Grondoverdracht Maquette en kleurenfilm tonen project Vrijdag 5 maart vond ten overstaan van mr. J. M. M. Koeken, plaatsver vangend kandidaat notaris te Lei derdorp, de overdracht plaats van de grond van de gemeente Zoeter- woude aan Heineken. Voor Zoeter- woude werd de akte getekend door burgemeester J. A. Detmers (foto rechts) voor Heineken door mr. H. J. Jansz (links). Op onderstaande foto ziet U v.l.n.r. de heren Koeken, Jansz, Van Ros- sem en Detmers. De verticale gisttanks (Apollo's) geven de brou werij een markant profiel. Met een uiterste precisie hebben me dewerkers van de Architectengemeen schap Van den Broek en Bakema uit Rotterdam het gehele brouwerijpro ject, zoals dit er na voltooiing uit zal zien, vastgelegd in een immense ma quette. Deze maquette is 36 vierkante meter groot en is gebouwd op een schaal van 1 200. Deze maquette zal in zijn geheel wor den overgebracht naar de brouwerij in Rotterdam, waar te zijner tijd ieder een in de gelegenheid gesteld zal wor den van dit imposante brouwerijpro ject kennis te nemen. Aan de hand van de maquette en de situatie ter plaatse in Zoeterwoude heeft men ook een 25 minuten durende kleurenfilm gemaakt, die op indringen de wijze een beeld geeft van de toe komstige brouwerij en het gebied waar deze zal verrijzen. Bij de verfilming van de maquette is gebruik gemaakt van een z.g. relato- scoop. Dit is een klein lensje, te groot te van een vliegenoog, waarmee men door de maquette kan manoeuvreren en dat een beeld registreert dat gelijk is aan hetgeen men later op het brouwe rijterrein rondom zich kan waarnemen. De werking ervan is bijzonder sugges tief en bij het zien van de film waant men zich reeds in de brouwerij van de toekomst. Ook deze film zullen onze medewer kers over niet al te lange tijd kunnen zien. Een voorproefje van hetgeen men bij het zien van de film ervaart, vindt men al terug in enkele van de bij dit artikel geplaatste foto's, die het sil houet van de brouwerij in beeld bren gen. 8

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 8