FOLKLORISTISCH DANSTHEATER IN NIEUWE GEDAANTE en U, ne- enig en. de otter- - ■kryp- euze- juwe' met ithou- k ge- een moe- If de okjes imak- tvoer- omen aarne ont- nog arden l elk rust- geen- drie ;baar n en teller kreu- >rm); taan; kreet soort munt irbie- port- 35. ituig; jken- eran- leen; kken mu- 57. spel; 67. 69. 71. B 3. tooi; oop; gen; chel; zuid- 21. deel :hrif- 31. rika; I in nwe- 54. zaai- oeg- oep- 58. uur- iord; Jeugdrubriek onder redaktie van madeleen van eek, hans jonkers, ad sinkeldam, yvonne schutselaars, leen molenaar, suzan van der grint, lida eenhuizen, piet arink, mary van overdam, simon kaandorp en yvonne luycks. In het vorige nummer konden we hem alleen nog maar aan kondigen en welkom heten. Deze keer publiceren wij als illustratie zijn portret: Simon Kaandorp. ROTTERDAM Bescheiden beroepsgroep In augustus vorig jaar zegde Minister Marga Klompé van CRM de fel begeerde subsidie toe, waarbij een aantal provin cies en gemeenten zich aan sloten. Zodoende werd voldoen de garantie geschapen voor een bescheiden beroepsgroep, die nü, met de ingang van het nieu we seizoen 1970-'71, in staat is zich in een avondvullend pro gramma te presenteren. Tijdens haar presentatie 'nieuwe stijl' in de kantine had het I.F.D. een keuze gemaakt uit een uitgebreid repertoire, waar in niet alleen dansen van het vroegere programma, maar ook veel nieuwe choreografieën o.a. van de hand van de Hongaarse choreograaf Czabo Palfi, wa ren opgenomen. er door iemand vierkante bierglazen gesignaleerd zijn het echter niet bekend is hoelang deze persoon reeds aan de tap zat dit een uitkomst zou zijn voor vele huisvrouwen men dan tenminste geen kringen op de tafel krijgt AMSTERDAM een tijd lang het gerucht ging, dat in de nieuwe kan tine op het Weteringplant soen, tussen de middagen warme maaltijden te krijgen zouden zijn dit speciaal gedaan zou wor den voor alleenstaande ka merbewoners- en woonsters het aantal, tot deze groep behorende werknemers, ech ter niet opweegt tegen het aantal niet-alleenstaanden die warme hap, dan ook bij voorbaat al weer is afge schaft van het Stichtingsbestuur, Ernst van Altena, was dit gezien de korte, beschikbare tijd om met niéuwe dansers niéuwe choreo- grafièen in te studeren vrij lo gisch maar, die blijk gaf van een groot enthousiasme, een onbegrensd optimisme en de volledige inzet van het thans acht danseressen en vier dan sers tellende gezelschap. Het Internationaal Folkloristisch Danstheater (I.F.D.dat 9 jaar lang onder de direktie van Ton- nie van Breda en Ferdinand Altena met 35 medewerkers voorstellingen gaf op semi-pro- fessionele basis, dreigde vorig jaar mei geliquideerd te worden, daar verdere exploitatie van het gezelschap in zijn toen malige vorm onmogelijk bleek. Dankzij steun van de beroeps vereniging van danskunstenaars, een positief advies van de Raad van Kunst en vragen in de Twee de Kamer over de onzekere toe komst van dit vrijwel unieke ensemble werd op het laatste moment nog een oplossing ge vonden om het I.F.D. - zij het in een andere vorm voor het publiek te behouden. niet helemaal ontgroeid zou zijn, waren velen het er over eens, dat het I.F.D. met haar talentvolle en geestdriftige dan sers en danseressen toch aller minst een ongunstige toekomst tegemoet zal gaan. Ook het or kest, dat naast enig solistisch optreden onder meer de jeugd- dige, haar liedjes in vele talen vertolkende zangeres, Marjolein Rommerts begeleidde, oogstte een warm applaus. Yvonne Dit laatste duidt onder meer op het streven van het I.F.D. om de traditie voort te zetten door de instuderingen zoveel mogelijk te laten plaatsvinden door dans kunstenaars uit de landen van herkomst, ten einde een maxi male authenticiteit te bereiken. Hoewel tijdens deze voorstelling veelvuldig de opmerking werd gehoord, dat dit jonge beroeps gezelschap het amateurisme nog Woensdag 13 januari bood het 'toneel' in de kantine van de brouwerij Van der Helststraat een bijzonder fleurig en oriën taal aandoend schouwspel, dat door een aantal journalisten en Heineken-mensen met veel ple zier werd gadegeslagen. Het was het Internationaal Folkloris tisch Danstheater, dat voor het eerst sinds enkele maanden in zijn nieuwe gedaante een voor stelling gaf, die weliswaar nog geen bijzondere hoogtepunten kende - volgens de secretaris 5

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 5