SINTERKLAASFEEST ROTTERDAM GAF DE JEUGD VEEL PLEZIER BILJARTERS MINDER GOED OP DREEF AKTIVITEITEN VAN DE KLAVERJASCLUB R'DAM IN ROTTERDAM: Toch druk programma JUBILEA en AFSCHEID NOTICIAS BREVES De Sinterklaasfeesten voor de kinderen van onze medewerkers zijn dit jaar in Rotterdam be gonnen. Woensdag 25 november bezocht de Sint het feestge bouw Palace, waar bijzonder veel kinderen met spanning de komst van de Goedheiligman afwachtten. Voordat de Sint binnenkwam, was er al een heel programma. De kinderen beleefden enorm veel plezier aan het optreden van 'Oom Haak en Bolletje', de Wico's en het acrobaten-duo De Berlusons, dat wel heel gevaar lijke capriolen uithaalde. In de pauze was er voor iedereen een glas limonade, dat gretig naar binnen werd gewerkt. Terwijl de kinderen liedjes zongen, arriveerde om vier uur precies Sint Nicolaas, geassi steerd door twee zwartepieten. De Sint gaf tientallen kinderen een hand en liet later, gezeten op zijn troon, ook nog een groot aantal kinderen bij zich komen. Het was alles bij elkaar een Sint Nicolaas is kennelijk van plan een lied in te zetten; de kinderen echter kijken wat bedremmeld toe. zeer geslaagd feest. De orga niserende commissie wil allen, die hiervoor veel werk hebben verricht, van harte danken. Sto rend was het evenwel, dat tij dens dit specifieke kinderfeest, heel veel moeders zoveel met elkaar te bepraten hadden, dat de Sint er nauwelijks bovenuit kon komen. De Rotterdamse klaverjasver- eniging gaat het nog steeds erg goed. Iedere donderdagavond wordt er door de 25 leden tellende vereniging vanaf 8 uur in kantine Hollandia druk ge klaverjast. Behalve tegen café houders kaart men ook met de klaverjasverenigingen van ver schillende bedrijven in het Bot- lekgebied, zoals Shell, Mobil Oil, Esso en verder met onder meer Galak, V. D., Feyen- oord en Gemeente Woning stichting. Een competitie-element is er weliswaar niet, maar voor het bestuur van de klaverjasvereni- ging is gezelligheid troef. Door de vele contacten, die men met andere klaverjasverenigingen onderhoudt, is het beslist niet moeilijk om de agenda vol te krijgen, aldus een van de be stuursleden, de heer W. J. Kroep. Temeer daar men naast deze wekelijkse clubavond nog tal van andere aktiviteiten orga niseert. Zo is er tweemaal per jaar een contactavond, die in eerste in stantie gehouden wordt om de dames te introduceren, al zijn er de laatste tijd velen, die hun kaartende echtgenoten op don derdagavond vergezellen. Verder stond er in de voorgaan de jaren een kerstdrive op het programma, die dit jaar echter met het oog op de festiviteiten rond het 25-jarig bestaan van de vereniging, komt te vervallen. De receptie en de feestavond ter gelegenheid van dit zilveren jubileum zijn gepland op 12 maart, maar deze datum staat, net zomin als die van de jaar lijkse bustocht - gepland op 23 of 28 mei - niet helemaal vast. Nadere inlichtingen zullen te zij ner tijd in Vers van 't Vat be kend worden gemaakt, terwijl de heer W. J. Kroep (tst. 236) U gaarne te woord zal staan voor informatie. In tegenstelling tot voorgaande jaren gaat het de biljartvereni ging van Heineken Rotterdam minder goed dan men tot nog toe gewend was. Mocht Heine ken zich enige jaren terug nog beroemen op het feit, kampioen te zijn geworden en vele malen op de tweede plaats te zijn ge ëindigd, dit jaar leverde het aantal behaalde caramboles de biljartvereniging een laatste plaats op. Bovenaan in deze bedrijfscom- petitie, waaraan bedrijven uit Rotterdam en de naaste om geving deelnemen, staat Shell, gevolgd door ENCK, dat een tweede plaats wist te veroveren. De oorzaak van deze plotselinge terugslag is onbekend, maar zeker is, dat het geenszins ligt aan een tekort aan oefening. Want behalve iedere dinsdag avond, wanneer men de compe titiewedstrijden van de B.B.B. (Bedrijfs Biljart Bond) speelt, zijn de 16 leden van de vereni ging ook zaterdagmorgen, wan neer de onderlinge competitie wordt gehouden, alle present. Wat deze persoonlijke presta ties betreft: op de eerste plaats staat - met nog 6 wedstrijden te spelen - het jongste lid van de vereniging, de 17-jarige W. Kroon, die tot nu toe alle 8 gespeelde wedstrijden heeft ge wonnen. Het oudste lid, de heer E. Koopmans, speelde 7 wed strijden, waarvan hij er slechts één verloor en neemt hiermee de tweede plaats in. De heer Kortekaas - van de 8 gespeelde wedstrijden verloor hij er twee - volgt op de derde plaats. Ondanks de minder goede pres taties in de bedrijfscompetitie, is dit geenszins een reden om bij de pakken neer te gaan zit- Woensdag 16 december viert de heer W. Tromp, Expeditie Amsterdam Mauritskade, zijn 25-jarig dienstjubileum. De re ceptie, die voorafgegaan wordt door een korte bijeenkomst in de Commissarissenkamer, zal om half 5 in de Gijsbreghtkelder van de brouwerij Mauritskade worden gehouden. De heer J. de Bruyn viert zijn 25-jarig jubileum maandag 21 december om half 5 in 't Koel- schip van de brouwerij Stad houderskade. De heer De Bruyn is werkzaam in de lagerkelder. Woensdag 30 december zal om half 5 in 't Koelschip afscheid genomen worden van de heer K. B. Smink, werkzaam op het expeditiekantoor van de brou werij Stadshouderskade. Illll ten. Ter gelegenheid van het 10-jarig jubileum van de vereni ging werd zaterdag 21 novem ber in kantine Hollandia een feest gegeven, dat klonk als een klok. De avond werd om 8 uur geopend door de voorzitter, de heer A. Ramstijn, die in zijn openingswoord iedereen harte lijk welkom heette, in het bij zonder een groot aantal be stuursleden van andere biljart verenigingen, o.a. ENCK, W.E.K. (Rotterdamse Droogdok Mij.) en Victoria uit Dordrecht, waarbij hij tevens iedereen dankte voor de vele prachtige bloemstukken en de trofee, die men als blijk van waardering mocht ontvangen. Het programma werd voortge zet met het optreden van Anton Kemners Dansband, die voor de rest van de avond, dank zij zijn uitgebreide repertoire, een volle dansvloer trok en daarmede bij droeg tot een zeer succesvolle feestavond. Hopelijk zal deze in spirerend werken tijdens de nog te spelen competitiewedstrij den, zodat Heineken zijn goede naam in de biljartwereld hoog zal kunnen houden. La charanga de Heineken de la ciudad de Den Bosch dió con mucho éxito el concierto anual el sabado 21 de noviembre. Habia muchos oyentes, también de fuera de la compania. El café que vende mas cerveza que cualquier otro café en Holanda es Hoppe en la calle Spui en Amsterdam. Durante el ultimo dia de noviembre la compania entregó alia el mil- lonésimo vaso de cerveza Am- stel. San Nicolas - un santo espanol, que se encuentra en todas la partes como amigo holandés de los ninos estos dias trasegó el vaso récord en este dia festivo. Los ciclistas mas importantes de Holanda asistieron el mes pasado a la comida anual para el ciclismo nacional en el Gijs breghtkelder de la Amstel. En esta ocasión se presenté el nuevo equipo de diletantes de la Amstel a la prensa. Foto- grafias de este acontecimiento pueden ver en la pagina 5. En la pagina de los jovenes 'Drieluik' (el Triptico) se ven gran numero de fotografias de estatuas en cera, las cuales se encuentran en el nuevo museo de Madame Tussaud en la calle Kalverstraat en Amsterdam. Una visita a este museo vale ciertamente la pena y cuesta tres florines. El muy conocido patinador holandés Kees Verkerk dió una conferencia a fines de noviem bre en la Stadhouderskade en Amsterdam para-los miembros de la asociación del personal. También enseiïó sus peliculas.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4