GROTE BELANGSTELLING BIJ AFSCHEID MR. J. C. BOSSARD Fi. 30.000,- voor UNICEF Langdurig applaus in Gijsbreghtkelder NOTICIAS BREVES Op de voorste rij, luisterend naar het dankwoord van de heer Bossard v.l.n.r. de heren Heineken, Hadji Vas- siliou. Ton, Van Marwijk Kooy, me vrouw Hadji Vassiliou en mevrouw Peters. streepten zijn waardering. De heer Jansz sprak als ver tegenwoordiger van de Juridi sche Afdeling en merkte op, dat het vertrek van de heer Bossard niet in alle opzichten een af scheid was. Volgens hem is de heer Bossard, op het terrein van zijn hobby - het juridische werk - nog lang niet uitge speeld, Naast de hobby van het recht heeft de heer Bossard bovendien nog tal van andere hobbies, zoals de literatuur en de geschiedenis, en ook daar heen zal de interesse van de heer Bossard blijven uitgaan. Uit naam van de medewerkers van de Juridische Afdeling en een aantal andere 'goede beken den' bood hij de heer Bossard een ets van de stad Delft aan. Afscheid van een tijdperk Een langdurig applaus klonk in de Gijsbreghtkelder van de brouwerij Mauritskade te Am sterdam, nadat mr. J. C. Bos sard met de woorden 'Het ga U allen goed' het officiële ge deelte van de receptie, die daar bij gelegenheid van zijn afscheid werd gehouden, besloot. Ver volgens vormde zich een lange rij van medewerkers en gasten, die vrijdag 15 januari bijeen waren om de heer Bossard na een brouwerijtijd van ruim 41 jaar, de hand te drukken. De bijeenkomst had een beetje het karakter van een jubileum viering en dat is begrijpelijk, als men weet, dat de heer Bossard destijds wegens ziekte niet in de gelegenheid was om bij zijn 40-jarig jubileum te recipiëren. Vandaar ook dat de heer Miede- ma, die de tolk was van alle personeelsleden, aan het eind van zijn speech de heer Bossard dè gouden jubileumspeld uit reikte. Tevoren had de heer Miedema de prachtige loopbaan van de heer Bossard geschetst, waarbij hij ervan uitging dat op de car rière van de heer Bossard heel goed het gezegde van 'de sol daat, die de maarschalksstaf in zijn ransel heeft' van toepas sing is. Immers, op 1 mei 1930 kwam de heer Bossard als aan komend kantoorbediende bij de toenmalige Amstel Brouwerij, ging daarna rechten studeren, behaalde de meestertitel, werd secretaris van de directie en De heer Miedema (midden) biedt het geschenk van het personeel aan. later van de Raad van Commis sarissen, om tenslotte in 1968 benoemd te worden tot adjunct directeur. De heer Miedema schetste de heer Bossard daarbij als een man van karakter en een man van formaat. Als een adviseur in het zakelijke, maar vooral ook in het persoonlijke vlak, die zijn taak steeds met grote liefde en toewijding heeft ver vuld. Hij merkte voorts op, dat de heer Bossard een spoor van goede kontakten achter laat, maar tevens een spoor van vriendschap en waardering. In deze zin dankte de heer Miedema de scheidende mede werker voor alles wat hij in een lange reeks van jaren heeft ge daan, en betrok in zijn woorden tevens mevrouw Bossard. Als cadeau van het personeel bood hij hierna onder meer een fraaie schemerlamp aan. Vervolgens was het woord aan de heer d'Arnaud Gerkens, di recteur van het Preservenbedrijf in Breda, die sprak over de goede vriendschap, die er tus sen hen in al die jaren was ontstaan. 'We nemen afscheid van een tijdperk, waarin de heer Bossard zo'n enorme rol heeft gespeeld', aldus de heer d'Ar naud Gerkens, die de hoop uit sprak, dat de vele vrienden, die de heer Bossard uit die periode overhoudt, een goede herinne ring aan deze tijd zouden blij ven. Woorden van waardering en vriendschap werden ook gespro ken door de heer Van Goor, directeur van hotel Krasnapol- sky, met welke onderneming de heer Bossard nauwe relaties had, en tot slot ook door de heer De Vries, die de heer Bos sard al die 41 brouwerij-jaren had meegemaakt en bij deze gelegenheid vele herinneringen ophaalde. In het dankwoord, dat de heer Bossard zelf sprak, kwam voor eerst zijn grote liefde voor de dichtkunst naar voren. Immers, reeds enige tijd voor zijn af scheid had hij de 41 brouwerij jaren de revue laten passeren en tal van gedenkwaardige za ken in dichtvorm op papier ge zet. Dit gedicht droeg hij op de hem eigen wijze voor, waar bij hij tot slot iedereen een goede en gelukkige toekomst, zowel zakelijk als in het privé- leven toewenste. tree voor de buitenlandse toe ristische bezoekers aan de Hei neken brouwerij te Amsterdam. Gedurende 75 excursiewerkda gen werden iedere dag 400 gasten ontvangen, die dit mooie bedrag voor het United Nations Childrens Fund bijeen brachten. Groot was de vreugde toen de heer Timmer aankondigde, dat ook in het komende zomersei zoen een gulden voor de UNICEF voor buitenlandse be zoekers verplicht zal worden gesteld. Het bovengenoemde be drag zal worden besteed aan een onderwijs project in Indo- En las paginas 1, 2 y 3 de este numero publicamos un resumen de la relación anual de Heine ken concerniente el ejercicio 1969-1970. En este se dice que el periodo que se resena ha sido muy feliz para nuestra agrupa- ción. La Administración agradece a todos los colaboradores que han contribuido al éxito. Durante el aho que se resena el volumen en Holanda de ven tas de Heineken y Amstel juntos es de 3.898.000 hectolitros. La exportación ascendió a 1.184.000 hectolitros, lo que es en total 5.082.000 hectolitros. En el aho 1970 se bebió por cabeza en Holanda 55,6 litros de cerveza. Durante la reunion anual que tendra lugar el dia 25 de febre- ro se nombrara al Sr. A. H. Heineken Presidente de la Ad ministración. Una fotografia del Sr. Heineken se ve en la pagina 3. Durante la misma reunion se nombrara al Sr. O. Wittert van Hoogland presidente del Con- sejo de Administración. Tam- bién de él se ve una fotografia en la pagina 3. En la pagina 7 se encuentran fotografias de la fiesta anual organizada por la asociación del personal de Heineken Am sterdam, la cual tuvo lugar el dia 30 de enero. En una de estas fotografias se ve un gran grupo de colaboradores espa- noles. Speciale gast Vrijdag 15 januari j.l. werd door de heer J. G. Timmer op het kantoor van de UNICEF in Den Haag een cheque van f 30.000 overhandigd aan de heer J. Eg- gink, secretaris van de Stichting Nederlands Comité UNICEF. Dit gebeurde tijdens een verga dering van vertegenwoordigsters van de regionale Unicef-comité's. Dit bedrag werd verzameld door het heften van één gulden en- Een speciale gast was de heer Hadji Vassiliou, directeur van de Atheense Brouwerij in Grieken land, die met zijn echtgenote aanwezig was in de Gijsbreght kelder. Hij vertelde van de goe de vriendschappelijke betrek kingen tussen hem en de heer Bossard en dankte in de per soon van de heer Bossard alle brouwerijmedewerkers, die zich voor de groei en de bloei van de Atheense Brouwerij hadden ingezet. Een boekwerk met il lustraties uit de Griekse historie en een tableau in koper onder De heer Hadji Vassiliou toont de heer Bossard een boek met Griekse afbeel dingen. De heer De Vries achter het katheder. De heer Jansz biedt een ets aan.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 4