H. A. DE BRUIN: loopbaan vol afwisseling K. J. G. FLEURBAAY veel herinneringen hij terug om na enige tijd de stal te verwisselen voor de tapkelder. Helaas duurde het nu slechts tot 1935. De crisisjaren gingen ook aan de brou werij niet ongemerkt voorbij. De heer De Bruin hoorde bij de ontslagenen wegens slapte in het bedrijf. Onge twijfeld heeft deze moeilijke tijd be langrijk bijgedragen tot de sociale be wogenheid, die het karakter van de heer De Bruin kenmerkt. In april 1940 keerde hij terug in de tapkelder. En alweer bleek het een ongunstige tijd want de oorlog stond voor de deur. Drie jaar later werd hij gevorderd voor arbeid in Duitsland. Gelukkig kwam hij naar het vaderland terug en in 1946 ook weer naar Heine- ken, waar hij na ongeveer een jaar tapkelder achtereenvolgens in de mouterij, de bosteldrogerij, de expe ditie-export en de havendienst werkte om tenslotte te belanden in het por tiersteam. Zowel Ir J. M. van Rossem, die de jubilaris namens de bedrijfsleiding toe sprak, als de heer Kort, die dit deed namens de afdeling, wisten zich uit die afgelopen veertig jaar vele ge denkwaardige feiten te herinneren. De heer Van Rossem overhandigde de ju bilaris een gratificatie en bevestigde hem de jubileumspeld op de revers. Van de heer Kort kreeg de heer De Bruin het cadeau namens het perso neel en nog een cadeau namens de bewakingsdienst aangeboden. Ten slotte sprak de heer De Bruin een kort, maar welgemeend dankwoord. De heer en mevrouw De Bruin bewonderen met hun dochter de transistorradio. Ir. J M. van Rossem speldt het jubileuminsigne op de revers van de jubilaris. Op donderdag 8 april was de heer H. A. de Bruin portier aan de Isaac Hu- bertstraat, het feestelijk middelpunt van de drukbezochte receptie in de Rotterdamse raadskelder. De herdenking van zijn 'ongeveer' 40- jarig dienstverband was hiertoe de aanleiding. Ongeveer ja, want hoewel deze voor hem veelbewogen periode officieel begon op 8 april 1931, werkte hij in mei 1925 al in de stai van de brouwerij te Rotterdam. We gens afloop van het seizoen volgde echter voor hem in oktober van dat jaar ontslag. Het volgende jaar kwam Woensdag 24 maart herdacht de heer K. J. G. Fleurbaay de dag, dat hij 40 jaar geleden in dienst kwam van de Amstel Brouwerij. In 1931 tewerkge steld op de Bottelarij, doorliep hij alle rangen en werd in 1954 aangesteld als onderchef Bottelarij Binnenland en Export. In 1965 volgde zijn benoeming tot chef Bottelarij Export, waarna hij op 1 februari als chef Intern Trans port werd aangesteld. Door de bedrijfsleider, Ir. W. F. Schip per, werd de jubilaris met zijn echtge note en verdere familieleden op de dag van het jubileum in de Commis- sarissenkamer aan de Mauritskade ontvangen. Hier werden vele oude her inneringen opgehaald. De festiviteiten werden vervolgens in de Gijsbreghtkelder voortgezet, waar een groot aantal belangstellenden de jubilaris ontving. Als eerste sprak de heer P. Kranenberg, directeur Horeca, die namens de door omstandigheden verhinderd zijnde groepsdirecteur Pro ductie Nederland, Drs. G. L. Rinkel, het woord nam. Spreker vond het een genoegen om iemand van de oude gar de te kunnen toespreken. Uit eigen ervaring was het hem bekend, dat de jubilaris al die 40 jaren een goede me dewerker was geweest, die voor de brouwerij altijd klaar stond. Mede na mens de Raad van Bestuur dankte hij de heer Fleurbaay voor zijn bedragen, die hij al die tijd aan het bedrijf had qegeven. Als blijk van dank - waarin tevens mevrouw Fleurbaay werd be trokken - overhandigde hij de gouden speld, welke door de echtgenote op de revers van de jubilaris werd ge stoken. Ir. W. F. Schipper, die hierna het woord voerde, liet uitkomen, dat de jubilaris een intelligente medewerker was, die het organiseren in de vingers had. Ook hij dankte de heer Fleurbaay voor de langdurig aan het bedrijf ver leende diensten. De heer Fleurbaay (links) ontving van het perso neel en het jubileumfonds een Eumig filmcamera, die door de heren H. de Vries (midden) en F. Borsch werd overhandigd. De direkte chef van de heer Fleur baay, de heer M. Willemsteijn, sprak zijn dank uit voor de altijd prettige wijze van samenwerken. Hij liet deze dank vergezeld gaan van de overhan diging van de bekende enveloppe. De heer F. Borsch sprak tenslotte na mens het personeel en het jubileum fonds en onderstreepte zijn woorden met de aanbieding van een lilmcamera. De jubilaris, zichtbaar ontroerd door zoveel goede woorden, dankte mede namens zijn echtgenote voor de vele blijken van belangstelling. 21

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 21