de aarde niet konden weerstaan dit niet de bedoeling was een handige fotograaf hier echter juist dé illustratie bij de bierstroom had kunnen maken vele trotse, nieuwsgierige en meelevende familieleden en collega's de volgende dag tevergeefs de krant na zochten de helden van de dag hen echter van geen enkele pa gina toelachten toch niet alles voor niets is geweest we nu tenminste weten dat de Rotterdamse brouwerij veelbelovende fotomodellen in dienst heeft wij meenden dit verborgen talent in ieder geval in onze eigen krant te moeten open baren Jeugdrubriek onder redaktie van madeleen van eek, hans jonkers, ad sinkeldam, yvonne schutselaars, leen molenaar, suzan van der grint, lida eenhuizen, piet arink, mary van overdam, simon kaandorp, yvonne luycks en pieter van baarle. Durfden wij enige nummers te rug voorzichtig beweren, dat het weer iets beter ging met de jeugdredaktie, ditmaal kunnen we zeggen, dat het zelfs al wéér een heel stuk beter gaat. Want behalve een nieuwe re- dakteur uit Rotterdam, mag de jeugdredaktie, weliswaar nog niet tot lid, maar in ieder geval tot speciale medewerker, Rien Voormolen - afdeling Export Amsterdam Weteringplantsoen benoemen. Amerikaanse vlag (van het Hil- ton-hotel) of een doodkist, die wel weer onbeschadigd terug moest naar de eigenaar. Over de verdere inhoud wilde ik eigenlijk niet meer praten, alleen dan nog dat één van de hoofdrolspelers niet op een paard reed maar op een oude Harley Davidson. Misschien zal deze film wel eens bij jullie in de buurt draaien, bij voorbeeld in een buurthuis, so ciëteit of in een volkshoge school. Ik kan dan maar een ding zeggen: het is zeer beslist de moeite waard om eens te gaan kijken. En ik kan het we ten, want ik heb zelf een klein rolletje meegespeeld. Pieter van Baarle De foto's, die u bij dit artikel ziet, zijn van: Leo Mudde en Bob v.d. Haspel Pieter van Baarle. Zowel Rien als voetballer, film man (I), poppenkastspeler en Stones-fan Piet van Baarle (overdag bereikbaar op de Sa larisadministratie in Rotterdam) heten wij van harte welkom, ter wijl wij tevens deze gelegenheid aangrijpen om hen veel succes toe te wensen in hun nieuwe hoedanigheden. Tot slot vragen wij ons met spanning af, wanneer het, nu qua bezetting toch wel wat schril afstekende, Den Bosch weer eens enige van haar jongeren voor de jeugdrubriek zal afvaar digen. De jeugdredaktie is voor alle belangstellenden dagelijks bereikbaar op toestel 2188 in Amsterdam. De Jeugdredaktie Al is het nog erg ver weg, we richten in deze barre wintertijd toch al vast graag de spots op het zonnige voorjaar, dat voor alles wat de Rotterdamse brou werij aan jeugd heeft, een feest in het vooruitzicht stelt, dat ongetwijfeld groots genoemd zal kunnen worden. Met enorm veel enthousiasme heeft een aantal jongeren zich op de organisatie ervan gestort en zij hebben inmiddels reeds bekend gemaakt, dat het festijn opgeluisterd zal worden door de Dizzylandband en toeganke lijk zal1 zijn voor mensen van 18 t/m 23 jaar. Van iedere nadere berichtge ving zulen wij jullie langs deze weg op de hoogte houden. De datum kan in ieder geval vast in de agenda genoteerd worden: vrijdag 23 april. 7

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 7