Complex krijgt aanzien van industriepark 'We droomden ervan het gehele brou werijcomplex het aanzien te geven van een soort industriepark'. Dit zegt de heer J. E. Rijnsdorp, die in dit project als coördinerend architect van het bureau Van den Broek en Bakema op treedt. 'Zonder voorbij te gaan aan een aantal fundamentele zaken, die een brouwerij eigen zijn, hebben we de opdracht tot het ontwerpen van een brouwerij be keken als architect én als stedenbou wer. En hoewel we de randstad Hol land zo langzamerhand als één grote stad moeten gaan zien, wilden we toch een brug slaan naar de natuur en het landschappelijk karakter zoveel moge lij handhaven. Vandaar ook, dat we de Weipoortsevliet, die dwars door het terrein loopt, in de opzet hebben ge handhaafd'. Kenmerkend zijn de vele groenstroken en de ruime boombeplanting. Alle brouwerijgebouwen zullen rondom in het groen staan, en er zal naar worden gestreefd het terrein een natuurlijke omheining te geven. Ook de fundament- resten van kasteel Zwieten houdt men in ere. En dan is er ook de Barre Molen, welke onlangs eigendom is ge worden van Heineken, en die in het industriepark een aardig accent zal zijn. Het gehe'e complex is ontworpen op een stramien van 1.20 x 1.20 m. Door deze standaardisering is het mogelijk een groot deel van de bouw met voor- gefabriceerde elementen uit te voeren. De leek vindt dit stramien het gemak kelijkst terug in de buitenmuren van de verschillende gebouwen. De betonnen gevelplaten zijn allemaal 1.20x1.20 meter. Een speels element wordt be reikt door kleurpanelen rond de ra men. Hiervoor gebruikt men geglazuurde Gezicht op de Weipoortsevliet. tegels. Aan de noord- en zuidgevels domineren de kleuren geel en oranje, aan de oost- en westzijde van de ge bouwen vindt men de kleuren rood en blauw. De architecten zijn ervan uitgegaan, dat de brouwerij in alle fases voor het oog aantrekkelijk moet zijn. Er wordt gebouwd vanuit het hart, dat wil zeg gen vanuit de kruising van de bruggen. Ook de beplanting zal reeds in een vroeg stadium een feit worden, zodat ook de medewerkers, die als eersten naar Zoeterwoude zullen gaan, zich niet al te veel de pioniers zullen voe len.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 9