A. A. FRENKS: „renner" van bedrijfsbureau H. A. STOKHOF: veertig jaar bij Heineken (vervolg van pagina 19) 1922 in dienst. Als laboratoriumbe- diende op het Bedrijfslaboratorium was hij belast met het uitspoelen van glaswerk, het ophalen van monsters en de uitgifte van chemicaliën. In 1964 werd hij overgeplaatst naar de legkelder als voorwerker, terwijl hij een half jaar later tevens werd belast met de functie van 'luchtopnemer'. Als hengelliefhebber bij uitstek toont de heer Bron een reusachtige paling, die hij in ontvangst mocht nemen. Dinsdag 16 maart werd in de Rotterdamse Raadskelder het feit herdacht, dat de heer A. A. Frenks van het bedrijfsbureau 40 jaar geleden bij Heineken in dienst trad. Een dienstverband om 'U' tegen te zeggen of eerbiedig het hoofd voor te buigen, hetgeen de sprekers die middag dan ook stuk voor stuk deden, al was het in eerste instantie misschien voor de gloednieuwe microfoon, die in Rotterdam tegenwoordig om de hals gedragen moet worden. De heer Frenks bracht het grootste deel van zijn veertig dienstjaren door op het bedrijfsbureau, de afdeling die de bierfabricage administratief begeleidt. Om deze taak naar behoren te kunnen vervullen, moet voortdurend iemand van die afdeling zich door het bedrijf bewegen om van alles op de hoogte te blijven. De heer Frenks deed dit met zoveel verve, dat Ir. J. M. van Rossem hem schilderde als een van de beste renners van het bedrijfsbureau en een voorbeeld voor zijn omgeving. De heer Van Rossem dankte de jubilaris voor alles wat hij voor het bedrijf gedaan heeft, bevestigde hem de jubileumspeld op de revers en over handigde de envelop met gratificatie. 'Drie werkgevers versleet de heer Frenks in zijn leven of liever gezegd twee', zo zei de heer Olde Monnikhof, 'want de derde heeft hij na veertig jaar nog niet stuk kunnen krijgen'. De heer Olde Monnikhof prees de jubilaris om zijn onder wijscapaciteiten, waardoor veel mensen van zijn vakkennis nuttig gebruik konden maken. Namens het gehele personeel overhandigde de heer Olde Monnikhof een cadeau onder couvert. De sympathieke speech van mejuffrouw Roos, die sprak namens het bedrijfs bureau, en dit vergezeld liet gaan van hartelijke felicitaties en een 'doe-het-zelf'- cadeau, bewees wel hoe groot de waardering van de afdeling voor de jubilaris is. De heer Van Zetten hield een toespraak namens de vereniging van leidinggevend personeel, maar uit zijn woorden maakte men op, dat hij de heer Frenks al veel langer en veel beter kende dan van de 'bazenclub'. Ook hij noemde de heer Frenks een goed leermeester. De Heineken film- en fotoclub, waarvan de heer Frenks penningmeester is, werd vertegenwoordigd door de heer Dankloff, terwijl de heer Van Meel de jubilaris namens Technische Opleidingen kwam bedanken voor de enorme steun, die hij deze afdeling gaf. Het laatste woord was aan de heer Frenks zelf. Na zijn waardering te hebben uitgesproken voor de vele vriendelijke woorden, dankte hij al zijn collega's voor de in de loop der jaren verkregen medewerking. De bedrijfsleider in Rotterdam, ir. J. M. van Rossem (links) decoreert de jubilaris. Vrijdag 2 april werd in de Raadskelder aan de Amsterdamse Van der Helst- straat het 40-jarig dienstjubileum ge vierd van de heer H. A. Stokhof, werk zaam in de postkamer op het Wete ringplantsoen. Op verzoek van de jubilaris werd zo min mogelijk rucht baarheid aan dit gebeuren gegeven en vond er geen receptie plaats. Toch drukken wij hierbij graag een plaatje af van de heer Stokhof, die door me vrouw A. C. Walvis-Barella, telexiste op het Weteringplantsoen, wordt ge lukgewenst. 20

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 20