WIELERTOP TE GAST IN GIJSBREGHTKELDER AMSTEL GOLD RACE OP 28 MAART AMSTEL AMATEURS VOOR HET SEIZOEN 1971 De Amstel Bier wielerploeg voor 1971 bestaat uit de volgende renners: Rob Aversteeg* Jan Bakker* Nanno Bakker Arie Hassink Fedor den Hertog Bas Hordijk* Jan Hordijk Gerard Kampert* Piet Kleine Matthijs de Koning Freddy van Lachterop Gerard Möhlman* Jos Schipper Arnold Voogt Jan Zuydweg* (Rotterdam) (Stedum - Gr.) (Wieringermeer) (Neede - Gld.) (Ermelo) (Rotterdam) (Rotterdam) (St. Pancras - N.H.) (Hollandsche Veld - Dr.) (Scherpenzeel) (Amsterdam) (Apeldoorn) (Baarn) (Scherpenzeel) (Rotterdam) Ploegleider: Herman Krott (Amsterdam) Mecanicien: Jan Spenkelink (Hengelo) Soigneur Henk de Haan (Amsterdam) nieuw in de ploeg Vers van 't Vat-redakteur Elfrink doet een poging op een racefiets een rond je door het brouwhuis te rijden. De zesde Amstel Gold Race zal verreden worden op zon dag 28 maart 1971. De start is in Heerlen, de finish in Meerssen. Hoewel er op die dag ook een belangrijke wegwedstrijd voor professionals in Frank rijk is, verwachten de organi satoren toch wederom een zeer sterk rennersveld aan de start te krijgen. Alleen de bekendste Franse renners zullen aan de wedstrijd in hun eigen land moeten deel nemen. De Amsielrenners keken met belang stelling naar wat zich in de brouw ketel voltrok. ter Eddy Merckx als tweede eindigde), ten voorbeeld stelde. Ook had de heer Timmer veel lof voor ploegleider Herman Krott, soigneur Henk de Haan en mecanicien Jan Spenkelink, die de Amstel-renners tot grote successen hadden gebracht. K.N.W.U.-voorzitter P. van Dijk ging vervolgens in op de moei lijkheden, die er op dat moment bestonden ten aanzien van het voeren van produktnamen op de kleding van de amateurrenners. Hij zei, dat de Wielren Unie alles in het werk zal stellen om de belangen van de sponsors, zonder wie de wielersport in ons land eigenlijk niet denkbaar is, zo goed mogelijk te behar tigen. Ook hoopte dokter Van Dijk, dat de Amstel-ploeg het komende seizoen weer even goed, zo niet nog beter, voor de dag zal komen, als in het verleden steeds was gebeurd. Tijdens de traditionele, jaarlijk se wielerlunch, welke woensdag 18 november in de Gijsbreght- kelder van de brouwerij Mau- ritskade werd gehouden, is de Amstel amateurwielerploeg voor het seizoen 1971 gepresenteerd. De nieuwe ploeg bestaat uit vijftien renners, van wie er zes het komend jaar voor 't eerst voor Amstel Bier gaan rijden. De presentatie vormde een on derdeel van een informele bij eenkomst, waarop vele promi nenten uit de vaderlandse wielersport aanwezig waren. Tot de gasten behoorden de voorzitter van de K.N.W.U., dok ter P. van Dijk, de voorzitter van de Sportcommissie, de heer W. van Steenbergen, de coach es mevrouw A. J. Brinkman, en de heren J. Middelink en M. Wierstra, de Nederlandse we reldkampioenen, de nationale kampioenen en tal van andere bekende rennners onder wie Jan Janssen en Joop Zoetemelk. Ook waren er ruim twintig jour nalisten, die nagenoeg alle grote KNWU-voorzitter dokter Van Dijk (2e van links) in gesprek met een aan tal journalisten. Op de achtergrond de oud-ploegleider van Willem 11/ Gazelle Ton Vissers. Jan Janssen (links) in gesprek met de heren Eijck, Holleman en d'Artil- lac Brill. De bijna honderd genodigden bleven na afloop van het 'koud buffet' nog vele uren in de Gijs- breghtkelder bijeen, om alle contacten weer eens aan te halen en honderduit te praten over wat de komende weken en maanden op wielergebied te beleven valt. Natuurlijk was de Amstel Gold Race een onder werp van belang, zeker gelet op de aandacht die de pers er de volgende dagen aan besteedde. Fedor den Flartog (midden) in ge sprek met de heren Timmer en d'Artil- lac Brill. dagbladen vertegenwoordigden. Voor de aanvang van het 'koud buffet' sprak de heer J. G. Tim mer, Hoofd Commercial Relat ions, een woord van dank aan de K.N.W.U., voor hetgeen zij in het afgelopen seizoen voor de Nederlandse wielrennerij en in het bijzonder voor de wieier- activiteiten van Amstel had ge daan. Het verheugde de heer Timmer te kunnen mededelen, dat juist in een periode, dat de wielersport in Nederland het niet al te gemakkelijk heeft, de brouwerij besloten had om nog tenminste 2 jaar met de ama teurwielerploeg van Amstel door te gaan. In zijn hulde aan de Nederland se wereldkampioenen van het afgelopen seizoen, alsmede de nationale kampioenen, betrok hij ook de Amstel-renners, die dit jaar voor liefst 86 indivi duele overwinningen hadden ge zorgd. Hij dankte de renners, die de ploeg na dit seizoen heb ben verlaten, te weten de ge broeders Jans en Wicher Vlot, Piet van Katwijk, Albert Huize bosch en Piet Neeskens, en verwelkomde de nieuwe renners Bas Hordijk, Jan Bakker, Jan Zuydweg, Gerard Kampert, Rob Aversteeg en Gerard Möhlman, aan wie hij de gewezen Amstel- renner Joop Zoetemelk, gelet op zijn prestaties in de jongste Tour de France (waarin hij ach-

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5