ONDERNEMINGSRADEN BIJEEN Foto van de maand DEN BOSCH ROTTERDAM AMSTERDAM I Verslag van de vergadering van de Ondernemingsraad 's-Her- togenbosch gehouden op 3 de cember 1970 Mededelingen Zoeterwoude. Vooraleer de bouwplannen kunnen worden gerealiseerd, is het wachten op twee formele beslissingen, t.w. de beslissing van het Hoog heemraadschap i.z. waterzuive ring en -lozing, daarnaast de beslissing van Ged. Staten van Zuid-Holland over het bestem mingsplan. E.e.a. heeft tot gevolg dat het gereedkomen van de nieuwe brouwerij met minstens een half jaar wordt vertraagd. Hobbyclub De Raad van Bestuur heeft be sloten de garagewerkplaats Rot terdam niet beschikbaar te stel len voor het zelf sleutelen aan eigen auto's van het personeel. Pensioenen Met ingang van 1 januari 1971 zullen de pensioenen met 5% worden verhoogd zulks bij wij ze van voorschot in afwachting van de loonontwikkeling 1971. Dit zal ook geschieden voor hen die op wachtgeld staan of zijn opgenomen in de invaliditeits- regeling. Aanwezigheidscontrole De commissie zal bij andere bedrijven de systemen van aan wezigheidscontrole gaan inven tariseren, met als opzet uit de ze gegevens tot een systeem te komen geschikt voor Heineken. Het resultaat zal o.m. aan de O.R. worden voorgelegd waarbij men hoopt dat het nieuwe sys teem uiterlijk per 1 juli 1971 in werking zal kunnen treden. Verkoop woningen te Engelen De voorzitter deelt mede, dat is besloten de huidige bewoners personeelsleden in de gelegen heid te stellen het door hen be woonde pand te kopen. Pensioenfondsreglement Aanmerking wordt gemaakt dat de diverse wijzigingen in het reglement, ingegaan per 1 -1 -'70, pas bij het uitkomen van het jaarverslag '69 aan het perso neel ter kennis werden ge bracht. De voorzitter onderkent dat eerdere berichtgeving via Vers van 't Vat had moeten plaatsvinden en zegt toe dat dit in de toekomst ook zal ge beuren. Extra uitkering invaliden Wat betreft de 400,- extra uitkering wordt van overheids wege overwogen om hen, die een uitkering krijgen van de W A.O., ook een éénmalige ex tra uitkering te verstrekken. Ge vraagd wordt om, indien zulks plaats vindt, deze eenmalige uitkering door te geven aan degenen, die onder de Heineken Invaliditeitsregeling vallen. Opname contanten per kas Verwacht wordt dat eenieder in de loop van '71 v.w.b. de uit betaling van zijn maandloon is overgegaan van contante beta ling naar betaling via bank of giro. In dit verband vraagt de voorzitter of het stopzetten van de extra service, welke wordt verleend, t.w. het opnemen van contanten bij de kasafdeling te gen betalingsopdracht, op grote bezwaren zal stuiten. Opge merkt wordt vanuit de raad dat deze extra service zeer wordt geappriciêerd. De Tantièmecommissie komt bij een op 10 december 1970. De eerstvolgende gecombineer de vergadering wordt gehouden op 26 februari 1971 te Amster dam II. Rondvraag Naar aanleiding van het uitko men van een nieuw Pensioenre glement Nederland wordt ge vraagd om via Vers van 't Vat hierop een nadere toelichting te geven, daar de redactie van dit reglement voor nietingewijden moeilijk te bevatten is. Gaarne zag men de toelichtingen in een zodanige vorm dat deze gemak kelijk zijn op te bergen in het Pensioenreglement. Door het niet goed overkomen van de vraagstelling gedaan in de vergadering van 8 okt. i.z. het werkplaatspersoneel Rotter dam/Den Bosch komt deze vraag in de volgende vergade ring opnieuw aan de orde. Gevraagd wordt naar de ach tergronden van de afwijzende beslissing inzake het benoemen van de oude Ie zieders tot voor werkers, analoog aan het hoofd van de wacht in de machineka mer. Als antwoord hierop zegt de voorzitter dat dient te worden voorkomen dat vooruitlopend op de geïntegreerde C.A.O. ver schillende functies thans reeds boven loongroep F worden ge waardeerd. De Redactiecommissie Verslag van de Ondernemings raadvergadering te Rotterdam op 2 december 1970 Wat betreft Zoeterwoude deelt de voorzitter mede, dat in de planning een achterstand in het schema is ontstaan van 6 tot 9 maanden. Gewacht moet o.a. worden op de formele beslissing van het Hoogheemraadschap inzake de waterlozing en de goedkeuring van Gedeputeerde Staten voor de aankoop van de grond, welke wordt vertraagd door ingediende bezwaarschrif ten door particulieren. Gehoopt wordt, dat vóór 30 april 1971 de vereiste toestem ming zal zijn verkregen. De Raad van Bestuur heeft be sloten de garagewerkplaats niet beschikbaar te stellen voor het zelf sleutelen aan eigen auto's van het personeel. Er zal geen gelegenheid worden geboden tot (goedkoper) tan ken op de brouwerij. Nagegaan wordt op welke wijze en met welk middel de gegevens die momenteel via de prikkaart wor den verkregen, in de toekomst zullen worden verzameld. Ho- penlijk zullen voorstellen over daarmede in verband staat, welk middel de gegevens, die dienaangaande op de vergade ring van 26 februari 1971 kun nen worden besproken. In antwoord op gestelde vragen ook een extra uitkering aan de gepensioneerden te doen, zegt de voorzitter, dat, ofschoon de pensioenen bij Heineken niet afhankelijk zijn van de hoogte van de A.O.W. maar de loon ontwikkeling 'op enige afstand' volgen, geen extra uitkering wordt overwogen. Wel is besloten de pensioenen ingaande 1 januari 1971 te ver hogen met 5% als voorschot op een later vast te stellen verhoging. De pensioenbewijzen zijn dit jaar laat uitgereikt. De leden zouden het zeer op prijs stellen als deze bewijzen in het vervolg eerder in het jaar beschikbaar zouden zijn. Opnieuw wordt ver zocht, indien wijzigingen in het pensioenreglement worden aan gebracht, tijdig goede voorlich ting te geven. Naar aanleiding van het artikel over de conversie in Vers van 't Vat wordt waardering uitge sproken voor de duidelijkheid en volledigheid. Vragen over ploegendienstpercentages moe ten in het georganiseerde over leg worden besproken, indien binnen de richtlijnen in het over leg met de bedrijfsleider geen beslissing kan worden genomen. Aandacht wordt gevraagd voor de medische begeleiding en voor de achterstand, die is ont staan bij het periodiek genees kundig onderzoek van het per soneel. Na pensionering kan men niet meer op oude voorwaarden van de diensten van de bedrijfstand- arts gebruik maken. Om teleur stelling te voorkomen is ook op dit gebied een betere voorlich ting nodig. Binnenkort zullen alle maand lonen via giro of bank worden uitbetaald. De O.R.-leden zijn van mening, dat bezwaren zul len ontstaan als kasopnamen bij de brouwerij alsdan niet meer mogelijk zouden zijn. Zij wijzen op lange wachttijden bij postkantoor. Door de leden wordt voorge steld het tijdstip van de Nieuw jaarsreceptie naar een later tijdstip op de dag te verleggen. De tijd tussen het indienen van een idee en het moment waarop men bericht ontvangt is vaak zeer lang. Gevraagd wordt deze wachttijd zo mogelijk te verkor ten. Binnenkort zullen de gepensio neerden weer een kerstpakket ontvangen. Verzocht wordt de oud-personeelsleden op wacht geld of in de invaliditeitsrege ling niet te vergeten. Tenslotte zegt de voorzitter, dat veel aandacht wordt gewijd aan het Wetsontwerp Onder nemingsraden, zulks ook in ver band met een goede vertegen woordiging van het gehele per soneel in de O.R. Door de voorzitter wordt tevens nog een duidelijke uiteenzetting gegeven van de overwegingen, welke geleid hebben tot de verkoop van Poviet en Preser- ven. De Redactiecommissie Vrijdag 4 december vergaderde de Ondernemingsraad Amster dam I. Onderstaand vindt U een kort verslag van deze vergade ring. De foto van de maand is wederom van mevrouw De Graaf uit de groep junioren. De foto is gemaakt op het plein voor de Sint Laurenskerk in Rotterdam. De oude baas is heerlijk op het bankje ingedommeld en wordt gezelschap gehouden door een klein vogeltje. Ook dit is weer uitstekend gezien. De foto is bovendien fraai van compositie en gradatie. De muur achter de slapende man staat op een juiste plaats in het beeld en ondersteunt het hoofdmotief. Mevrouw De Graat toont in haar totografie een sterke voorkeur voor de mens. U zult het met me eens zijn, dat een dergelijke foto niet zo erg moeilijk is om te maken, alleen je moet het zien! Zoals U heeft kunnen lezen, wordt meermalen een toto van de maand van de beginnersgroep gekozen, ofschoon hogere groepen ook aan deze competitie deelnemen. Hieruit kunt U afleiden, dat bij onze fotoclub veel waardering bestaat voor hetgeen een beginnende fotograaf pres teert. Heeft U gevoel voor fotografie? Komt U dan eens bij ons kijken; de techniek van het fotograferen brengen wij U wel bij. De foto-van-de- maand-bijeenkomst wordt altijd op de eerste donderdag van de maand gehouden en U bent van harte welkom. Van Puffelen Fotoclub Rotterdam 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6