GEZELLIGE DRUKTE OP PERSONEELSFEEST RECORD VERKOOP IN FRANKRIJK BOSCH' AFSCHEID VAN J. VAN DER WIELEN IN DEN BOSCH: In Den Bosch weet men wat feestvieren is. Dat werd ten minste weer eens duidelijk op de grote feestavond, die de Personeelsvereniging zaterdag 9 januari in de Schouwburgzaal Casino op touw had gezet. Niet minder dan 1300 personeelsle den en hun introducées waren van de partij en hebben tot diep in de nacht de moed erin gehouden. De organisatie had, in afwijking van voorgaande jaren, gekozen voor een dansavond, die van tijd tot tijd werd onderbroken voor het optreden van enkele arties ten. Het voordeel hiervan was, dat kort na binnenkomst van de gasten, de stemming er al volop inzat. Grote opkomst personeelsleden Omstreeks half tien werd even gepauseerd voor een kort wel komstwoord door de heer W. Kloppenburg, die werd ingeleid door de voorzitter van de Per soneelsvereniging Den Bosch, de heer H. M. Sikking. Overal klonk muziek In de verschillende zalen van het Casino zorgden The All Stars uit Den Bosch en het Scarlett Combo voor de goed in het gehoor liggende dans muziek. Voor het wat jeugdiger publiek was in de bovenfoyer de drive-in discotheek van Elec trogram ingericht, die voor het nodige volume zorgde. Disq- jockey hier was Duke Powel, die de plaatjes met verve aan elkaar praatte. Bijzonder aar dig was ook het optreden van het bekende duo Saskia Serge. Toen omstreeks half twaalf de Oeteldonkse Hofkapel 'De Kik vorsen' bezit nam van het Ca sino barstte het feestgedruis De enorme schare feestvierenden in het Bossche Casino vermaakte zich opper best op de dansvloer. en gesprongen, en menigeen heeft aan het zingen van de onvervalste carnavalsliederen eigenlijk pas goed los. Er werd wel weer een schorre keel over- weer ouderwets gedanst, gehost gehouden. Woensdag 30 december was niet alleen een dag, waarop men reeds met iets van weemoed terugdacht aan het oude jaar, dat men ruim een etmaal later vaarwel zou zeggen, maar het betekende voor de Bossche brouwerijgemeenschap tevens het afscheid van de heer J. van der Wielen, die zijn werkzaam heden wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd ging be ëindigen. Ir. A. K. E. ten Bruggen Cate sprak als eerste enige woorden, waarbij hij nog eens terugging naar de achtste mei 1957, toen de heer Van der Wielen - in het bedrijf veel beter bekend als 'Jantje' bij Heineken in dienst kwam. Hij werd aangesteld in de tapkelder, waar hij diverse functies vervulde en waar zelfs de zwaarste karweien hem niet te veel waren. Om van dit laat ste enig idee te krijgen, rekende de heer Ten Bruggen Cate voor, hoe in de afgelopen jaren zo ongeveer zeven miljoen fusten bier door de handen van de heer Van der Wielen moeten zijn 'gegleden'. Hiervoor uitte de heer Ten Bruggen Cate zijn bijzondere lof en waardering, evenals de volgende sprekers, de heren Wisse - de afdelings chef van de heer Van der Wie len - Van der Laat en Adriaan- se. Op de afscheidsreceptie, die in de kantine van de brouwerij werd gehouden en waar veel be- De heer Van der Wielen tijdens het uitspreken van zijn dankwoord. langstellenden bijeen gekomen waren om hun collega nog een maal de hand te drukken, heet te de heer J. van Berkom, de heer Van der Wielen, zijn vrouw en zeven zoons met echtgenotes van harte welkom, waarna het cadeau van het personeel werd aangeboden, te weten een keu kenkast, die bij alle aanwezi gen bijzonder veel bewondering oogstte. In zijn dankwoord richtte de heer Van der Wielen zich tot een ieder, die deze dag voor hem tot een onvergetelijke had gemaakt, en dankte allen voor het cadeau en de vele blijken van belangstelling en waarde ring, die hij had mogen ont vangen. De Heineken Fanfare uit Den Bosch zorgde vrijdag 15 januari voor een overweldigend slot van het tweedaagse bezoek, dat directie, verkoopstaf en agenten van de S A. France Champagne, de verkooporganisatie van het bekende Franse 'Champagne Huis' Moét Chandon uit E- pernay, op uitnodiging van Hei neken aan ons land bracht. In het 'Kasteel Maurik' nabij Vught speelde de Heineken Fan fare onder meer een potpourri van Franse wijsjes, die bij de ruim honderd gasten bijzonder aansloeg. Tevoren was het ge zelschap verwelkomd door de Vendelzwaaiers van het Gilde van Vught, hetgeen een indruk wekkend schouwspel was. Het bezoek van de Fransen vloeide voort uit het feit, dat de S A. France Champagne bin nen één jaar 1 miljoen dozen Heineken-bier in Frankrijk had verkocht. Hiermee is Frankrijk na de Verenigde Staten het tweede exportland van Heine ken bier. Zowel in de sector horeca als in de sector thuisverbruik neemt Heineken onder de importbieren een belangrijke plaats in. De Franse biermarkt is sterk in op komst, waarbij de consumptie gaat in de richting van kwali teitsbier in moderne verpakkin gen. Heineken heeft ten aanzien hiervan in Frankrijk een pio niersfunctie vervuld, omdat zij als eerste met 'Clusterpacks' op de markt verscheen. Tijdens het bezoek van het ge zelschap aan de brouwerij in Den Bosch werd bijgaande foto gemaakt. Op de achtergrond een vrachtwagen met aanhan ger, volgepakt met dozen Hei neken bier bestemd voor Frank rijk. 3

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 3