NIEUWE WERKPLAATS GEOPEND Weer veertien lagertanks voor Den Bosch UITBREIDING OPSLAG In de eerste helft van maart werd in Den Bosch deze foto gemaakt, waar op de eerste van een veertiental lager tanks omhoog gehesen wordt. Deze tanks zijn nodig voor de uitbreiding van de zevende legkelder, die, wan neer alles volgens de verwachtingen verloopt, begin januari 1972 in ge bruik genomen zal worden. Evenals die van legkelder 6, hebben deze lagertanks een capaciteit van 4300 hl en zijn ze 35 meter lang. Momenteel is men nog druk bezig met het monteren van de vele pijpaansluitingen. Wanneer de plannen voor een achtste legkelder definitief vast komen te staan, zal men ook daar van deze tanks gebruik gaan maken. Woensdag 31 maart werd de eerste paal ter uitbreiding van de expeditie hal op het Heineken industrieterrein aan de Johan Siegerstraat te Duiven- drecht, de grond ingeheid. De enorme betonfundering, die afgerond zal wor den met een staalconstructie, zal een totale oppervlakte van omstreeks 3000 m2 gaan bestrijken. Wanneer alles volgens plan verloopt, zal men de ruimte begin augustus in gebruik kunnen nemen. De nieuwe werkplaats aan de Stadhouderskade te Amsterdam. Vrijdagmiddag 16 april werd de me chanische en elektrotechnische werk plaats in de nieuwe vleugel, hoek Van der Helststraat/Stadhouderskade (Amsterdam), met enig ceremonieel geopend. In de bijzonder ruime werkplaats, die voor deze gelegenheid met ballonnen en Heineken-spandoeken feestelijk was aangekleed, sprak als eerste de heer C. Ham, die de nieuwe accomodatie uitermate 'fris, licht, luchtig, zeer praktisch en efficiënt ingericht' noem de. De chef van de werkplaats, de heer P. Kruyver, verklaarde, na een kort woordje, de nieuwe ruimte voor ge opend. Onze gepensioneerde oud-medewerker, de heer P. Vos, deed hierop, zeer plechtig, het Wilhelmus uit zijn trom bone schallen, dat weldra werd ge volgd door een reeks andere liederen. De nieuwe werkplaatsen beslaan de gehele begane grond van het gebouw. Er werken in totaal ongeveer 20 per sonen. Voorheen hadden zij een onder komen in de z.g. 'oude smederij'. In de nieuwe behuizing is voor de vele apparatuur, zoals draaibanken, las- en boormachines, voldoende ruimte be schikbaar. 11

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 11