Nieuwe behuizing Bedrijfs Technologische Dienst Den Bosch Nieuwbouw Stadhouderskade nadert zijn voltooiing In het Dienstengebouw in Den Bosch heeft onlangs de officiële ingebruik neming plaatsgevonden van de labo ratoriumruimten der Bedrijfs Technolo gische Dienst (BTD). Deze zijn onder gebracht in de twee bovenste etages van dit veertig meter hoge gebouw. Ir. A. K. E. ten Bruggen Cate gaf bij gelegenheid van de opening een over zicht van de ontwikkelingen, die tot het inrichten van al deze technische ruimten in dit gebouw hebben geleid. De officiële handeling werd verricht door Ir. H. Wanschers, die door het bespuiten van een witte kunststofplaat met een chemische vloeistof, de zin BTD bijeen, anders dan voorheen' leesbaar maakte. Hiermee wees men nog eens op de sterk verbeterde com municatie, die thans tussen de ver schillende afdelingen van de BTD kan plaatsvinden. In het verleden im mers zat men her en der in het bedrijf verspreid. Het nieuwe laboratorium in de Amster damse Van der Helststraat, dat geves tigd is in de nieuwe vleugel aan de Stadhouderskade, nadert zijn voltooi ing. Het wachten is nu op de toele veringsbedrijven, die voor de verdere inrichting van de ruimten op de eerste en tweede etage van het nieuwe ge bouw moeten zorgen. Met name de aanleg van de verschillende leidingen zal nog wel enige tijd in beslag nemen, maar, naar verwacht wordt, kan het geheel eind juni klaar zijn. Inmiddels staat de indeling al vast. Op de eerste verdieping komt het hoofdlokaal, waar de kwaliteitsdienst zal zetelen, evenals de microbiologi sche afdeling. Ook de 'warme kamer', die in vergelijking tot het oude labo ratorium een zeer ruime oppervlakte bestrijkt, is hier gepland. Grenzend aan een grote kamer, waar de duur dere instrumenten geïnstalleerd zullen worden, ligt, met uitzicht op de bin nenplaats, tenslotte het kantoor voor de procescontroleurs. Op de tweede verdieping zijn achter eenvolgens gepland: het opleidingslo kaal; het magazijn voor de monsters; de statistische afdeling, waar de reken en telmachines komen te staan; de brouwtechnologische afdeling; het bierproeflokaal, dat via een doorgeef luik met de pantry verbonden wordt; een opslagruimte voor het reserveglas werk en een vergaderzaal voor de in terne besprekingen. Op beide verdiepingen is rekening ge houden met het 'intern transport', dat door middel van wagentjes plaats vindt, zodat drempels zijn weggelaten. Men verwacht, dat eind oktober be gonnen zal worden met het afbreken van het oude laboratorium en de vroe gere elektrotechnische werkplaats. De open ruimte, die dan zal ontstaan, wil men voorlopig vrijhouden voor het vrachtverkeer op de binnenplaats. 10

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 10