A. KOORNSTRA: man met veel interesses M. C. KAMSTEEG: gewaardeerd man K. SMITook actief voor voetbalclub Vrijdag 12 maart werd het 25-jarig ju bileum gevierd van de heer A. Koorn- stra. In 't Koelschip was een grote schare belangstellenden uit alle gele deren van het bedrijf aanwezig. Ook de schaatswereld, die de heer Koorn- stra zo na aan het hart ligt, was ver tegenwoordigd. Drs. J. J. C. Goos schetse in het kort de loopbaan van de jubilaris. Als sta giaire begonnen, kreeg hij een drie jarige allround opleiding en volgde hij tevens de bazencursus. Na afloop hier van was er geen vacature voor een passende functie bij Heineken. Er kwam echter een plaats vrij bij Hoppe, waar de heer Koornstra tot 1956 bleef. Weer terug bij Heineken, werd de jubilaris bij de kwaliteitsdienst ge plaatst, waar hij in de loop der jaren tal van problemen oploste. Ook voor het bestrijden van bierklachten in de stad hoefde men nooit een vergeefs beroep op de heer Koornstra te doen. De heer P. L. Dijkgraaff, chef labora torium, onderstreepte nog eens de waardering voor de werkuitvoering van de jubilaris. Spreker richtte zijn blik op de toekomst met zeer binnenkort het betrekken van de nieuwe behuizing voor laboratorium en kwaliteitsdienst. Hij wenste de jubilaris een krachtige gezondheid toe tot heil van ons pro- dukt. Namens het personeel bood hij een filmcamera aan en bloemen van de collega's van andere vestigingen. De heer L. Hof belichtte weer een an der facet van de jubilaris, namelijk de nevenfunctie als commandant van de bedrijfsbrandweer. Het verdroot spre ker, dat hij als jubileumgeschenk nog niet de nieuwe brandweerwagen aan kon bieden. Namens de brandweer ploeg mocht hij echter wel een licht- armatuur voor de filmcamera aan bieden. De heer H. van Woudenberg sprak namens de schaats- en trimclub zijn waardering uit voor de bemiddeling, die de jubilaris altijd had verleend, speciaal voor het schaatsen op de Jaap Edenbaan. Namens de club bood hij een aantal boeken over filmen aan. Mr. C. H. W. d'Artillac Brill sprak over de voortreffelijke organisatie door de jubilaris van de vrijdagse bier- proefclub. Daarna sprak hij uitvoerig over de plezierige relatie die de jubi laris tot stand had gebracht en nog steeds onderhield tussen Heineken en de topschaatserij. Meer hierover kunt U vinden op pagina 27 van dit num mer, waar U een foto aantreft van Carry Geijssen. Donderdag 1 april werd in de Gijs- breghtkelder van de vestiging Maurits- kade een receptie gehouden ter gele genheid van het 25-jarig dienstjubi- leum van de heer M. C. Kamsteeg. De heer Kamsteeg, die vanaf zijn in diensttreding op het Expeditiekantoor (onder meer als onderbaas en later als chef) werkzaam was, oogstte veel waardering, toen hij na 24 jaar lang tal van functies in deze sector te heb ben verricht, in augustus 1970, in ver band met de reorganisatie, een ge heel andere functie - die van Chef Postkamer en Archief op bijzondere bevredigende wijze ging vervullen. In de toespraken van achtereenvolgens de heren Schipper, Verver, Kraayenga, Zijlstra en Schalm, werden behalve tal van bijzonderheden, ook de reiserva ringen van de heer en mevrouw Kam steeg (naar Australië) aangehaald. Bijgaande foto toont de heer Kam steeg bij de overhandiging van het gouden horloge door ir. W. F. Schip per. Vrijdag 19 maart werd in 't Koelschip van de brouwerij Stadhouderskade het 25- jarig dienstjubileum van de heer K. Smit gevierd. De heer Smit, die in 1946 op de boenplaats als haspelant werd aangenomen en via de koelafdeling, de gistkelder en de garage uiteindelijk als heftruckchauffeur bij Intern Transport terecht kwam, werd achtereenvolgens door de heren Goos, Van der Steen (chef Intern Trans port), Hollander en Vos toegesproken. Uit hun woorden kwam naar voren, dat de jubilaris gedurende de tijd, dat hij bij Heineken werkzaam is - een tijd, die hijzelf nog steeds als een bijzonder prettige ervaring ziet - altijd een zeer goede kracht is geweest, op wie men nooit vergeefs een beroep hoefde doen, zelfs niet op zaterdag en zondag. Tevens werd melding gemaakt van de activiteiten, die de heer Smit binnen de voetbalvereniging als coach heeft ontplooid. Onder de vele cadeaus, die de heer Smit kreeg aangeboden, was onder meer een fototoestel, waarvan de heer Goos (rechts op de foto) enige finesses uit de doeken doet. 22

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 22