J. B. ELBERS: altijd bereid te helpen In 't Koelschip van de brouwerij Stad houderskade, dat voor deze 'afscheids receptie van de eeuw' nog te klein bleek, werd op 31 maart afscheid ge nomen van de heer J. B, Eibers, Chef Garage en Stallen, die wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd de brouwerij ging verlaten. Na het voorlezen van de telegrammen werd achtereenvolgens het woord ge voerd door de heren Goos, Kooy, Leegstra, Verhoeven, Lindeman, Veen- hof, Roose, Vos en Westerhoud. 'Bijna een halve eeuw,' aldus drs. J. J. C. Goos, 'heeft de heer Eibers de brouwerij in vele rangen op voortref felijke wijze gediend. Hij gaat weg als Chef Garage en Stallen - bij velen van ons beter bekend als patroon - maar tevens was hij lid van de On dernemingsraad en voorzitter van de Bazenclub.' De heer Goos stelde vast, dat de heer Eibers, op welke plaats dan ook, altijd voor iedereen klaar stond. Hij dankte de heer Eibers voor alles en bood hem ten afscheid een vouwfiets aan. Namens het garagepersoneel bood de heer C. F. Kooy naast alle goeds voor de toekomst en bloemen voor mevrouw Eibers, een koelkast voor de caravan met bijbehorende oorkonde aan. De heer D. Leegstra, Adjunctdirecteur Export, had niets dan lof voor de wij ze, waarop de heer Eibers met de gasten van zijn afdeling en hun auto's Doordat Vers van 't Vat langere tijd niet is verschenen, is deze rubriek groter dan gebruikelijk. was omgesprongen. Als dank hiervoor overhandigde hij een boormachine. Namens de Bazen bedankte collega A. Verhoeven (Bottelarij) voor de pret tige wijze, waarop de heer Eibers zich met eenieder wist te verstaan, waarna hij hem het beste toewenste voor de toekomst en hem twee scheerappara- ten (één met aansluiting op het licht- net en één op batterijen) aanbood. De heer H. J. Lindeman betreurde het, dat hem slechts twee minuten waren toegemeten om zijn waardering voor de heer Eibers onder woorden te bren gen. Hij vertelde het een en ander over de bijzonder goede samenwer king, waarvoor hij de heer Eibers hartelijk dankte. Hij onderstreepte zijn wensen aan het echtpaar Eibers voor nog vele goede jaren, met de overhandiging van een boekenbon. De heer E. J. Veenhof, Hoofd Recla medienst, droeg het strafboekje van baas Feldberg, de voorganger van de heer Eibers, aan. Hieruit bleek, dat de heer Eibers, naast bijzonder veel goede eigenschappen, toch ook wel eens wat tekort geschoten was. Het herhaald vergeten van het nummer loodje (in 1927) had enige malen een boete tengevolge en het op 1 oktober 1927 met brandende pijp door de stal len lopen leidde zelfs tot een schor sing op 13, 14 en 15 oktober! 'Het zal vreemd zijn, Jan,' aldus de heer Veenhof, 'je niet meer in je kantoortje te zien zitten, maar de Reclamedienst zal je in het hart bewaren en we hopen, dat de herinnering ook voor iou een plezierige zal zijn en blijven.' Hierop werd aan de heer Eibers een barbecue overhandigd. De heer J. A. Roose sprak namens de Ondernemingsraad, waarvan de heer Eibers sinds 1956 lid is. De heer Roose zette zijn welgemeende woor den kracht bij met het aanbieden van een boekenbon. Onze gepensioneerde oud-medewerker, de heer P. Vos, haalde herinneringen op uit de tijd (die thans zo'n vijftig jaar achter hen ligt), dat beiden noq werkzaam waren bij de automobiel fabriek Spijker. Tenslotte beklom de heer Westerhoud van de Koninklijke Stallen het spreek gestoelte. Namens H.M. de Koningin en de heer Bischoff van Heemskerck sprak hij woorden van dank en waar dering voor de wijze, waarop de heer Eibers zich iedere keer, wanneer de paarden van de Koningin in de Heine- ken-stallen waren ondergebracht, over mens en dier had 'ontfermd'. Geen moeite was hem ooit te veel geweest. Uit handen van de heer Westerhoud mocht de heer Eibers van H.M. de Koningin twee fraaie tuinstoelen ont vangen. De laatste spreker was de heer Eibers zelf, die alle sprekers van repliek dien de en met woorden van dank aan allen eindigde. Hiermede werd het officiële gedeelte afgesloten van een receptie, die klonk als een klok. Oud Bruin De heer Eibers in een van de tuinstoelen, die hij uit handen van de heer Westerhoud ontving. 18

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 18