J. M. H. CREMERS: „laatste der Mohikanen" G. BRON: afscheid na bijna 50 jaar Woensdag 31 maart werd in de Gijs- breghtkelder van de vestiging Maurits- kade afscheid genomen van de heer G. Bron. De heer Bron, die bij dit af scheid achtereenvolgens werd toege sproken door Ir. W. F. Schipper, de heer C. H. Kenter (chef van de heer Bron), de heer A. van Leeuwen, colle ga P. Rooth en de heer F. J. Kristel namens het jubileumfonds, kwam in (lees verder pagina 20) De heer P. Rooth overhandigt de heer Bron het cadeau van het personeel. Het geldt in ons Limburgse 'land zonder grenzen' niet als een gebrek aan respect, wanneer men iemand tutoyeert. Integendeel; het is een ui ting van oprechte hartelijkheid en wel gemeende vriendschap, die men in dit 'Bourgondische land in Hollandse toonzetting' gelukkig nog vaak aan treft. Het geeft iets vertrouwelijks zon der opdringerig te worden. In deze sfeer werd op vrijdag 2 april in Heerlen afscheid genomen van 'de laatste der Mohikanen' de heer J. M. H. Cremers, zoals de heer P. Kranen- berg zei. Men zou zich voor de schei dende jubilaris geen betere omlijsting voor een dergelijk gebeuren kunnen voorstellen dan het bekende 'Zölderke' van het vroegere filiaal. Op deze vooruitgeschoven post in de Amstel-bierlinie heeft hij, controlerend, registrerend en noterend bijna 50 jaar oceanen van bier voorbij zien stromen. Hij vervulde er met vitaal plezier, op vallend onopvallend, zijn taak en be schouwde zijn werkruimte als een eigen bezit. Als een soort transforma tor zorgde zijn evenwichtige natuur ervoor, dat er geen stoppen doorsloe gen bij menselijke kortsluitingen, die ook in dit Limburgse gebied bij de dagelijkse bier-bedevaarten wel eens voorkwamen. Deze geheel eigen sfeer heeft ons er dan ook toe gebracht dit verslag niet De groepsdirecteur Horeca, de heer P. Kranenberg overhandigt een cadeau. plichtmatig uit de schrijfmachine te schudden. Wij weten, dat de scheiden de functionaris met gevoelens van weemoed naar deze dag heeft toege- leefd en achter de uiterlijk rustige na tuur van Matje worstelde een moeilijk te onderdrukken emotie. Het is misschien oneerbiedig om van een 'spontaan' afscheid te spreken maar het woord 'roerend' past niet in het milieu, waarin dit afscheid door superieuren en collega's werd beleefd. In Limburg 'viert' men zoiets. Een roe rend afscheid mag niet te lang duren anders wordt het steeds minder roe rend. Dat past niet bij de Limburger. Hij viert uren afscheid. Terwijl de heer Cremers met zijn echt genote en familie door de heer M. van Bergen was verwelkomd, waarbij aan mevrouw Cremers bloemen werden aangeboden, had zich op het 'Zölder ke' een gezelschap collega's, vrienden en oud-gedienden verzameld. Hier nam de heer Kranenberg, mede namens de Raad van Bestuur, als eerste het woord. Hij etaleerde de vele gaven van hart en geest, die de heer Cremers gedurende bijna 50 jaren ter beschik king stelde van de brouwerij. Uit de vele, met feiten gestoffeerde aantekeningen, lichtte hij als eerste de entree van de toen 15-jarige J. M. H. Cremers op 21 juli 1921Men begon toen nog om 's morgens 7 uur. Prompt om 20 vóór zeven meldde hij zich bij de toenmalige directeur, de heer Duy- sens, die hem verwelkomde met de woorden: 'Had je niet een half uur eerder kunnen komen, jongen?' Ver volgens releveerde de heer Kranenberg alle boekhoudkundige functies, die de heer Cremers in de loop der jaren had vervuld, in stille bescheidenheid, maar met een uitzonderlijke zorgvuldigheid. Mede hierdoor werd Zuid-Limburg een briljante schakel in de Amstel-keten. 'U moet dit afscheid dan ook niet te weemoedig zien', aldus de heer Kra nenberg. 'U en Uw vrouw zien er bei den nog goed uit en U kunt trots zijn op uw gezin. Dit moet voor U een grote voldoening zijn'. Hij wenste de familie Cremers bij de aanvang van de nieuwe cyclus nog vele goede jaren en bracht namens de Raad van Be stuur en in het bijzonder namens de heer Van der Werf, de dank over voor al hetgeen de heer Cremers in de af gelopen jaren heeft gepresteerd. Hier na overhandigde hij een envelop. Na het applaus van de aanwezigen nam de heer van Hilten het woord namens de collega's van het filiaal. In sappig Limburgs vergeleek hij de carrière van de heer Cremers met de Amstel-Goldrace. Via vele cols en ravitailleringsposten, waarbij mevrouw thuis voor de fouragering zorgde, be landde Matje in de kopgroep. Als pre mie voor het behalen van de eind streep bood de heer Van Hilten een geschenk onder couvert aan. Nadat de scheidende functionaris met z'n zakdoek zijn ontroering had weg geveegd dankte hij, mede namens zijn vrouw voor de woorden van waarde ring, die hem waren toegesproken. Van der Vliert 19

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 19