J. Versteeg 25 jaar bij Heineken Amsterdam P. A. VAN LIEMPT VIERDE 40-JARIG BEDRIJFSJUBILEUM VERGEET NIET DE VERS VAN T VAT ENQUÊTE IN TE ZENDEN LID VAN DE ONDERNEMINGS RAAD A DAM I werkzaamheden verrichtte de heer Van Liempt bovendien vele jaren bijzonder goed werk in de ondernemingsraad, de idee- enbuscommissie en de kern. Met een: 'Dat het zo mag blij ven', eindigde de heer Goos zijn toespraak. De directe chef van de jubilaris de heer P. Kruiver, roemde de jubilaris om zijn optimisme en probleemloze omgang. Hij ge loofde niet, dat de jubilaris echte vijanden had. Bij het over handigen van de bloemen aan mevrouw Van Liempt, voegde hij hier nog aan toe: 'Nu niet met een tegen je vrouw zeggen: Nou hoor je het ook eens van een ander!' Collega Verbakei, die het perso- neelscadeau kwam aanbieden, vermoedde dat er op een ar beidsterrein als de brouwerij, geen plaatsen zouden zijn, waar de jubilaris niet eens had 'ge sleuteld'. Opmerkelijk was voorts, dat praktisch op de plaats, waar de jubilaris eens woonde, thans de jubileumvie ring werd gehouden. Hij hoopte tot slot, dat het jubileumge schenk de komende jaren 'ver lichtend' zou werken (schemer lamp en enkele wandarmaturen) De heer J. Moes hield een toe spraak namens de onderne mingsraad, waarin hij onder meer zei, zich nog steeds te verwonderen over het feit, dat Piet 'vertrouwensman' was ge worden. 'Je staat altijd onder druk: de een drukt naar boven en de ander drukt naar bene den'. De eenheid in het over- Op maandag 7 december was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Versteeg bij de brouwerij in dienst kwam. 's Morgens wer den de heer en mevrouw Ver steeg op het hoofdkantoor door de heer J. W. Beyen ontvangen, die bij deze gelegenheid de gouden speld en de enveloppe met inhoud overhandigde, 's Middags waren zeer velen naar 't Koelschip gekomen om de heer Versteeg geluk te wen sen met zijn 25-jarig dienstju- bileum. De rij van sprekers werd geopend door de bedrijfsleider, drs. J. J. C. Goos, die een en ander uit de loopbaan van de heer Versteeg memoreerde. Zo klom de jubilaris, na in de oude bottelarij verschillende functies bekleed te hebben, in 1956 op tot smeerder. In 1959 sollici teerde hij met succes naar de functie van magazijnbediende, terwijl hij een jaar later werd benoemd tot magazijnmeester. Naast zijn vele werkzaamheden in het magazijn sprak de heer Goos zijn waardering uit over het feit, dat de heer Versteeg in zijn 'nevenfuncties' zo vele activiteiten wist te ontplooien. En hierbij dacht hij onder meer aan de kwaliteiten van de ju bilaris als bestuurslid van het personeelfonds, lid van de On dernemingsraad en vertrouwens man van de oude kern. Hierop overhandigde de heer Goos, namens het personeel, een enveloppe, waarvan de in houd, in het geval dat de jubi laris inderdaad een even fana tiek filatelist is als er over hem verteld wordt, ongetwijfeld voor een groot gedeelte zal worden omgezet in kostbare postzegels ter uitbreiding van zijn enorme verzameling. Tenslotte wenste de heer Goos de heer Versteeg alle succes toe in de nog vóór hem liggende jaren. De volgende spreker was de heer J. J. Diesbergen, chef van het magazijn. Deze prees de jubilaris met name om zijn vele werk in het sociale vlak en ging hierbij nog eens terug naar de tijd, dat de heer Versteeg zoveel leden voor de vakvereniging had geworven, dat hem een gratis vakantie werd aangeboden! Namens de Ondernemingsraad voerde de heer Roose het woord, die de heer Versteeg een voorbeeldig ondernemings raadlid noemde, die de hem opgedragen taak met hart en ziel vervulde. Hij sprak de wens De heer J. W. Beyen kwijt zich van de moeilijke taak de gouden Heineken- speld goed op de rever van de heer Versteeg te spelden. uit, dat de jubilaris nog 3x3 jaar - tot aan zijn pensione ring - zitting zou hebben in de Ondernemingsraad. Namens de Nederlandse Korf bal Bond sprak de heer Bies heuvel zijn waardering en dank uit voor de enorme verdiensten, die het echtpaar Versteeg de KNKB in het algemeen en hun club 'Allen Weerbaar' in het bijzonder had bewezen, waarna hij zijn woorden met een bloe menhulde onderstreepte. Als vijfde spreker betrad de heer Zoutman het katheder. Hij sprak over de vele prettige er varingen, die hij met de jubi laris had gehad en memoreerde de gave van de heer Versteeg om niet alleen te spreken, maar vooral erg goed te luisteren. Vriendelijke woorden werden hierna gesproken door de heer Ritman, die onder meer uit de tijd, dat hij de buurjongen van de jubilaris was, nog enige her inneringen ophaalde. Namens de gepensioneerden voerde de heer P. Vos het woord, terwijl de heer Richards de rij van sprekers sloot met de - zeer terechte - opmerking, dat 25 jaar zonder steun van vrouw en kinderen moeilijk te halen zijn. De heer Versteeg dankte hierop kort en krachtig voor de cadeaus, bloemen en vriendelijke woorden. Velen drukten na dit officiële gedeelte de jubilaris de hand en bleven nog geruime tijd in 't Koelschip bijeen. F. P. Gols Aandachtig luisterend van links naar rechts: de heren P. A. van Liempt, drs. J. J. C. Goos en mevrouw Van Liempt. leg tussen de bonden was naar zijn mening terug te brengen tot de eenheid op de brouwerij. Voorts vond spreker, dat de jubilaris vandaag de integratie ten top had gevoerd door met zijn familie beslag te leggen op 3 directiewagens, waardoor ver moedelijk de directie met de tram naar huis moest. Namens de ondernemingsraadcollega's bood hij tot slot een cadeaubon aan. De heer P. Vos (gepensioneerd) haalde, als persoonlijke vriend, nog enkele herinneringen op aan het vroegere ketelschoonmaken, waarna de heer Van Essen, na mens de gepensioneerden, de jubilaris het beste wenste voor de laatste zeven jaar, terwijl hij de heer Van Liempt verze kerde, dat hij hem daarna graag welkom zou heten in de 'club'. Namens de vakvereniging St. Willibrordus sprak de voorzit ter van de afdeling Amsterdam, de heer Van Vugt. 'Veertig jaar getuigt van trouw en dat is door veel sprekers al van toepassing gebracht op het bedrijf. Ik wil echter hier graag mijn waarde ring uitspreken voor de vele functies, die de heer Van Liempt heeft vervuld in het overleg tussen bedrijf en vakbond'. Na dat de heer en mevrouw Van Liempt sigaren en bonbons van de heer Van Vugt hadden ont vangen, was de sprekersbeurt aan de jubilaris zelf. Na een interruptie van zijn zoon 'Pa, maak het niet te gek', kon de jubilaris niets anders zeggen dan: 'Onvergetelijk, de helft zal wel waar zijn'. Hoe het gezellig samenzijn daarna was, is ook zeer kort te zeggen: 'Onvergetelijk'. L. Hot Onder het toeziend oog van de heer C. Ham, biedt de heer Verbakei het echtpaar Van Liempt zijn hartelijke ge lukwensen aan. Op 13 december 1970 werd in 't Koelschip in Amsterdam de jubileumreceptie gehouden van de heer P. A. van Liempt, die het steeds schaarser wordende feit herdacht, dat hij 40 jaar in dienst van de brouwerij was. Vele herinneringen kunnen uit een dergelijke periode worden opgehaald en zeker in het geval van de jubilaris, wiens ouderlijk huis vroeger op de brouwerij gevestigd was. Enkele zegslie den meenden dan ook, dat dit de reden was, dat de jubilaris in deze beginperiode nooit te laat kwam. Als eerste sprak de bedrijfs leider, de heer Goos, die de ijver en de blijmoedigheid roem de, waarmee de jubilaris altijd zijn werk had verricht, terwijl hij in verband met laatstge noemde eigenschap, de veron derstelling uitte, dat de jubilaris daaraan de naam Pietje van Liempt had overgehouden. In de technische sector was de jubilaris achtereenvolgens ma chinebankwerker, machinist en onderhoudsmonteur. Naast deze Een lachende heer Van Liempt tijdens zijn dankwoord. De heer J. J. Diesbergen brengt na mens de collega's de hartelijke geluk wensen over. 6

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 6