Thuis tapper Hulde voor Willeke Meest ideale barmeisje Vóór de bom barst Een inwoner van de Westduitse stad Salzgitter, Rolf Theurkauf, heeft de droom van menig bierdrinker iaten verwezenlijken. Hij heeft een particu liere bierleiding aangelegd, die zijn woning met een driehonderd meter verderop gelegen brouwerij verbindt. In de leiding is een teller aangebracht, die het bierverbruik nauwkeurig regis treert. In 't Koelschip van de brouwerij in Amsterdam is zaterdag 3 april de Gouden Televizier Ring uitgereikt aan Willeke Aiberti. Zij kreeg deze onder scheiding voor haar creatie van Mar leen Spaargaren in de televisie-serie 'De Kleine Waarheid'. Tijdens de receptie, die door enkele honderden prominenten van radio en televisie werd bezocht, bood de heer d'Artillac Brill Willeke een verzilverde bierpul met inscriptie aan. Rechts op de foto mej. Luycks van Public Rela tions. Fotografen hebben het vaak niet ge makkelijk bij het maken van een 'leuk plaatje'. Zo ook niet vóór het begin van de voetbalwedstrijd tussen elftal len van de Commercie uit Amsterdam en Zwolle. De heer Van der Werf zou een bom ontsteken, waaruit zich eenmaal in de lucht - een vlag zou ontplooien. Dit niet ongevaarlijke kar wei werd op verzoek van de fotograaf eerst 'droog' gerepeteerd, onder het toeziend oog van de heren Timmer, Jonkers, Van Nigtevegt (oud-Heineken- medewerker) en Schipperijn, welk viertal zich snel uit de voeten maakte, toen de lont werkelijk werd aangesto ken. Gelukkig waren de mannen van Pepsi Cola (Vrumona) met hun his torisch brandweerwagentje bij de hand om bij eventualiteiten snel in te kun nen grijpen. Een speciale attractie tijdens de ope ning van het 'British Food Festival' op 31 maart in het Amsterdam Hilton Hotel was de komst van Miss Edna Stroner, Whitbread's Ideal Barmaid 1970/71. Zij werd bij de ingang van het Hilton Hotel verwelkomd door de heer J. G. Timmer van Commercial Relations. leder jaar wordt in Engeland het ideale barmeisje gekozen en ditmaal viel die eer te beurt aan de dochter van de eigenaar van het Heaton Park Hotel in Manchester. In de tot authentieke Engelse pub om getoverde 'Half Moon Bar' van Hilton, die voor deze gelegenheid de naam 'Whitbread's Prince of Orange Pub' kreeg, tapte Edna Stroner met vaar dige hand de Engelse bieren. 26

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 26