JAARFEEST AMSTERDAM I VOOR 100%, GESLAAGD KERSTKRYPTOGRAM KOSTTE PUZZELAARS VEEL HOOFDBREKENS 45 inzendingen Slechts 5 goede oplossingen HEINEKEN GALERIJ AFSCHEID 2000 INZENDINGEN VOOR V V V ENQUETE Het Kerstkryptogram, dat we in Vers van 't Vat van eind decem ber afdrukten, heeft een onge kend aantal brouwerijmedewer kers aan het puzzelen gezet. We kunnen gerust aannemen, dat zeer velen van u lange tijd in de weer zijn geweest om voor alle omschrijvingen het goede woord te vinden. Velen zullen de 'eind streep' niet hebben gehaald en dus van inzending hebben afge zien. Toch zijn er niet minder dan 45 puzzelenthousiasten geweest, die het Kerstkryptogram aan de redaktie of aan de heer Huize- bos in Rotterdam hebben opge zonden. Dat betekent voor een kerstprijsvraag in Vers van 't Vat een geweldig record. Toch is het aantal goede oplos singen maar heel gering. Met name de omschrijving onder horizontaal 25 vormde voor veel inzenders een struikelblok. Uit de zin: 'Er is niet altijd honing bij' moest een woord van vier letters worden afgeleid. De woorden 'honing bij' werden ver taald door ieme of imme. Alleen het laatste werd goed gerekend, omdat men de omschrijving 'altijd' door immer diende te vertalen, terwijl de woorden 'er is niet' betekenden dat de 'r' vervallen moest. Er zijn naast deze veelvuldig voorkomende fout natuurlijk ook wel andere onvolkomenheden in de oplossingen geslopen, maar het zou te ver voeren om deze allemaal op te noemen. Daarom publiceren we op deze pagina ook de oplossing, zodat ieder een zelf kan vergelijken. In totaal waren er 5 goede op lossingen. Door middel van lo ting zijn de prijswinnaars uit de bus gekomen. De gelukkigen zijn: A. G. M. de Jonge uit Den Haag S. A. Valkenburgh uit Den Haag L. M. Broekmans uit Rotterdam Zij ontvangen dezer dagen elk een waardebon groot 15,-. De redaktie dankt bij deze graag alle inzenders en hoopt dat zij aan het puzzelen veel plezier hebben beleefd. De heer Hulzebos willen we nog eens danken voor het enorme werk, dat hij ter voorbereiding van het kryptogram heeft verzet. Horizontaal: 1kabinetscrisis 6. beklaagdenbank 12. eenhoorn 14. allegro 17. popfestival 18. waterdicht 19. églises 20. vla 21.nur 22. verlaagd 23. nasa 25. imme 26. drie 27. uitje 28. iberisch 29. rouge 30. kinderen 33. knie 25. adult 36. Brugman 38. ingang 39. stemmig 42. motje 46. lintjesregen 49. Alva 50. Lutjebroek 51. niets 52. em mer 53. Prikkebeen 54. iglo 56. driemanschap 58. genot 59. ro tonde 60. kanarie 61. haaltje 64. these 68. acht 70. kadetten (of kadetjes) 72. Nixon 73. stand jes 75. toren 76. nasi 78. Ezra 79. Nice 81. bevallen 82. i.b.d. 84. M.w.o. 85. treiler 86. sta kingskas 88. rijstebrijberg 90. parapet 91. panorama 92. drie kwartsmaat 93. niemendalletje. Vertikaal: 1kaartenhuis 2. nieuwsgierig 3. schuw 4. roos teren 5. statiegeld 6. beesten boel 7. Kor 8. grafschrift 9. nesten 10. kielekiele 11. goal- getter 13. narwal 15. opklapbed 16. overuren 20. vs 22. vergen 24. accentueren (óf accentte ken) 31. ingenomen 32. engel 33. kamerlucht 34. wieg 37. uit gekookt 40. geknipt 41. klapper 42. manco 43. tweederde 44. Els 45. storm 47. elfendertig 48. ramen 49. afrit 52. eng 55. laaie 57. idee 61. Huizen 62. lantarenpaal 63. jaartallen 64. toneelkijken 65. steenworp 66. kattestaart 67. kinderbedje 68. aangebrand 69. hasjiesj 71. te lexisten 74. gelijken 77. bang 80. i.o. 83. doerak 87. strijd 89. gala. In de Heineken Galerij te Am sterdam worden van 3 februari tot 8 maart schilderijen van Vincent Hamel en beelden van Gerard Höweler tentoongesteld. Beide kunstenaars zijn woon achtig in Amsterdam. De heer E. G. Borgers heeft ons in verband met zijn verblijf buiten stads, verzocht langs deze weg bekend te maken, dat hij woensdag 24 februari om 17.00 uur in de Gijsbreghtkel- der, Mauritskade 14, aanwezig zal zijn om een afscheidsbiertje te drinken met degenen die daar belangstelling voor hebben. Mitzie Tieland en Piet Bambergen in de 'Slaapkamerscène'. Ook de buitenlandse medewerkers wa ren goed op het feest vertegenwoor digd. Ruim 2000 medewerkers hebben gereageerd op ons verzoek tot het invullen van een enquêteformulier met vragen over Vers van 't Vat. In totaal werden ruim 3700 blanco enquêteformulieren uitgezonden. De verwerking van alle ge gevens zal nog wel enige tijd in beslag nemen. De heer Hollander dankt de artiesten voor hun succesvolle optreden. V.l.n.r. Mitzie Tieland. Frans Vrolijk, Piet Bambergen, René van Vooren, Ronnie Tober en Alice Williams. Het grote jaarfeest van de Per soneels Vereniging Heineken Amsterdam is een daverend succes geworden. Zelden of nooit was de stemming zo goed en de organisatoren hebben dan ook mening complimentje in ont vangst mogen nemen. Een zeer sterke pijler was het in een vlot tempo gepresenteerde program ma in de grote Congreszaal, met De Mounties en conferan- cier Frans Vrolijk als de gevier de gangmakers. De opbouw van het programma bood veel afwisseling, zodat er voor iedereen wel wat te genie ten viel. Het optreden van The- rèse Steinmetz maakte veel in druk, terwijl na de pauze Ronnie Tober er gemakkelijk in slaagde de zaal helemaal mee te krij gen. Een geheel eigen plaats nam Max Tailleur in, die met zijn typisch Amsterdamse gein heel wat mensen onbedaarlijk aan het lachen bracht. Verwonderlijk was het, dat Het Cocktail Trio met hun liedje 'Leve de man die het bier uit vond in dit specifieke brou wersgezelschap zo weinig bijval vond. Maar misschien was het nog wat te vroeg in de avond, waardoor de kelen nog niet (met bier) gesmeerd waren. Het Radio Romantica Orkest onder leiding van Cas Oosthoek verzorgde op voortreffelijke wij ze de dansmuziek, daarbij af gewisseld door het Trio The Flintstones. Tot diep in de nacht werd er in de foyer en in de grote marmeren hal door vele aanwezigen met veel plezier ge danst. Het was een bijzonder aardige gedachte van het bestuur om In de grote zaal van het RAI Con grescentrum wordt uitbundig gelachen. precies om twaalf uur, toen het dus in feite 31 januari was ge worden, de gasten ter gelegen heid van de verjaardag van Prin ses Beatrix te tracteren op een glas oranjebitter. Jammer al leen, dat de traditionele 'klont' achterwege bleef, hoewel het bestuur bij de voorbereidingen van het feest daarop wel had aangedrongen. Hoewel een groot deel van de feestgangers voor het einde naar huis ging, was er toch nog redelijk wat belangstelling Om klokslag twaalf uur werd overal in de RAI oranjebitter geschonken en gedronken. Max Tailleur poseerde in zijn speci fieke houding voor de fotograaf. voor de zes extra bussen, die wa ren ingelegd, en die de brouwe rijmedewerkers met hun introdu- cées naar alle hoeken van de stad en soms zelfs tot ver bui ten de stad brachten. Deze ser vice werd geweldig gewaar deerd en stelde menigeen in de gelegenheid, tijdens het feest nog eens een extra glaasje bier te drinken. Resumerend kunnen we gerust zeggen, dat het jaarfeest op 30 januari 1971 in de RAI te Am sterdam aan ieders verwachtin gen heeft voldaan, wat een com pliment is aan het adres van de organisatoren, te weten het be stuur van de Personeels Vereni ging Heineken Amsterdam. 7

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 7