WAT WAS EN IS IN WAS Een dansliedje deint... in het Koelschip Zilveren jubilaris P. Rieder hartelijk gehuldigd GESLAAGD Feestdagen en bijzondere dagen Het was voor de familie Rieder maandag 16 november een vreugdevolle dag. Vijfentwintig jaar geleden trad de heer P. Rieder in dienst bij de Amstel Brouwerij en is er thans, na een periode van 25 jaar afwisseling en prettige arbeid, nog steeds werkzaam. Veel waarderende woorden werden die maandag middag dan ook tot de jubilaris gericht. Eerst in de Commissa- rissenkamer, waar de heer Rie der, samen met zijn vrouw en vier kinderen hartelijk werd ont vangen door de heren Schipper, Willemstijn, Verver, Fleurbaay en Brouwer; later in de Gijs- breghtkelder, waar veel mensen van de brouwerij gekomen wa ren om de jubilaris de hand te drukken. Boeiend vertelier Al direct na binnenkomst in de Commissarissenkamer bleek de heer Rieder een bijzonder gezel lig en boeiend verteller, hetgeen hij later trouwens nog eens zou bevestigen. Vooral tijdens zijn verhaal over zijn caravan, die bij de laatste storm in Juliana- dorp, na driemaal over de kop te zijn geslagen, zodanig be schadigd werd, dat hij niet meer te repareren bleek, had de jubilaris een aandachtig ge hoor. In een camping, vooral wanneer je daar in je vrije tijd achter het buffet staat, maak je trouwens toch de meest eigen aardige dingen mee, aldus de jubilaris, waarna hij op beschei den wijze vertelde hoe hij een zeven maanden oude Duitse baby via vele moeilijkheden van de dood had gered. De samenkomst in de Commis sarissenkamer kon, wanneer het aan de heer Rieder lag, nog wel veel langer duren, maar een blik op de klok en de weten schap dat veel familieleden en brouwerijvrienden de komst van de jubilaris met ongeduld tege moet zagen, deed het gezel schap besluiten naar beneden te gaan. Prettig en gemakkelijk mens In de Gijsbreghtkelder, waar de jubilaris met een luid applaus werd begroet, kondigde de heer H. R. Brouwer als eerste spre ker ir. W. F. Schipper aan. In zijn toespraak ging de heer Schip per nog eens terug naar de der tiende november 1945 en gaf in het kort een beeld van de vele werkzaamheden, waarbij de heer Rieder zich altijd weer een prettig en gemakkelijk mens ge toond had, op wie men immer een beroep kon doen. Toen in 1968 werd overgegaan tot de reorganisatie van de bottelarij bracht dat vele veranderingen met zich mee, die een geheel andere instelling van de botte larijmensen vergden. Zonder veel moeilijkheden heeft de ju bilaris zich hierbij weten aan te passen, hetgeen, aldus de heer Schipper, zeer zeker een com pliment waard is. Vervolgens vroeg hij aan mevrouw Rieder om haar man het gouden jubileuminsigne op te spelden. De enveloppe met inhoud stelde hij de jubilaris zelf ter hand. De volgende spreker was de heer K. Fleurbaay, die de onge lukkige afloop van de heer Rie- der's caravan nog eens memo reerde en deze een zeer nuttig cadeau aanbood, waarmee de jubilaris zijn volgende caravan ongetwijfeld beter zou kunnen vastleggen, te weten een anker. Behalve dit cadeau werd even later een nieuw servies - het vorige was volledig verwoest in de storm - op de tafel met ca deaus uitgestald. Conversienummer als 'Spiekbriefje' De heer J. C. Gans, die bij wijze van 'spiekbriefje' het pas ver schenen conversienummer van Vers van 't Vat meenam, sprak vervolgens namen het afdelings bestuur. Hij dankte de jubilaris hartelijk voor alle medewerking, die men in de loop der jaren van zijn zijde had mogen ontvangen en overhandigde hem een ca deaubon. Ir. W. F. Schipper feliciteert het echtpaar Rieder In 't Koelschip is zaterdag 28 november met een feestelijke receptie het zestigjarig arties tenjubileum gevierd van de be kende componist, pianist en be geleider Joop de Leur, die op deze dag tevens zijn 70ste ver jaardag herdacht. Vele prominenten uit de wereld van de lichte muze waren aan wezig om de man, die tal van bekende composities heeft ge maakt, en met 'Een dansliedje deint' wereldberoemd is ge worden, uitbundig te huldigen. Onder hen waren Wim lbo, Eli Asser, Piet Romer, Sylvia de Leur en Paul Ostra, welke laat ste de feestelijkheden had geor ganiseerd. Namens Heineken bood de heer d'Artillac Brill een verzilverde bierpul aan, waarin 26 van de bekendste composities van Joop de Leur waren gegraveerd. Mr. C. H. W. d'Artillac Brill over handigt Joop de Leur een verzilverde bierpul. Links op de foto Paul Ostra, rechts beneden een kelner. Op 27 oktober werden in Rot terdam praktijkexamens voor Bedienings(vak)man Vapro af genomen. Gestaagd zijn: \Nv. d. Est, bedieningsvakman: C. J. M. Klaver, bedieningsvakman; T. Hoek, bedieningsman en J. G. Moeliker, bedieningsman. Tenslotte stelde de heer M. Willemstijn de jubilaris, na enige woorden van waardering, het gouden horloge ter hand, ter wijl de heer Kristel gelijk met zijn felicitaties de enveloppe van het Jubileumfonds aanbood. De jubilaris zelf sloot de rij en sprak een woord van dank, ge richt aan directie, chefs, colle ga's en alle aanwezigen, waar bij hij eerlijk bekende vaak te veel te praten, maar op het ogenblik niets anders wist te zeggen dan een eenvoudig maar welgemeend: 'Ik dank U'. Voorzover de bedrijfsomstandig heden dit toelaten, zal er naar worden gestreefd om op Kerst avond, donderdag 24 december, de werkzaamheden uiterlijk om 20.00 uur te beëindigen, mits de daardoor minder gewerkte uren worden ingehaald. Dit in halen moet collectief per afde ling worden overeengekomen. Voor zover de werkzaamheden dit toelaten, zal voor Oude jaarsdag, donderdag 31 decem ber, de volgende regeling gel den: personeel op maandsalaris: vrij vanaf 16.00 uur personeel op maandloon: dagdienst: 1 uur vroeger ein digen ploegendienst: de middag- en late diensten zullen 1 uur vroeger aanvangen en 2 uur eerder eindigen, met dien verstande dat, voorzover de bedrijfsomstandigheden dit toelaten, ernaar zal worden gestreefd de werkzaamheden om 18.00 te beëindigen, mits de daardoor minder gewerkte uren worden ingehaald, Dit inhalen moet collectief per afdeling worden overeenge komen. Vrijdag 25 december, zaterdag 26 december (Kerstdagen) en vrijdag 1 januari gelden als feestdagen. 25 september 1970. Een be langrijke datum in de geschie denis van het Amsterdamse volksvermaak, dat die dag werd verrijkt met een bijzonder at tractief en levensecht kijkspel. Voor het eerst in de 200 jaar, dat Madame Tussaud's Pan opticum bestaat, prijken de groten van verleden en heden niet langer alleen in Londen, maar nu ook in Amsterdam. Sinds de officiële opening op 25 september heeft Madame Tus- saud reeds vele tienduizenden bezoekers getrokken, waarbij de toeloop zelfs alle verwachtingen overtrof, al neemt men inmid dels weer een lichte terugslag waar, die met het oog op de naderende winter echter vrij lo gisch is. Waarom eigenlijk Madame Tus saud's Panopticum in Amster dam? Het is in feite een»zeer revolutionaire daad in de ge schiedenis van Tussaud geweest om de tentoonstelling naar een andere stad in Europa te ver plaatsen. Tot nu toe heeft men zich altijd opzettelijk tot London willen beperken. In gesprek met de heer T. J. Kroll, directeur van Madame Tussaud Amsterdam wordt ech ter spoedig iets duidelijk van de beweegredenen, die tot de ves tiging van het vermaarde pan opticum in onze hoofdstad heb ben geleid. De heer Kroll rede neert min of meer vanuit het zelfde standpunt, als dat van de in Nederland geboren Mana ging Director van de Engelse tentoonstelling, de heer E. V. Gatacre: 'In de eerste plaats is deze stad een internationaal centrum, waar enorm veel toeristen ko men. Verder zijn de bronnen aanwezig, waaraan je de ge gevens voor een panopticum kunt ontlenen. En, wat erg be langrijk is, er gebéurt iets in Amsterdam. Per slot van reke ning willen wij een spiegel zijn van het wereldgebeuren.' Het is allemaal erg vreemd wan neer je, na binnenkomst via een ietwat carnavalesk en kermis achtig entree, plotseling oog in oog staat met mensen, wier beeltenis je al dan niet goed kent van kranten en T.V. Daar naast wordt bijna iedere bezoe- 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6