H. FLEURBAAY GEHULDIGD Jubileum J. de Bruyn grandioos gevierd H. B. Bekker 25 jaar bij Heineken brouwerij Uitnemende prestaties Bekend duimgebaar Uiterst behulpzaam OPLOSSINGEN KERSTKRYPTO NU INZENDEN Een lachende heer W. Willemse Clinks) overhandigt de jubilaris namens zijn collega's het personeelscadeau. Op 9 december 1970 hebben we in 't Koelschip van de brou werij Van der Helststraat aan dacht besteed aan het feit, dat de heer H B. Bekker de vol gende dag 25 jaar bij Heineken in dienst zou zijn. De heer Bekker wist 25 jaar lang op te vallen door niet op te vallen. Een bescheiden figuur, die werkte op het vatenperron, in de gistkelder, in de bottelarij en in de helderbierkelder. Die daarna de technische kant op ging, in de machinekamer terecht kwam, onderhoudsmon teur werd en thans als afde lingsmonteur in de ziederij werkzaam is. Deze opmerkelijke staat van dienst werd ons geschilderd door de bedrijfsleider, drs. J.J. C. Goos, die voorts memoreer de, dat de heer Bekker boven dien, indien nodig, als zieder kon invallen, zijn werk - waar dan ook - altijd met veel elan deed en nooit afwijzend rea geerde op welk hem gedaan verzoek dan ook. Voor dit alles sprak de heer Goos vele woor den van oprechte dank uit en wenste de jubilaris het aller beste voor de toekomst. De heer P. Kruiver, chef van de onderhoudsdienst, sloot zich graag aan bij de vorige spreker en prees de manier, waarop de jubilaris altijd had gewerkt. De heer J. J. C. Goos feliciteert de heer H. B. Bekker van harte met zijn 25-jarig dienstjubileum. Kortom ook hier: 'Goede wijn behoeft geen krans'. De heer Kruiver dankte de, in sporadisch voorkomende geval len 'glimlachende mopperaar', voor zijn uitnemende prestaties. De heer Regtien, monteur werk plaats, wilde het feit, dat de jubilaris de nieuwkomers altijd zo fijn had opgevangen en nooit moe was geworden alles uit te leggen, graag aan de vergetel heid ontrukken. De heer Regtien liet zijn waarderende woorden vergezeld gaan van het perso neelscadeau, een armbandhor loge, en bood mevrouw Bekker bloemen aan. De heer J. J. M. Hollander had ook geen kwaad woord over de jubilaris, dankte hem voor alle prestaties in het brouwhuis en overhandigde hem, namens het personeel aldaar, een porte- monnaie met bijpassende por tefeuille. Onze gepensioneerde oud-me dewerker, de heer P. Vos, had de heer Bekker bij de brand weer leren kennen als 'zo'n vent!', hetgeen hij met het be kende duimgebaar illustreerde. Hij kwam de jubilaris feliciteren en hem het allerbeste wensen. De heer Bekker heeft tenslotte, mede namens zijn vrouw, harte lijk bedankt voor de vriendelijke woorden, de goede wensen, de bloemen en de cadeaus. Oud Bruin Zelden waren in 't Koelschip van de brouwerij Van der Helst straat zoveel mensen uit de af deling Lagerkelders op een ju bileum- of afscheidsreceptie, als maandag 21 december het ge val was. Maar die dag waren zij dan ook samengekomen om hun voorman, de heer J. de Bruyn te huldigen ter gelegen heid van zijn 25-jarig dienstju bileum bij de brouwerij. De hele receptie stond ook in het teken van een afdeling, die over het algemeen niet aan de weg tim mert. Uit de opsomming van de be drijfsleider, drs. J. J. C. Goos, over de levensloop van de ju bilaris bleek, dat hij via gist kelder, bottelarij, molenzolder en ziederij, met als intermezzo de ontmanteling van de Vollen- hove-brouwerij, in 1959 als voorman in de lagerkelder was aangesteld. Hier ontpopte de jubilaris zich als iemand voor wie dit gedeelte van de brou werij geen geheimen meer heeft. Naast deze werkzaamheden had de heer De Bruyn gedurende drie jaar zitting in de Onder nemingsraad en was hij vele jaren actief lid van de perso neelsvereniging. Voor al deze activiteiten dankte de heer Goos hem hartelijk. De directe chef van de jubilaris, de heer G. J. Pothoven, sprak, na eerst een korte beschouwing gegeven te hebben over de la gerkelders, 'waar een grote stilte heerst en weinig opzien barends gebeurt', over het be drijvige gedeelte van deze afde ling n.l. kelder nummer 12, het domein van de heer De Bruyn. Het was hier, dat de jubilaris geheel tot ontplooiing kwam, zich voor 100% voor zijn werk en zijn mensen inzette en zich overal, waar zulks nodig was, een uiterst behulpzaam mens toonde. Vanwege het minder spectaculaire werk, dat niet al tijd onder zulke gunstige om standigheden moest worden ver richt, had de heer Pothoven veel waardering voor de mensen, die daar blijvend hun arbeidsterrein hadden gevonden, hetgeen hij tot een van de vele verdiensten van de jubilaris rekende. Ook Vrijdagmorgen 18 december werd op de brouwerij Maurits- kade op eenvoudige wijze het 25-jarig jubileum van de heer H. Fleurbaay gevierd. Samen met zijn echtgenote werd de jubilaris in de kamer van de heer W. F. Schipper ontvangen, waar eveneens de heren Verver, Pelt, Dalmolen, Brouwer, K. Fleurbaay en De Vries aanwe zig waren. Nadat eenieder van koffie was voorzien, nam de heer Schipper het woord om de heer Fleur baay zijn waardering te betui gen voor de wijze, waarop hij zijn werk altijd had vervuld. Hij overhandigde hierop het gouden horloge met inscriptie, de be kende enveloppe met inhoud en de gouden Amstelspeld, die door mevrouw Fleurbaay bij haar echtgenoot werd opge speld. Namens de collega's sprak de heer H. de Vries, die de jubi laris een fantastisch collega noemde, en hem als blijk hier voor een bankje aanbood. Tenslotte feliciteerde de heer H. R. Brouwer de heer Fleur baay,waarna hij hem namens het Jubileumfonds een envelop pe overhandigde. Tijdens het gezellig samenzijn, dat volgde, werden door de aan wezigen nog vele oude herinne ringen opgehaald, die, al dan niet overtrokken, de stemming aanzienlijk verhoogden en de heer en mevrouw Fleurbaay na afloop nog een extra dankbe tuiging ontlokten. De heer H. de Vries overhandigt zil veren jubilaris H. Fleurbaay een Turks stoeltje. Oplossingen van het Kerstkryp- togram dienen uiterlijk vrijdag 15 januari binnen te zijn bij de Redaktie van Vers van 't Vat in Amsterdam of bij de heer A. Huizebosch in Rotterdam. Mevrouw Fleurbaay speldt bij haar echtgenoot de gouden jubileumspeld op. mevrouw De Bruyn werd betrok ken in de positieve instelling van haar echtgenoot: 'Het achter land moet in deze gevallen goed zijn. Als blijkt van waardering voor dit alles overhandigde de heer Pothoven bloemen aan me vrouw De Bruyn. De heer J. de Bruyn tijdens zijn dank woord. 'Namens de jongens', zoals de volgende spreker, de heer W. Willemse, zijn korte toespraak inluidde, werd de heer De Bruyn het personeelscadeau aangebo den, dat de heer Willemse ver gezeld deed gaan van de felici taties van zijn collega's en dat, ondanks het feit dat de spreker het hardnekkig een kleine Fun- da-filter bleef noemen, later een autoradio bleek te zijn. Na de gelukwensen van de heer P. Vos (namens de gepensio neerden), bedankte de heer De Bruyn de belangstellenden en de sprekers, terwijl hij de perso neelsleden van de afdeling nog eens extra in zijn toespraak betrok om de trouw en toewij ding, die hij altijd van hen had mogen ondervinden, te onder- 4

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 4