KERSTKRYPTOGRAM Brouwerij nam afscheid van N. Sahetapy Beloningen ideeënbus Rotterdam Heineken Invaliditeits regeling Inzenden uiterlijk vrijdag 15 januari De heer Van Zetten biedt de heer Sahetapy het cadeau van het personeel aan. Vrijdag 27 november ging de heer N. Sahetapy als een der eerste bij onze brouwerij te werkgestelde Ambonezen met pensioen. De heer Sahetapy be hoorde ook reeds bij de eerste groep van 35 Indonesische werknemers, die ongeveer der tien jaar geleden de personeels bezetting in de bottelarij kwam versterken. Met trots droeg hij dan ook de nog juist verworven speld, behorende bij zijn 121/2- jarig jubileum. Vergezeld van echtgenote, in prachtige Indonesische kleder dracht, en nichtje Frieda, die was meegekomen om eventuele taalproblemen op te lossen, Door de Plaatselijke Ideeënbus commissie te Rotterdam zijn in de afgelopen periode onder staande beloningen toegekend: W. A. P. F. L. de Bruin, Me chanische Werkplaats, 75,-. Het wijzigen van de overgangs plaat van de buffermat-inloop- wasmachine III opdat de fles beter in de glijgoot valt. J. Lems, Elektrotechn. Werk plaats, f 50,-. Verandering be diening micro-switches uitvoer- pallets uit magazijnen Palleti- ser 1 en 2. W. H. van Berkel, Bottelarij, 75,-. Het aanschaffen van nieuw pleister-verband. A. P. M. van Dijk, Elektrotechn. Werkplaats, 75,-. Het aan brengen van een extra micro- switch bij de depalietisers voor het verkrijgen van een betere beveiliging. A. L. v. d. Bergh, Meet-Regel- techniek, f 35,-. Het aanbren gen van teflon lagerbussen in de biermeters om slijtage te verminderen. Een aanmoedigingspremie is toegekend aan onderstaande personeelsleden: H. Bostelaar, Kas, 15,-. J. D. Bonte, Mechanische Werk plaats, 20,-. C. J. M. Klaver, Bottelarij, 15,—. A. C. Lange, Ketelhuis, f 15,-. M. C. van Look, Mechanische Werkplaats, 17,50. werd de heer Sahetapy die dag om vier uur door de heer Van Rossum, in aanwezigheid van nog enkele genodigden, ont vangen. Dank voor ijver en plichtsbetrachting Bij de thee werden zoals ge woonlijk herinneringen uit de afgelopen jaren opgehaald en werd tevens een blik geworpen op de komende periode van welverdiende rust, waar na de heer van Rossum de heer Sahetapy hartelijk dankte voor de ijver en plichtsbetrachting, waarmee hij zijn werkzaamhe den steeds verricht had. De heer Van Zetten heette even later in de Raadskelder de heer Sahetapy, zijn echtgenote, nichtje en alle aanwezige vrien den en collega's van harte wel kom. Hij sprak zijn vreugde uit over het feit dat de heer Sahe tapy, die reeds drie maanden ziek is, toch in een zodanige conditie verkeerde, dat het af scheid op de brouwerij gewoon door kon gaan. Ook complimen teerde hij de als zwijgzaam bekend staande heer Sahetapy met diens grote mate van plichtsbetrachting en de hoe veelheid werk, die hij verzette, hetgeen het duidelijkst naar voren kwam, wanneer hij door overmacht niet op het werk aan wezig kon zijn en de lege plaats door een collega moest worden ingenomen. Het nichtje van de heer Sahetapy tijdens het dankwoord, dat zij uit naam van haar oom sprak. Ditmaal goed nieuws voor de puzzelliefhebbers. Allereerst kunnen we de terugkeer van de maandelijkse puzzelrubriek, on der redaktie van de heer J. Kei- Ier, aankondigen. De heer Kel ler heeft door ziekte geruime tijd verstek moeten laten gaan, maar heeft ons toegezegd, dat in het nummer van 28 januari a.s. weer een opgave gepubli ceerd kan worden. Daarnaast hebben we traditie getrouw in deze uitgave van Vers van 't Vat weer het kerst- kryptogram, samengesteld door de heer A. Hulzebos uit Roter- dam. Het is reeds voor de vijf tiende achtereenvolgende maal, dat deze medewerker van de Centrale Verkoop Administratie in Rotterdam voor ons blad een verrukkelijke, maar vooral ook niet gemakkelijke puzzel maakt. Tot slot bood de heer Van Zetten de heer Sahetapy een cadeau onder couvert aan na mens het personeel en over handigde hij mevrouw Sahetapy een heerlijke doos bonbons, waarbij hij hen nog vele jaren in goede gezondheid toewenste. Het dankwoord van de heer Sahetapy werd op zeer char mante wijze gebracht door zijn nichtje Frieda, die in haar keurige speech directie, chefs en collega's bedankte voor de prettige omstandigheden, waar onder de heer Sahetapy in de bottelarij had mogen werken, en voor de waarderende woor den en de cadeaus bij zijn af scheid, om te besluiten met de beste wensen voor de Heine- ken gemeenschap. Zoals reeds eerder bekendge maakt, zal de Heineken Invali- diteitsregeling ook op de werk nemers van de Amstel Brouwe rij N.V. van toepassing zijn. Binnenkort zullen de werkne mers van de Mauritskade een exemplaar van deze regeling, alsmede een toelichting ontvan gen. Voor de werknemers die reeds langdurig arbeidsongeschikt zijn, geldt de bepaling dat alleen degenen die op 30 september 1969 nog niet 2 jaar volledig arbeidsongeschikt waren tenge volge van ziekte of ongeval, on der bedoelde Invaliditeitsrege- ling zullen vallen. Onder volledige arbeidsonge schiktheid wordt hier verstaan, dat een W.A.O.-uitkering is toe gekend naar een arbeidsonge schiktheidspercentage van 65% of meer. De werknemers die voor plaat sing in de Invaliditeitsregeling in aanmerking komen, zullen in januari 1971 nader bericht ontvangen. Ook dit jaar zitten er weer tal van addertjes onder het gras. Om u echter voldoende gelegen heid te geven het kryptogram in alle rust op te lossen, sluit de termijn van inzending pas op vrijdag 15 januari. Dan moe ten alle oplossingen binnen zijn bij de Redaktie van Vers van 't Vat of bij de heer A. Huize bosch, Crooswijksesingel, Rot terdam. Natuurlijk zijn er voor de inzen ders van goede oplossingen weer wat prijsjes (waardebon nen) beschikbaar, hoewel het in de eerste plaats gaat om de sport en de ontspanning, die een kryptogram biedt. Wij wen sen u veel succes bij het op lossen van de puzzel en ver wachten, dat velen hun oplos sing zullen inzenden. HORIZONTAAL 1. Daar zitten we nu mèt de (staats)stukken in forma tie op d'aloude kast (14) 6. Die meelijwekkende zetel komt de officier verdacht voor (14) 12. Muzikaal dier uit fabeltjes- land (8) 14. De stemming is levendig en voor een vrolijke noot wordt gezorgd (7) 17. Dit feest is nog niet zo oud als de weg naar Kralingen; ze staan nu al weer te popelen (11) 18. Beschermt zo'n alibi in de openlucht niet tegen neer- slagtigheid? (10) 19. Colombey heeft er twee (7) 20. Ai, dat hebben ze lekker in Limburg! (3) 21. Dit is slechts in Duitsland te vinden (3) 22. Door de meester terugge zet (8) 23. Een Amerikaans 'reisbu reau' naar de maan? (4) 25. Er is niet altijd honing bij! (4) 26. Derderangs getal (4) 27. Zeg nu maar, dat dit goed je voor u is (5) 28. Dit schiereiland laat me bijna koud, het gaat me er te Spaans toe (8) 29. Je krijgt een kleur Frans, zie 't nu maar niet zwart in en waag de gok! (5) 30. Het zijn de kleintjes waar je op moet passen (8) 33. Pappie's zitplaats (4) 35. Het kan dan wel latijn voor u zijn, maar met een beetje geduld wordt u volwassen (5) 36. Dit was een sprekend voor beeld van een pratende pater! (7) 38. Het uitgaande publiek is op zeker moment hiervoor wel te vinden (6) 39. Kies-keurig (7) 42. Moet je platweg zo nodig naar 't stadhuis? (5) 46. Dit is haast niet van neer slag te onderscheiden (12) 49. De grijze hertog was reeds vader! (4) 50. Komen de bewoners in dit veelbesproken plaatsje weer op streek van mini- kledij? (10) 51. Zowel een flinke vent als een nul kunnen hiervoor staan (5) 52. Dit is wat bij die druppel hoort, zeur! (5) 53. De ooievaar heeft een broer voor Ursula gebracht (10) 54. IJshokkie (4) 56. Bij het bridgen moet dit college met een blinde spelen (12) 58. Met zo'n middel kom je op de koffie, makker; ik heb er al tabak van (5) 59. Daar circuleert wat in het dagelijks verkeer en het blijft in omloop (7) 60. Als je Piet op het vinken touw ziet zitten wordt 't je wel geel voor de ogen (7) 61. Dat is nu één van die klei ne trekjes (7) 64. Deze is in Engeland in stel ling gebracht! (5) 68. Oplettende krakeling (4) 70. De kuchjes van de militaire academie (8) 72. Vindt Uncle Sam er niks an? (5) 73. In opgewonden toestand vliegen ze verwijtend op (8) 75. Het slot van het schaak spel (5) 76. In het gehoor ligt een na- tionaal-socialist, maar wat rijst evenwel in 't oosten? (4) 78. Boek voor Nehemia, Esther en Job (4) 79. De Engelsen vinden dit een aardige plaats in Frank rijk (4) 81. Dat komt wel in ieders kraam te pas (8) 82. De kamerheer werkt niet meer zoals vroeger (3) 84. Sprekende letters voor moed, beleid en trouw (3) 85. Hij weet van wanten en houdt een oog in 't zeil (7) 86. Werkeloos toezien hier bij de uitbetaling (11) 88. Dat is nu de moeilijkheid voor luilekkerland (12) 90. Dat de brave borst wordt geweerd lijkt nergens op (7) 91. Zover het gezicht van Mes dag reikte (8) 92. De maat is nog niet vol, dus zit er nog muziek in (14) 93. Een onbeduidend lang woord (14) VERTICAAL 1. Waarin o.a. heren, boeren en vrouwen wonen, maar wel op wankele basis (11) 2. Aagje vindt, dat de kran ten dit al van oudsher zijn (12) 3. Ik was er al bang voor, dit brengt u in verlegen heid (5) 4. Wie op bloem kan leven, gaat, volgens schema, zoe te broodjes bakken (9) 5. Een prachtige verpakking, waarvoor betaald moet worden (10) 8

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 8