ONDERNEMINGSRADEN VERGADERDEN 25 jaar op de bres E. J. de Geest stond AMSTERDAM li LID VAN O.R. EN KLEINE COMMISSIE Data jubileum en afscheid Nieuwe meetmethodes 'Goede wijn behoeft geen krans' aldus ir. W. F. Schipper in zijn toespraak tot de heer E. J. de Geest, welke laatste op 1 de cember 25 jaar in dienst was van het concern. Hoewel instrumentmaker van beroep, begon de jubilaris in 1945 als glasblazer bij de Am- stel Brouwerij. Al spoedig bleek, dat een in strumentmakerij noodzakelijk was, en in 1946 werd deze in gericht. De afdeling werd gro ter en in 1948 werd de heer De Geest als chef van deze afdeling aangesteld. Sindsdien heeft hij een groot aandeel gehad in de automatisering van het bedrijf, terwijl ook het ontwerpen van nieuwe machines en de verbetering hiervan hem niet vreemd waren. Hoewel betrokkene van een groot feest afzag, werd hij toch op 1 december 1970 met echt genote en zoon Eric, door de bedrijfsleider in de Raadskelder ontvangen. Nadat de heer Ver ver aan mevr. De Geest bloemen had aangeboden, sprak de heer Vooruitlopend op de jaarlijst van jubilea en pensioneringen in 1971 publiceren we hieronder alvast de gegevens over de maanden januari en februari. JANUARI 2. Mej. T. Stilting Secr. Alg. Div. Int. 25 jaar Asd. 1 14. P. B. Sargentini Brouwhuis 25 jaar Asd. 2 24. M. Mensen Tapkelder 25 jaar Asd. 1 31. J. v. d. Valk W. A. O. pensioen Rotterdam FEBRUARI 1. D. Ellens Horeca 25 jaar Den Bosch 1. W. Bosch Distributie/Expeditie 40 jaar Den Bosch 4. H. Schilstra Ketelhuis 25 jaar Asd. 2 11. H. v. Hoorn Verk. Sekr. 25 jaar Den Bosch 15. J. P. Rijnbende Verk. Hor./Land. Cadi 25 jaar Asd. 2 18. V. P. v. d. Voort Belading 25 jaar Asd. 2 28. W. v. Langen Bottelarij pensioen Rotterdam 28. K. H. Jansen W. A. O. pensioen Rotterdam wanneer deze kwestie geheel zal zijn afgewikkeld. Tijdens de rondvraag kwamen de volgende onderwerpen aan de orde: 1. ongelijkheid in vakantierege ling uurloners - maandloners. De voorzitter deelt mede, dat de gesignaleerde ver schillen niet bestaan. 2. Frequentie bijeenkomsten tantième-commissie. Aange zien de tantièmeregeling steeds voor 3 jaar wordt vastgesteld, komt de tan tième-commissie in het al gemeen enige malen in de 3 jaar samen. 3. Verkoopresultaten. Ofschoon de concurrentie steeds scherpere vormen aanneemt, zijn de verkoopresultaten bevredigend. 4. Invaliditeitsregeling Heine- ken. Deze zal nog worden gepubliceerd. De voorzitter besloot de verga dering met de aanwezigen dank te zeggen voor hun inbreng. De Redactie Commissie buiten het bedrijf veel sociaal werk verricht. Hierna speldde de heer Schip per de gouden Heineken-speld bij de jubilaris op. De heer V. J. Aalbers, chef on derhoud, bracht naar voren, dat een van de karaktertrekken van de jubilaris 'inventiviteit' is. 'De achter U liggende jaren hebt U zeer intensief beleefd. Het ontwikkelen van nieuwe meet methodes en machines was hier een gunstig gevolg van. We ho pen, dat U nog vele jaren Uw krachten kunt botvieren op de meet- en regeltechniek'. Na deze woorden overhandigde hij de enveloppe met inhoud. Namens het jubileumfonds bracht de heer F. J. Kristel de gelukwensen over en liet deze vergezeld gaan van de bekende enveloppe. Nadat de heer De Geest bedankt had voor de lo vende woorden en de stoffelijke blijken van belangstelling, bleef men, onder het genot van spijs en drank, nog enige tijd bijeen. Dat hierbij vele oude, al dan niet sterke verhalen werden op gehaald, behoeft geen betoog De familie De Geest tijdens de ont vangst in de Raadskelder Per 1 januari 1971 wordt aan de gepensioneerden, wachtgel ders en personeel vallend onder de invaliditeitsregeling, maan delijks een voorschot betaald van 5%vooruitlopend op de loonontwikkeling in 1971. De verwachting is, dat in het midden van 1971 de salarisbe taling aan alle werknemers per bank of giro zal plaatsvinden. Door een commissie zal een onderzoek worden ingesteld bij diverse bedrijven in den lande, rondom de problemen van de aanwezigheidscontrole. Naar aanleiding van het uit te bren gen rapport zal door deze com missie een advies worden uit gebracht inzake het door Heine- ken te voeren systeem c.q. systemen en met de O.R. wor den besproken. De Nieuwjaarsreceptie zal plaatsvinden op 4 januari 1971. Nadere mededelingen omtrent plaats en tijd zullen nader wor- worden bekend gemaakt. Nogmaals wordt aandacht ge vraagd voor de huisvesting van de gastarbeiders. De tantièmecommissie zal ver gaderen op 10 december 1970. De O.R. attendeert de voor zitter op het feit, dat een ju bilaris niet meer door een directeur wordt ontvangen, zo als tot nog toe gebruikelijk was. De voorzitter zegt toe te zor gen, dat dit gebruik weer in ere wordt hersteld, hetgeen tijdens de vergadering reeds in daden wordt omgezet. De Redaktiecommissie 'Opneming van kasgelden na de conversie' bracht de voorzitter onder de aandacht, dat, nu de banken reeds de nodige service verlenen, het in feite niet meer nodig is de kas voor het opne men van geld beschikbaar te stellen. In februari a.s. zal deze kwestie opnieuw ter sprake ko men. Het volgende agendapunt (5) betrof het vaststellen van de datum voor de eerstvolgende samenkomst van de tantième commissie. Deze zal op 10 december a.s. op de Maurits- kade worden gehouden. De Nieuwjaarsreceptie (punt6) zal op overeenkomstige wijze als die van het vorige jaar wor den gehouden. De jaarlijkse Ondernemings raadvergadering ter bespreking van het jaarverslag zal worden gehouden op 26 februari 1971 (punt 7). Het volgende agendapunt had betrekking op het jubileumboek Amstel, een boekwerk dat 100 jaar Amstel in beeld brengt. Het zal aan alle medewerkers, die per 1-10-1968 in dienst van Amstel waren, alsmede aan alle Amstel-gepensioneerden worden uitgereikt. Het is de bedoeling, dat dit boekwerk, waarvan de aanbieding zal zijn vergezeld van een brief van Ir. van Mar wijk Kooy, betrokkenen tussen Kerst en Oud en Nieuw zal hebben bereikt. De kwestie van de Ziektekos tenregeling (punt 9) werd uit voerig besproken. Per 1-1-1971 zal dus ook voor dié mede werkers van Amstel, die zich vóór 1-12-1970 hebben aange meld, de Heineken Ziektekos tenregeling gaan gelden. Het verzoek om informatie over indeling van functiegroepen zal niet eerder in overweging ge nomen worden, aldus deelde de voorzitter mede, dan nadat de functie-classificatie geheel rond zal zijn. Deze aangelegenheid zal voorts zijn beslag vinden bij de integratie. Punt 11 van de agenda, inzake een eventuele uitkering van f 400.- aan wachtgelders en gepensioneerden, gaf de voor zitter aanleiding tot een uitvoe rige toelichting op de verschil len in pensionering tussen het Heineken- en het Amstelsysteem waarbij naar voren kwam, dat aan gepensioneerden en zij die op wachtgeld staan, geen extra uitkering zal worden gegeven. T.a.v. het Heineken Pensioen reglement (punt 12) meldde de voorzitter, dat dit nog in her druk is. Van het onder punt 13 vermelde onderwerp 'Integratie Medische Diensten' kon alleen worden vastgesteld, dat dit wordt be studeerd. De voorzitter van het jubileum fonds (agenda punt 14) gaf een tussentijds verslag met be trekking tot de besteding van het geld, indertijd verzameld voor het 100-jarig jubileum Am stel. Een afzonderlijk verslag zal nog door de Jubileumfonds commissie worden opgemaakt, Schipper de hierboven aange haalde woorden. Hij bracht tevens naar voren, dat de jubilaris een werknemer is met een positieve instelling. 'Wij zijn blij', aldus spreker, 'dat U hier werkt. Wij feliciteren U met Uw jubileum en hopen, dat U Uw krachten nog vele jaren ten dienste van deze ves tiging beschikbaar kunt stellen'. Zoals bekend, is de heer De Geest lid van de Ondernemings raad Mauritskade en van de Kleine Commissie, terwijl hij De heer Aalbers (rechts) overhandigt de jubilaris een enveloppe met inhoud. Wij geven U hieronder een beknopt verslag van de Onder nemingsraadvergadering, die op 30 november jl. op de Maurits kade werd gehouden. Eenvou- digheidshalve zullen wij daarbij de agenda volgen. Na de opening door de voor zitter, de heer Kloppenburg, werd overgegaan tot punt 2 van de agenda, t.w. de notulen van de vergadering van 9 okto ber jl. Deze gaven aanleiding tot de vraag, of het niet mogelijk zou zijn de 11 vakantiedagen, nog tegoed als gevolg van de con versie, zodanig te verrekenen, dat 5 dagen in 1970 worden uitbetaald, terwijl dan de ove rige 6 dagen in 1971 opgeno men dienen te worden, in plaats van het omgekeerde arrange ment, dat voorgesteld is, n.l. 6 dagen uitbetalen in 1970 en 5 dagen verschuiven naar 1971. De voorzitter zegde toe dit als nog te zullen bezien, waarbij hij eraan toevoegde, dat de uitbe taling van de (conversie) va kantiedagen op 23 december a.s. zal plaats vinden. T.a.v. de aanwezigheidscontro le deelde de voorzitter mee, dat er een commissie is ingesteld, die een inventarisatie van de mogelijkheden zal opmaken. Met betrekking tot punt 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7