HULDIGING M. MENSEN IN 'T KOELSCHIP COWBOY FILM VAN AMATEURS ZIT BOORDEVOL CLICHÉS Mededeling Stichting Heineken Personeelfonds Tennisclub Rotterdam Aangezien momenteel wordt onderzocht op welke wijze in tegratie van de Stichting Hei neken Personeelsfonds en de Stichting Sociaal Fonds Amstel Brouwerij N.V. kan plaatsvinden, is het bestuur, met het oog op dit onderzoek van mening, dat het gewenst is om in afwijking van het, bij Huishoudelijk Regle ment, vastgestelde rooster van aftreden, op dit moment geen verkiezing te houden, daar wel licht op korte termijn toch wij zigingen in de bestuurssamen stelling dienen plaats te vinden. Het bestuur vertrouwt, dat deze gang van zaken de instemming van het personeel zal hebben. In de op 18 januari 1971 ge houden ledenvergadering is het Bestuur van de Rotterdamse Lawntennisclub 'Heineken' als volgt samengesteld: F. A. Steennis, Voorzitter H. H. W. Norp, Secretaris G. P. de Waal', Penningmeester Maandag 25 januari vierde de heer M. Mensen zijn 25-jarig jubileum. Vergezeld van zijn drie kinderen, werd hij op die dag in 't Koelschip in het zonnetje ge zet. De heer B. W. Siemens, die mede namens de heer Goos de felicitaties overbracht, vond, dat de 25 jaren, die de heer Mensen in de tapkelder had doorgebracht, een mooie afron ding vormden van de periode van het fust bij Amsterdam I. Omstreeks maart zal deze afde ling namelijk gesloten worden en zullen de mensen, die hier werkzaam zijn, op een andere plaats in het bedrijf worden in gezet. Voor iemand, die het verdiend heeft voorman te worden, zal dit inpassen weinig moeilijkhe den opleveren. Voorts releveerde spreker de hobbies van de jubilaris, te we ten het klaverjassen en het wiel rennen. Wat het laatste betreft was de heer Mensen een heel eind gekomen, gezien zijn plaat sing in de Olympische Ploeg Achtervo'ging in 1940. De wed strijden zelf vonden overigens geen doorgang in verband met de oorlogsomstandigheden. De vasthoudendheid, die toch één van de kenmerken moet zijn ge weest op dit gebied, was in het werk van de heer Mensen ook naar voren gekomen. De heer Siemens wenste de heer Men sen een prettige jubileumdag en het beste voor de toekomst. De heer G. J. Pothoven, directe chef van de jubilaris, had zoals gewoonlijk enkele spitsvondighe den in zijn toespraak verwerkt, waarbij hij ditmaal een stukje geschiedenis aan de omstandig heden had aangepast. De ploeg uit de tapkelder noemde hij de Vatabieren, de leider van de ploeg Julius Racekar. Hij zag voorts in de carrière van de jubilaris drie hoogtepunten: 1. 1955. Eerste Niagarafilter in Amsterdam geplaatst. 2. Eerste man op brouwerij, die met moderne apparatuur mocht beginnen. 3. Vanaf eerste dag 100% ge draaid met filter. Ondanks het feit, dat de jubi laris als filterman moeilijk ver vangbaar was, werd hij in 1967 toch aangesteld als voorman. De heer Pothoven wilde de jubi laris en daarnaast de hele tap kelder bedanken voor het vele en goede werk, dat in de laatste jaren verzet was. De heer Beider, één van de Vatabieren, bood daarna het personeelscadeau aan, dat uit een baro-, thermo- en hygrome ter en een scheerapparaat be stond. Daarbij noemde hij zijn collega een stille figuur, waar af en toe 'wat leuks uitkwam'. 'Toch jammer, dat je nooit meer een storing aan de transporteur zult krijgen,' waren de woorden waarmee de heer Beider zijn toespraak besloot. Tot slot dankte de heer Mensen voor de belangstelling, de vrien delijke woorden en voor de aan geboden cadeaus. De heer Beider Clinks) overhandigt de heer Mensen het personeelscadeau. De heer Pothoven complimenteert de kinderen. zuurkoolwestern 'Nederland kan eindelijk zijn eigen echte western begroeten. Let op de diepere bedoelingen in dit werk. Zie de listig ver werkte maatschappijkritiek. Bespeur de onontkoombare in vloeden van de oranjevrijstaat. Laat je meeslepen door de wil de tegenstellingen tussen goed en kwaad, een onschuldig ont luikende liefde en het onbegrip voor de enkeling, die anders is. Maar laat je niets wijsmaken, verwacht van een 60 a 70 minu ten durende film van 10.000 gulden (ja, ja) geen cinema scope produktie, want voor dit geld kan normaliter slechts een 30-seconden tv-spot worden ge maakt'. Speciale krant Dit alles was een hoofdartikel uit de 'Verity-city Clarion' een krant, die maar eenmaal is uitge geven en wel op 25 en 26 april 1970. Wat hield dat eigenlijk allemaal in? Wel om het in en kele woorden te schrijven: Ne derland had zijn eerste cowboy film. Een western gemaakt door ama teurs. Hoe komen eigenlijk ama teurs er toe om een film te ma ken? opgevoerd. Dit jaar wilden ze echter iets anders en het idee van een film werd naar voren geschoven. Van film naar cow boy-film was toen nog maar een kleine stap. Onder geen beding wilde men de ernst laten preva leren en toen men ging denken in de richting van een schier ein deloze opeenstapeling van cli chés, wees de weg naar de western zich vanzelf. Dit alles stond onder leiding van de met een accolade snor getooide Rien Kroon (van poppentheater Para daas, tevens medewerker van de Speelweek). Spoedig was men er achter dat men het niet zónder pokerspeler, begrafenis ondernemer, revolverheld, she riff, rechter, mexicaan, marskra mer, wonderdokter, paarden, cactussen e.d. zou kunnen stel len. Familievete Het verhaal waar alles in zou komen, bestond uit 2 gegevens: 1e een rustig stadje ergens in het Verre Wilde Westen, waar ieder leeft naar de normen van de tijd m.a.w. moorden, stevig drinken en pokeren. 2e Een familievete (de bekend ste), namelijk die van Romeo en Julia. (lees verder pagina 7) Ik hoop het jullie een beetje duidelijk te maken. Liefhebberij In de zomer van '68 zitten 17 mensen rond een tafel. Een the atergroep van het buurthuis 'De Brink' in Rotterdam-Zuid. Deze mensen hadden in het jaar ervoor een anarchistisch circus Het bord bij de ingang van City' spreekt voor zichzelf. 'Verity 6

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 6