Ambassadeur van Nigeria bezocht de brouwerij ENVELOP ZOEKGERAAKT Export: 1 miljoen glazen per dag Donderdag 18 maart bracht de Am bassadeur van Nigeria, Mr. I. J. D. Durlong, samen met de tweede Am bassade-Secretaris, Mr. B. I. Olumilua, een bezoek aan de Bossche brouwerij. In het Ontvangstgebouw kregen de hoge gasten een korte uiteenzetting over het brouwproces en de gang van zaken in de brouwerij. Daarna werd een uitgebreide rondgang door het bedrijf gemaakt, waarbij vanzelfspre kend een bezoek gebracht werd aan het zeer moderne brouwhuis, dat zeer veel indruk op de gasten maakte. Hier werd tevens bijgaande foto ge maakt. U ziet daarop v.l.n.r. Ir. A. K. E. ten Bruggen Cate, bedrijfsleider Den Bosch, Mr. I. J. D. Durlong, Am bassadeur, en de heer J. W. Beyen, directeur Buitenlandse Belangen van Heineken. In december van het vorig jaar is door de administratie Boerhaavestraat (Amsterdam) een enveloppe met boe kingsbescheiden verzonden aan de heer V. G. L. Renes van Administratie Buitenlandse Belangen, gevestigd in het kantoor Tweede Weteringplant soen. Deze enveloppe is nooit aangekomen en ook naarstig speuren heeft de stukken niet boven water gebracht. Mocht iemand per abuis deze zending hebben ontvangen, dan wordt deze verzocht de bescheiden door te zen den aan de heer Renes (A/Wet). 13 In uitgave twee van het 'Heineken Contact', wees de heer J. Ch. Cornelis, directeur Export, in zijn voorwoord op een paar interessante feiten, die een korte overdenking zeker waard zijn. De heer Cornelis maakte een kleine berekening, gebaseerd op de een mil joen hl bier, die Heineken per jaar exporteert. Een buitenstaander zegt dat misschien weinig, maar dit aantal houdt in, dat er per dag 1.000.000 glazen Heineken bier in alle delen van de wereld worden gedronken. Gaat men er vanuit, dat een dag 15 'drinkuurtjes' telt, dan worden er bui ten onze vaderlandse grenzen, op elk uur van de dag, 66.700 glazen Heine ken bier geconsumeerd. Gesteld, dat de tijdsduur, nodig voor het drinken van een glas bier, 10 mi nuten bedraagt, dan komt men tot de verrassende conclusie, dat er ieder moment van de dag, verspreid over alle delen van de wereld (behalve Nederland, dat we hier niet meereke nen), 11.000 Heineken biertjes ge dronken worden. Het is maar een weet.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 13