TWEE JUBILEA WERDEN GELIJKTIJDIG GEVIERD IN DEN BOSCH: W. Bosch: 40 jaar D. Ellens: 25 jaar Voor zover ons bekend, was het maandag 1 februari de eerste keer, dat twee jubilarissen ge- zamelijk hun jubileum vierden. De heer W. Bosch herdacht het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Amstel Brou werij, terwijl de heer D. Ellens 25 jaar geleden zijn loopbaan begon bij Van Vollenhoven. Men zou de vraag kunnen stel len of een integrale jubileum viering elke jubilaris in gelijke mate bevredigt. In de wandel gangen bleek hierover nogal ver schil van mening te bestaan. Er verschijnt bijna geen nummer van 'Vers van 't Vat' waarin niet een of meer verslagen van ge vierde jubilea zijn opgenomen. Op zichzelf is dit een verheu gend feit. Het demonstreert de bedrijfsgebondenheid en is een afspiegeling van de goede ver houding en de prettige sfeer, die er binnen het concern heerst. Hoewel de officiële toespraken doorgaans op hetzelfde stramien zijn geweven, is het gebruike lijk, dat daarnaast de persoon lijke noot, afgestemd op de be treffende jubilaris, doorklinkt. Dit laatste wordt, naar onze mening, bij een gezamenlijke ju bileumviering niet gemakkelijker voor degenen, die namens de directie of de Raad van Bestuur de jubilarissen toespreken. Dat De heer Van Berkom overhandigt de de heer Ellens (links) een transistor radio de heren Kranenberg en Borgers hierin toch zijn geslaagd, moet voor de jubilarissen een grote voldoening zijn geweest. Zuidwal Voor de aanvang van de recep tie werden de heer en mevrouw Ellens, vergezeld van hun zoon en schoondochter, op de Zuid- wal ontvangen in de kamer van de heer Kerckhoffs. In aanwezig heid van diverse hoofden van dienst en staffunctionarissen overhandigde de heer P. Kra nenberg hier de gebruikelijke enveloppe met de daarbij beho rende gouden speld. Hij ver zocht mevrouw Ellens haar man te decoreren en zei er de voor keur aan te geven, zijn verdere woorden van waardering straks op de receptie uit te spreken in aanwezigheid van collega's en vrienden van de jubilaris. Rietveldenweg Gelijktijdig vond op de Rietvel denweg eenzelfde ceremonie plaats, waar de heer en me vrouw Bosch, in gezelschap van hun zoon door de heer Bor gers werden ontvangen. Ook de heer Bosch ontving de envelop De heer Kranenberg (links) biedt het echtpaar Ellens zijn hartelijke ge lukwensen aan pe en de gouden speld met bril jant. Hierna begaven de beide jubi larissen met hun familie zich naar het ontvangstgebouw, waar zich reeds vele collega's, vrien den en relaties hadden verza meld. Na een kort inleidend woord van de chef personeelzaken, de heer Van Berkom, nam als eer ste de heer Borgers het woord. Hij begon met te vertellen, dat het feit, dat gelijktijdig twee jubilarissen werden gehuldigd door twee directeuren, die van beiden 'iets' weten, waarschijn lijk steunde op het begrip 'effi ciency'. Allereerst richtte hij zich tot de heer Ellens, die hij in diverse functies had leren kennen en waarderen. Het deed hem genoegen te mogen consta teren, dat de gezondheid van de jubilaris, na een wat moeilijke periode, weer alle beloften in houdt voor de toekomst en wen ste hem nog vele gezonde jaren voor hem en zijn gezin. Vervolgens belichtte hij aan de hand van officiële gegevens de staat van dienst van de heer Bosch, sinds deze in 1931 zijn loopbaan bij Amstel begon. Hij maakte daarbij melding van vele antecedenten, zoals de mobili satie, de zware keuringen, die de jubilaris heeft ondergaan, om dan te belanden bij de persoon Bosch als vertegenwoordiger. De grote mate van flexibiliteit en het goede aanpassingsvermo gen van deze jubilaris zijn voor het bedrijf steeds van grote waarde geweest. Dit aanpas singsvermogen bleek vooral toen de heer Bosch van de buiten dienst overstapte naar de expe ditie Helmond en daarna naar Heineken Den Bosch, waar hij eveneens een staffunctie be kleedt bij de expeditie. Vooral zijn persoonlijke kennis van de klanten is een gunstige factor voor het bedrijf. De heer Bor gers wenste ook de heer Bosch en zijn gezin nog vele goede jaren. Met de aanbieding van een boeket bloemen en een foto album aan mevrouw Bosch be sloot hij zijn toespraak. Hierna was het woord aan de heer Kranenberg. Na een wel komstwoord tot de beide jubi larissen was de heer Bosch de eerste die werd toegesproken. 'Deze dag zou niet compleet zijn zonder vermelding van de goede samenwerking en de hoge mate van flexibiliteit, die er steeds bij u heeft bestaan', al dus de heer Kranenberg. Voor al de jongeren vergeten nogal eens gauw, dat het zich hand haven onder moeilijke omstan digheden een bijzondere inzet vereist. Op dat punt kunnen ze veel van de heer Bosch leren. Vooral bij de start in Helmond heeft deze inzet ten gunste van Amstel veel waardering ge oogst bij de superieuren van de jubilaris. Hij wenste deze waar dering bij deze gelegenheid nog eens extra te onderstrepen. Felicitaties Tegenover de heer Ellens moest de heer Kranenberg bekennen, dat hij het meeste over hem van het papier wist. Hij was echter blij dat hij hem in een kort ge sprek beter had leren kennen. 'Ik kwam daarbij tot de conclu sie, dat ik te doen had met een gave vent'. Met de wetenschap, dat de heer Ellens is getogen bij Van Vollenhoven en overge stapt is naar Heineken, zou er een hele filosofie zijn op te zetten over wat zo'n overstap betekent. 'Ik heb me dat vroe ger nooit gerealiseerd, totdat ik het zelf heb ondervonden' aldus spreker. Hij schetste de heer Ellens als een ingetogen figuur. Namens de Raad van Bestuur en spe ciaal namens de heer Van der Werf feliciteerde hij de jubilaris en sprak daarbij de wens uit, dat zijn medewerking aan de groei en bloei van het concern mag leiden tot een goede af sluiting van zijn carrière. Tot mevrouw Ellens zei de heer Kranenberg, dat haar klachten over de veelvuldige afwezigheid De heer Rompen feliciteert het echt paar Bosch met het behalen van deze mijlpaal. De heer Borgers overhandigt de heer Bosch na zijn toespraak het foto album. van haar man wel niet meer of minder zullen zijn geweest dan bij andere collega's. 'Ik maak u mijn compliment, hij ziet er goed uit. Ook de zoon mag trots zijn op zijn vader, die hem datgene heeft kunnen geven om te bereiken wat hij nu is.' Hierna overhandigde de heer Kranenberg aan mevrouw Ellens bloemen en een fotoalbum. Een spontaan applaus steeg op uit de overvolle zaal, toen de heer Kranenberg bekend maakte dat de heer Sikking, de man, die zoveel bier in zijn ontvangsten doet, en die reeds zoveel jubi larissen met zijn zorgen heeft omringd, die dag Wk jaar aan de zaak verbonden was. Met een glimlach keek de heer Sikking eens rond om daarna zijn discipelen de zaal in te stu ren met volle glazen en schalen, die een jubileum zo feestelijk maken. De heer Van Berkom, sprekende als afgevaardigde van het per soneel en niet als personeels chef, zoals hij zelf zei, vond het een plezierige taak om het personeelscadeau te mogen aan bieden. 'De spontaneïteit, waar mee men geld heeft bijeenge bracht, bewijst dat U beiden de jubileumspeld ten volle heeft verdiend', aldus de heer Van Berkom. Hierna overhandigde hij beide jubilarissen een tran sistor-radio. Dankwoord De heer Bosch dankte 'uit 't vuistje' de aanwezigen voor hun felicitaties en waarderende woorden. Dat hij zich vertrouwd heeft moeten maken met de woorden 'ziederij' en 'gecon strueerd bier' nam hij graag op de koop toe. 'Als men mij, als oud Amstel-man, vraagt: hoe vind je het bij Heineken, dan is mijn antwoord: geen problemen, de poort stond wagenwijd open!' De heer Ellens betrok in zijn dankwoord speciaal zijn vrouw, die steeds veel begrip heeft ge toond voor de bijzondere om standigheden bij zijn werk. 'Har telijk dank aan allen, ik vond het geweldig', zo besloot de heer Ellens. Met een persoonlijke handdruk feliciteerden de aanwezigen hier na de jubilarissen en hun fa milie, waarbij velen nog een per soonlijke attentie meebrachten. De binnengekomen telegrafische gelukwensen waren een bewijs van sympathie, die beiden ook buiten het bedrijf genieten. Van de Vliert 4

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 4