JHR. P. R. FEITH treedt af als voorzitter van de Raad van Commissarissen Mededeling stafdienst personeelzaken VERS VAN 'T VAT PRESTATIE TOCHT SCHAATSCLUB TENNISCLUB AMSTERDAM I START WEER DENK OM DE VEILIGHEID In verband met de inwerking treding van de Wet Overlijdens uitkering ten behoeve van nage laten betrekkingen van werkne mers op 1 oktober-1970 zal van af dezelfde datum de volgende regeling van toepassing zijn op al:e werknemers van Heineken Brouwerijen N.V. en Amstel Brouwerij N.V.: Bij overlijden van een werkne mer betaalt de vennootschap aan de langstlevende der echt genoten, of, bij ontstentenis van deze, indien de werknemer min derjarige kinderen nalaat, aan de wettelijke vertegenwoordiger, een bedrag gelijk aan 3 maan den maandsalaris resp. maand loon, waarin begrepen het maandsalaris resp. maandloon over de maand waarin het over lijden plaatsvond. Dit bedrag zal worden vermeerderd met vakantietoeslag en tantième over bovengenoemde periode. In deze bedragen zijn begrepen eventuele wettelijke uitkeringen terzake van het overlijden. Onder salaris wordt verstaan het vaste maandsalaris vermeer derd met eventuele ploegentoe- slag, echter geen overwerk. VEERTIENDAAGS BLAD VAn EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 70 21 88 Redactie: R. Elfrink Mej. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam li H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch H. M. Sikking Den Bosch (Zuidwal) P. F. J. van de Vliert Onder maandloon wordt ver staan het inkomen per maand, dat krachtens de bepalingen van de C.A.O. wordt verworven excl. overwerk. In verband met deze nieuwe re geling zal art. 15 van het Re glement voor de Employés van Heineken Brouwerijen N.V. wor den aangepast. Toelichting op de mededeling van de Stafdienst Personeel zaken. De inhoud van bovenstaande mededeling betekent een verbe tering voor de nagelaten betrek kingen van de werknemer in verhouding tot de regelingen, die tot dusver voor het verstrek ken van een uitkering bij over lijden van een werknemer gol den. In art. 15 van het Reglement voor de Employés van Heineken Brouwerijen N.V. werd bepaald, dat de vennootschap bij over lijden aan de weduwe, of, indien hij geen weduwe nalaat maar wel minderjarige wezen, aan hun wettelijke vertegenwoordiger een bedrag uitkeert gelijk aan 4 maanden salaris, waarbij in begrepen het salaris over de maand waarin het overlijden plaatsvond. Deze uitkering vond plaats onder aftrek van het,door de Stichting Heineken's Pensi oenfonds aan de weduwe en we zen over die periode uit te ke ren, weduwen- en wezenpensi oen, of, indien daarop geen aan spraak bestaat, onder aftrek van de, door de overheid vanwe ge het overlijden aan genoemde nabestaanden over dat tijdvak betaalde, periodieke uitkeringen. Dezelfde regeling als in art. 15 beschreven, gold ook voor de vroegere werknemers op uur loon. Aan de nagelaten betrekkingen van de werknemers van Amstel Brouwerij N.V. werd bij overlij den een bedrag uitgekeerd ge lijk aan drie maanden salaris of loon, waarin begrepen het sala ris of loon over de maand waar in het overlijden plaatsvond on der aftrek van het over die pe riode verkregen pensioen. Thans geldt voor alle werkne mers de in de mededeling Staf dienst Personeelszaken nr 3/71 beschreven bepaling. In de nieuwe regeling vindt, zo als U kunt lezen, geen aftrek meer plaats van het weduwen- en wezenpensioen over de pe riode waarover de overlijdens uitkering verstrekt wordt. Dit houdt in, dat de nagelaten be trekkingen van een werknemer het weduwen- en wezenpensioen naast de overlijdensuitkering ontvangen. De overlijdensuitkering zal in één bedrag worden uitbetaald, aangezien deze eenmalige uit kering terzake van het overlij den fiscaal vrijgesteld is van loonbelasting en premieheffing sociale verzekeringswetten. Na zijn pensionering in de cember 1965 als lid van de Raad van Bestuur heeft de heer Feith nog 5 jaar lang nauwe relaties met het con cern onderhouden door de vervulling van de belangrijke functie van Voorzitter van de Raad van Commissarissen. Op 25 februari 1971 legt hij deze functie neer, wegens het bereikt hebben van de statu taire leeftijdsgrens Toen de heer Feith op 8 ja nuari 1966 in het Kurhaus in Scheveningen afscheid nam van het personeel, heeft de heer Wittert onder andere in herinnering gebracht, dat de heer Feith bijzonder veel heeft bijgedragen tot de groei van de export, met name naar de Verenigde Staten, en tot het tot stand komen van de Malayan Breweries Limit ed, een van onze meest suc cesvolle buitenlandse asso ciaties. Hij was verantwoor delijk voor het vérstrekkende besluit om na de oorlog recht streeks bier aan de grossiers te leveren, hetgeen leidde tot de sterke positie van Heine ken in de thuisverbruikmarkt. Bovendien werd in de periode, dat de heer Feith deel uit maakte van de topleiding van het concern, de gewichtige beslissing genomen om in 's-Hertogenbosch een derde brouwerij te bouwen. De heer Wittert memoreerde uiteraard de beminnelijkheid, die de persoon van de heer Feith kenmerkte en die hem in en buiten de onderneming veel sympathie deed verwer ven. Zijn naam blijft in de geschie denis van Heineken verbon den aan een periode van grote expansie. De Schaatsclub Heineken Am sterdam organiseert aan het einde van het seizoen wederom een prestatietocht voor dames, heren en jeugd. De tocht wordt gehouden op zondag 14 maart, vanaf vijf uur 's middags. Dat is tevens de laatste dag dat de Jaap Edenbaan geopend is. De juiste afstanden van deze tochten staan nog niet precies vast. Zeker is al, dat de heren 40 ronden van 400 meter zul len moeten afleggen, hetgeen dus 16 km is. Dit moet gebeu ren in een tijdsbestek van an derhalf uur. De dames zullen 25 rondjes moeten maken. Het is de be doeling, dat ook zij binnen an derhalf uur 'rond' zijn. Hoewel aan de prestatietocht geen wed strijd is verbonden, wil men toch voor de eerste drie binnen komenden wel een extraatje in het vooruitzicht stellen. Meer dan vorig jaar zal er op worden gelet, dat iedereen het juiste aantal ronden rijdt. Alle passages van de deelnemers worden geteld. Er zijn dit jaar geen sprintwedstrijden. Het inschrijfgeld bedraagt 2 gulden per persoon; de jeugd De afdeling Lawntennis van de Personeels Vereniging 'Heine ken' Amsterdam wil het komend seizoen weer goed voor de dag komen. Vandaar dat het bestuur een oproep doet aan personeels leden, zich bij deze club aan te sluiten. Het seizoen begint omstreeks 1 april. Er wordt gespeeld op woensdagavonden op de banen van het Van Meegeren tennis park in Buitenveldert. De kos ten zijn bijzonder laag, te we ten f 15,-, maar het is wel voorwaarde, dat men tevens lid is van de Personeelsvereniging, De afdeling Lawntennis be staat reeds een aantal jaren. De club telt ongeveer 25 leden, maar men hoopt dit aantal dit seizoen uit te breiden. Er wordt gespeeld vanaf 6 uur 's avonds tot het te donker wordt om te tennissen. In verband met de baanreser- vering is het noodzakelijk, dat men tijdig een inzicht heeft in het aantal deelnemers. Derhalve dienen de aanmeldingen vóór 1 maart binnen te zijn bij de heer J. H. Mellegers, 2e Wetering plantsoen, toestel 2144. Meer dan in het verleden wil men de tennissers onderverde len in groepjes met dezelfde speelsterkte. Ook voor begin ners biedt de tennisclub moge lijkheden. Men heeft de beschik king over een trainer, waarvoor men dan wel extra moet beta len. De besprekingen met het be stuur van de tennisclub van Amstel hebben niet tot een sa mengaan geleid. De club van Amstel speelt eveneens op het Van Meegeren tennispark, even wel op een andere avond. Beide clubs hebben geen onderlinge competitie. De kwaliteit van het spel komt wel tot uiting op de jaarlijkse Concern Sportdag. Bij controle op een van onze kantoren bleek onlangs, dat na kantoortijd vele bureaus en kasten niet waren afgesloten. We mogen aannemen, dat hier in waardevolle gegevens zaten, die niet voor iedereen bestemd zijn. Uit veiligheidsoverwegingen is het noodzakelijk, dat alle bu reaus en kasten 's avonds zijn afgesloten. Wilt u hier in het vervolg op letten. betaalt 1 gulden. Men kan zich aanmelden bij de heer Hof (toe stel 2348). Dit moet gebeuren vóór woensdag 10 maart. De Schaatsclub Heineken Am sterdam telt 55 leden. Voor de prestatietocht is het niet nood zakelijk, dat men lid is van deze club. Ook hoeft men geen lid te zijn van de plaatselijke perso neelsvereniging. ledereen is welkom, ook uit andere vesti gingsplaatsen. 2

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 2