KINDEREN BIJ DE SINT Vijf Zwarte Pieten bij feest in Den Bosch Zaterdag 5 december werd in Den Bosch om half 2 het wach ten van ±450 kinderen van brou werijmedewerkers voor reeds een gedeelte beloond, toen in het nieuwe restaurant van de Brabanthallen het bekende pop pentheater 'De Schalmei' een bijzonder leuke voorstelling ten beste gaf. Voor een ogenblik verdween de spanning, die vóór de binnenkomst van Sint Nico- laas zo gemakkelijk van alle kindergezichten is af te lezen. Na de pauze was het grote moment aangebroken, toen de Sint, bijgestaan door 5 flinke Zwarte Pieten, zijn waardig entree maakte en werd toege sproken door de heer Sikking, die de Goedheiligman namens alle jonge bezoekers hartelijk welkom heette. Er werden al spoedig vele Sin terklaasliedjes gezongen, waar na Sinterklaas tenslotte acht kinderen bij zich liet roepen, die het vorig jaar een aantal bijzonder mooie tekeningen had den gemaakt, waarvoor zij nu uit handen van Sinterklaas per soonlijk de beloning in ontvangst mochten nemen. Hierop verdween Sinterklaas, zijn excuses makend voor zijn vroege vertrek en uitgewuifd door vele kinderhanden. Een aantal dames van de brouwerij ontfermde zich over de pakjes, die Sinterklaas voor iedereen had achter gelaten en droegen er zorg voor, dat ieder het zijne toekwam. Fabeltjeskrant was voltreffer Sint Nicolaas heeft zaterdag 5 december in gezelschap van twee Zwarte Pieten een bezoek gebracht aan de brouwerij Stad houderskade, waar ditmaal voor het eerst ook de kinderen van de personeelsleden, werkzaam op de brouwerij Mauritskade, aanwezig waren. Vooral ook omdat het kinder feest precies viel op de middag vóór de langverwachte pakjes avond, was de spanning in de zaal als het ware te snijden. De honderden kleintjes haalden pas verlicht adem, toen uit vol le borst het 'Zie ginds komt de stoomboot gezongen werd. Zoals elk jaar liet Sint Nico laas weer een groot aantal kin deren bij zich komen. In een veelal ontwapenend taaltje ver telden de kleintjes over wat hen de laatste dagen had bezig ge houden. Enkelen zongen op ver zoek van de Sint een toepasse lijk lied. Bij zijn vertrek kwam Sint han den tekort, maar gelukkig wa ren er daarna genoeg pakjes om al die gretige kinderhandjes te vullen. En wat voor pakjes, want de inhoud deed de kinde ren de ene kreet van verbazing na de andere slaken. Nog groter was het enthousias me voor de uitvoering van de Fabeltjeskrant, waarbij alle be kende figuren uit het grote die renbos in levende lijve op het toneel verschenen. Doordat de teksten helemaal gericht zijn op de jeugdige kijkers, en deze van tijd tot tijd ook kunnen mee praten, zingen en schreeuwen, raakt het kind geweldig betrok ken bij wat er zich allemaal voor hun gezichten afspeelt. De reac ties van de kinderen waren zo geweldig, dat ook alle ouders er veel plezier aan beleefden. Al met al werd het Sinterklaas feest in Amsterdam een gran dioos gebeuren, dat de kinderen lang bij zal blijven. 5

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5