ZOMAAR MENSEN BROUWERIJ ACTIEF TIJDENS CARNAVAL WEERZIEN VOOR DE TWEEDE MAAL Grammofoon plaatjes BILJARTERS IN DEN BOSCH NEMEN DEEL AAN BEDRIJFS- TOERNOOI We zouden er een aantal oude, krullende kranteknipsels en een, inmiddels al wat vergeeld Vers van 't Vat uit 1963 op na moe ten slaan, indien wij ons nog eens precies op de hoogte zou den willen stellen van hetgeen zich in de maand juni van ge noemd jaar afspeelde in het huis van de heer W. Pigeaud. De gedachte hier nog eens op in te gaan rees, toen een van de werknemers van de Amster damse brouwerij Van der Helst- straat ons wees op het feit, dat de portiersloge aldaar na zeven weken weer werd bezet door een, in die tijd, prachtig ge bruinde maar bovenal uiterst gelukkige heer Pigeaud. Want voor de tweede maal in hun leven, vond een weerzien plaats tussen de vader en dochter, die elkaar gedurende 18 jaar niet zagen en die al die tijd in on zekerheid leefden over het feit, of zij elkaar ooit nog eens terug zouden vinden. Het wordt allemaal iets duide lijker, wanneer we nog eens terug gaan in de tijd: De heer Pigeaud, die gedurende de ge hele tweede wereldoorlog had gevaren, was met een Engelse getrouwd en keerde met haar terug naar Nederland, waar het jonge gezin na enige tijd werd verblijd met de geboorte van een dochter. Toen de heer Pi geaud op een van zijn naoor logse reizen lange tijd afwezig was, verliet zijn echtgenote, samen met het toen zes maan den oude dochtertje het land zonder enig adres achter te la ten. De lange tijd, die hier op volgde, was voor de heer Pi geaud een tijd van vergeefs pro beren moeder of dochter terug te vinden, en van vele teleur stellingen. Het zou 18 lange jaren duren, voordat Regina zich meldde, middels een brief uit Australië, die de heer Pigeaud in eerste instantie met een: 'Ik heb geen familie in Australië. Zeker een of andere verre nicht, die me een miljoen cadeau wil doen!' tot na het eten naar de schoor steenmantel verbande. Toen er later bij het openmaken evenwel een serie foto's van een 18-jarig meisje, en een Engelse brief met Een destijds in vele kranten gepubli ceerde foto van de heer Pigeaud, die na 18 jaar zijn dochter weer in zijn arrnen sloot. daarboven 'Dear Father' uitrol den, had hij allang spijt van ieder moment, dat hij had ge wacht en herlas hij mét zijn vrouw (de heer Pigeaud is al lang weer hertrouwd) ieder woord tientallen keren. Regina was op zestienjarige leeftijd begonnen haar vader, van wiens bestaan zij nooit iets had ge hoord, te zoeken en via de Ne derlandse Consul in Canberra was zij erin geslaagd het adres van de heer Pigeaud te vinden. De Rotterdamse Lloyd, waarbij de heer Pigeaud gevaren had, was zo getroffen door het arti kel, dat de Telegraaf in die dagen aan deze gebeurtenis wijdde, dat zij Regina een over tocht aanbood op het m.s. 'Wil lem Ruys', dat op een cruise rond de wereld Australië aan deed. Maar daar bleef het niet bij. Door de Telegraaf werd de heer Pigeaud in de gelegenheid gesteld zijn dochter tegemoet te vliegen naar de Bermuda eilanden om van daar af samen met haar aan boord van de Willem Ruys naar huis te varen. De collega's van de heer Pi geaud hebben dit mogelijk ge maakt door gezamenlijk zijn diensten over te nemen. Een maal in Nederland brak er voor vader en dochter een geweldige tijd aan, zoals de heer Pigeaud nog steeds met een zweem van weemoed vertelt, waarbij Regi na, die ook een bezoek aan de brouwerij bracht, overal bijzon der hartelijk werd onthaald. Maar ondanks het feit, dat de heer Pigeaud zijn dochter het Trotse opa Pigeaud met zijn kleinzoon op de boerderij van zijn dochter en schoonzoon. liefst hier had gehouden, telden de verplichtingen, die Regina aan haar pleegfamilie had, ook nog mee en reisde zij terug naar Australië om daar haar oplei ding voor verpleegster af te maken. Opnieuw zou het lange tijd du ren - nu zeven jaar - voordat de heer Pigeaud zijn dochter terug zou zien. De tijd werd gelukkig aanzienlijk bekort door een zeer geregelde correspon dentie. Lang sparen en een paar jaar géén vakantie resulteerden tenslotte in een reis naar Aus tralië, die de heer Pigeaud dit maal helaas nog alleen aflegde, maar de volgende keer met zijn echtgenote hoopt te maken. December 1970 vertrok hij per chartervliegtuig van de KLM (de heer Pigeaud is lid van de O.V.E., een vereniging voor de ouders en familieleden van emi granten) naar Sydney, vanwaar hij tijdens een zeven uur duren de autotocht door het glooi ende, uitgestrekte Australische landschap tenslotte in Bathurst arriveerde, waar zijn dochter voor een nieuwe verrassing had gezorgd. Want niet alleen maak te de heer Pigeaud kennis met zijn schoonzoon - de trotse ei genaar van een boerderij met zo'n 3400 schapen en 120 stuks vee - maar uit het driejarig huwelijk was inmiddels een flin ke, blonde kleinzoon geboren, die de stoutste verwachtingen van de heer Pigeaud overtrof en die het uitstekend met zijn grootvader bleek te kunnen vin den. Het jonge gezin tijdens een picknick. Stilgezeten heeft de heer Pi geaud die weken niet. Er moes ten schapen worden geschoren en al gauw bleek, dat de heer Pigeaud de scheerapperatuur even makkelijk hanteerde als de handle van de brouwerijhef boom. Ook bezichtigde hij de oude goudmijnen van Hill-end; hij reed veel paard; kocht bij wijze van een kleine belegging een jonge stier; deed een poging een kan- geroe, die hij op één van zijn speurtochten tegenkwam, te fo tograferen; vierde Oudejaar voor het eerst van zijn leven zonder de vertrouwde appel beignets en oliebollen onder de Kerstboom, maar in plaats daar van met schaap-aan-het-spit in de buitenlucht; kortom hij ge noot samen met zijn dochter, schoon- en kleinzoon met volle teugen. Weer terug in Nederland heeft de heer Pigeaud niet alleen vele verhalen te vertellen, maar hij bekent zelfs al weer plannen te hebben voor zijn volgende reis, die hij eind volgend jaar graag zou maken. Het Carnaval 1971, dat werd gevierd van zaterdag 20 tot en met dinsdag 23 februari, is ook voor Heineken en Amstel niet ongemerkt voorbijgegaan. Aan zo'n vijftien optochten in voornamelijk Zuid-Nederlandse plaatsen werd deelgenomen. De Heineken spankar in Carna valsuitvoering was present in Maastricht en Den Bosch. De brouwerswagen van Amstel, die voor de eerste maal een feeste lijke Carnavalsuitmonstering kreeg, reed in Heerlen en Kerk- rade. De van vorige jaren reeds bekende Heineken-Carnavalswa- gens gaven acte de présence in Eindhoven, Apeldoorn, Oss, Sit- tard, Breda, Venlo en Bergen op Zoom, terwijl er ook een hele dag werd rondgereden door tal van plaatsen in Zeeland. De Heineken Variomaton werd geheel versierd in de stijl van het Carnaval en reed in Zand- voort mee in de optocht als 'zetel' van Prins Carnaval. Voorts was de ton in Ooster hout en in Roermond. De fees telijk versierde Amstel A-Ford bracht in Helmond een bezoek aan verschillende cafés. Het bleef dit jaar echter niet bij deelname aan de grote op tochten. Voor Heineken werd een speciaal bierviltje ontwor pen, dat in grote oplage overal werd verspreid. Ook werd de bekende Carnavalshit 'Hé, Hei neken...' van 'De Meestampers' opnieuw geperst en onder de caféhouders verdeeld. Amstel kreeg een nieuw Carnavals plaatje. gezongen door Johnny Hoes en de Feestneuzen. De titel was: "n Lekker glaasje Amstel Bier Inmiddels ziet het er naar uit, dat de schrijver van het destijds geschreven 'sprookjes'-verhaal in Vers van 't I/at gelijk kreeg in zijn artikel, dat hij besloot met de wens, dat 'zij nog lang en gelukkig zouden mogen le ven'. Een artikel, waar in de carna- valszalen als het ware om werd gevochten, was de Heineken- feestneus, waarvan er zo'n 100.000 zijn verspreid. Bij zonder in trek waren ook de hoge hoeden van Amstel, die van een soort kunststof waren gemaakt, en waarvan er 10.000 de hoofden van de carnavals vierders sierden. Onlangs is de Bossche Biljart vereniging begonnen met een groots opgezet bedrijfstoernooi, waaraan tal van bedrijven, zo als de Nederlandse Spoorwe gen, het A.N.P., de Spar, Rem ington (dat zelfs twee poegen heeft afgevaardigd) en Justitia, deelnemen. Bij dit toernooi, dat naar de minder rooskleurige naam 'Ne derlaag Toernooi' luistert, gaat het niet, zoals bij de meeste toernooien, om het hoogste aan tal punten, maar geldt de be paling, dat de ploeg, die het Heineken biljartteam de groot ste nederlaag toebrengt, uitge roepen zal worden tot winnaar van het toernooi. Er wordt slechts één avond per week gespeeld, hetgeen met zich meebrengt, dat de feeste lijke afsluiting van het toernooi eerst 3 april zal plaatsvinden. Die dag zal ir. A. K. E. ten Bruggen Cate 's avonds om 8 uur in de kantine van de brou werij de Heinekentrofee aan de winnaar overhandigen. 5

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 5