AMSTEL CAMPAGNE HAAKT IN OP NIEUW MERKBEELD Reisvereniging Mauritskade hield jaarfeest P. B. SARGENTINI 25 JAAR BIJ BROUWERIJ Fusie van voetbalclubs NIEUW BESTUUR HEINEKEN FANFARE JAARFEEST ROTTERDAM OP 6 MAART EXPOSITIE IN KANTINE MAURITSKADE Woensdag 10 februari werd in het Jaarbeurscentrum in Utrecht, tijdens de grote Amstel Presentatiedag voor de volledige verkooporganisatie van Heineken Neder land N.V., het nieuwe beeldmerk voor Amstel bier, het nieuwe etiket voor de flessen en de reclame-plannen van Amstel voor de toekomst geïntroduceerd. In de volgende uitgave van Vers van 't Vat zullen we aan de hand van foto's verslag doen van de gebeurtenissen op deze dag. Elders in dit nummer vindt u nu al een verhaal van het Bureau Claessens uit Hilversum over het nieuwe etiket en het gewijzigde beeldmerk, terwijl wij tevens een verhaal plaatsen over de produktie van etiketten bij Drukkerij Verweij in Mij drecht. Iets meer over de themacam pagne voor Amstel bier, die in de week van 7 februari van start gaat, publiceren we hier onder: De nieuwe reclamecampagne voor Amstel is ontwikkeld met als uitgangspunt het nieuwe etiket. De themacampagne gaat uit van het product èn de mensen die er achter staan. Niet de mensen, die thuis in allerlei situaties bier drinken, worden in beeld gebracht, maar het product - met name fles en glas - èn een vijftal brou wers, joviale, rondborstige, kundige experts, die een krach tig, aromatisch, formidabel lekker bier brouwen. Daarbij hóórde als het ware de slagzin: 's Lands beste brouwers brou wen Amstel Bier. De voetbalvereniging H.B.M. van de brouwerij in Amsterdam zal te beginnen met het volgend seizoen kunnen putten uit een veel groter arsenaal voetballers dan voorheen. De spelersnood, waarmee het bestuur lange tijd kampte, en waardoor men ge noodzaakt was het tweede elf tal uit de competitie te nemen, is thans opgelost door een 'fusie' met de voetbalclub van Amstel. Tijdens een vergadering, die op 27 januari in het clubgebouw aan de Quellijnstraat werd ge houden, werd na stemming be sloten, dat alle spelers van Am stel kunnen overgaan naar H.B.M. Een belangrijk motief daarvoor was, dat de club van Amstel niet beschikte over een speelveld noch over enige an dere accommodatie. Wie meer wil weten over de voetbalclub H.B.M. kan kon- takt opnemen met de heer Hol lander, Amsterdam I, toestel 2349. De campagne start in de week van 27 februari met adverten ties in vier-kleurendruk in een achttal bladen t.w. AVRO/Tele- vizier, Elseviers Weekblad, Haagse Post, Panorama, De Nieuwe Revu, Studio en Tros- kompas, die tesamen ruim drie miljoen mensen bereiken, die bier drinken. Het fotowerk van deze adver tenties, met glazen vol schui mend bier, is subliem en brengt een grote mate van authentici teit over. De vijf brouwers, die in de diverse advertenties in allerlei situaties voorkomen, zijn mannen die autoriteit hebben als het op brouwen aankomt. Deze authenticiteit en autoriteit zijn de sleutelwoorden van al datgene, wat Amstel de consu ment wil duidelijk maken. Er is ditmaal geen televisie reservering bij de STER ge maakt. De reden is, dat juist bij de introductie van het nieu we etiket en het daarvan afge leide beeldmerk, de prachtige kleuren van dit beeldmerk es sentieel zijn en niet via zwart/ wit-televisie overkomen. Zaterdag 9 januari hield voor de leden van de reisvereniging van de vestiging Mauritskade een feestavond in, die - even als menig bierglas - klonk als een klok. Om 8 uur vulde het instructielokaal aan de Maurits kade zich met de 45 leden van de vereniging, vergezeld door hun introducé(e)s en met de eerste liedjes van de band 'Ni co', die voor de rest van de avond een uitstekend muzikaal gedeelte verzorgde. Aan gezelligheid ontbrak het trouwens toch niet, want zoals een van de bestuursleden op merkte: 'Het was net als bij het weerzien van een grote familie bij een bruiloft. Je kent elkaar Tijdens de op 23 januari gehou den Algemene Ledenvergadering van de Bossche Heineken Fan fare heeft men zich onder meer beziggehouden met de samen stelling van het bestuur, dat thans als volgt geformeerd is: Voorzitter - A. de Mug Vice-voorzitter - M. Peeters Secretaris - H.K.F. Eggly Penningmeester- L. Brancart Comm. van Materialen - J. van Berkom De heer J. Moors, die zijn func tie van Vice-voorzitter om ge zondheidsredenen neer moest leggen, heeft deze, zoals uit bovenstaand overzicht blijkt, overgedragen aan de heer M. Peeters. Het gouden horloge dwingt veel be wondering af bij de familie Sargentini. al zolang - sommigen zijn al 15 a 20 jaar bij de vereniging aan gesloten - dus wanneer je dan weer eens bij elkaar komt, is er heel wat te vertellen.' De eerstvolgende samenkomst van de reis'familie' zal op 12 en 13 juni plaatsvinden, wanneer men per bus een reis naar de Duitse Eiffel hoopt te maken. Hierover zal binnenkort een vergadering worden gehouden, terwijl het bestuur na de vóór- reis, die met Pasen door enige bestuursleden gemaakt zal worden, meer gegevens hoopt te kunnen verschaffen over het verloop van deze tweedaagse trip. Zaterdag 6 maart wordt in 'De Doelen' te Rotterdam het jaar feest van de Rotterdamse brou werij gehouden. Het programma begint met een bonte afwisse ling van vele bekende artiesten zoals de Mounties, Ronnie To- ber, Frans Vrolijk, Saskia en Serge en Alice Williams. Na afloop kan er gedanst wor den op muziek van onder meer het Trio Bram Schilperoort en een beatorkest. De Chinees Phoa Yang Tiong zal bij de gas ten aan tafel speciale goochel trucs laten zien. Voor de liefheb bers is er ook het Rotterdams Draaiorgel. We wijzen er nog even op dat de voorsteling precies om acht uur begint en dat men dus op tijd binnen moet zijn. Woensdag 20 januari had om 11 uur 's morgens een bijeen komst plaats in de kamer van Ir. W. F. Schipper ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van de heer P. B. Sargentini, die er de voorkeur aan had ge geven zijn jubileum in alle stilte te doen verlopen. Vergezeld door zijn echtgenote, zoon en diens verloofde, werd de heer Sargentini hartelijk ontvangen door de heren Schipper, Rottier, Verver, Kos en Schalm, waarbij een boeket bloemen voor me vrouw Sargentini de feestelijk heid van dit gebeuren nog eens onderstreepte. Eenmaal gezeten en voorzien van koffie met cake, kwamen de verhalen van 25 jaren werken bij de brouwerij los en bleek de In de kantine van de brouwerij Mauritskade wordt thans een tentoonstelling gehouden van schilderstukken van één van onze medewerkers, de heer Joop van Raath, die werkzaam is in de machinewerkplaats. Ruim twee jaar geleden werden er in dezelfde kantine werkstukken van de heer Van Raath geëxpo seerd. heer Sargentini, dank zij de verschillende werkzaamheden die hij in het bedrijf had ver richt, onder meer in de spoel- plaats, de tapkelder, aan de fustenspoelmachine en in het brouwhuis, een uitgebreide er varing te hebben opgedaan. Als blijk van waardering voor dit alles speldde de heer Schip per het gouden jubileuminsigne bij de jubilaris op. De heer L. A. Ch. Rottier nam hierop het woord en dankte de heer Sargentini met name voor het feit, dat men altijd een be roep op hem kon doen, zelfs wanneer de wijzers van de klok een tijdstip aanwezen, waarop de meeste werknemers huis waarts keerden. De heer Rottier gaf met deze woorden de sym boliek weer van de overhandi ging van het gouden horloge met inscriptie, dat mevrouw Sargentini meteen om de pols van haar echtgenoot vast maakte. De heer S. Kos feliciteerde de familie Sargentini hartelijk en liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een cadeau onder couvert. De heer Schalm, tenslotte, bood de heer Sargentini de bekende enveloppe van het Jubileum fonds aan, waarna de heer Sar gentini alle aanwezigen hartelijk dankzegde voor de cadeaus, die hij had mogen ontvangen. Namens het jubileumfonds overhandigt de heer M. J. Schalm (rechts) een cadeau onder couvert. 5

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 5