Zoeterwoude van de De bouw van de eerste fase van het nieuwe brouwerij-complex van Heineken in Zoeterwoude zal op 1 januari 1975 gereed zijn. De plannen voor het gehele brouwerijcomplex liggen klaar en naar verwachting zal nog deze maand opdracht worden gegeven tot het opspuiten van een deel van het 78 hectare metende terrein, met welke werkzaamheden in juli zal worden begonnen. In deze reportage, welke is verluchtigd met een groot aantal foto's van de maquette, willen wij U een indruk geven van de enorme omvang van dit project. In volgende nummers zullen we wat meer in detail ingaan op de verschillende onderdelen, zodat U steeds volledig bent geïnformeerd over de gang van zaken bij de bouw van de brouwerij in Zoeterwoude. Wie nü het terrein tussen Hoge Rijn dijk (in het noorden), Ommedijkseweg (in het westen) en de spoorlijn Lei den—Gouda (in het zuiden) bekijkt, ziet eigenlijk alleen een uitgestrekt stuk grasland, waarop zo hier en daar wat koeien en schapen grazen. Voor wie er ooit een kijkje zou willen ne men, is het goed te weten, dat men de snelweg Rotterdam-Amsterdam dient te verlaten ter hoogte van de brug over de Oude Rijn. U volgt dan de Hoge Rijndijk in de richting Alphen aan de Rijn tot de ANWB-wegwijzer Zoeterwoude. Het toekomstige brou werijterrein ligt dan rechts voor U. De Barre Molen, helemaal op de zuid oostpunt van het terrein (nabij de spoordijk) vormt een prachtig oriën tatiepunt. Om een beetje een indruk te krijgen van de opzet van de brouwerij, is het verstandig om de maquette-foto hier onder goed in U op te nemen. Men ziet dan in één oogopslag, dat het gehele project is gesitueerd in blokken, die onderling verbonden zijn door brug gen. Deze vormen als het ware een kruis op het middenterrein. Links op

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 4