P.V. Heineken Amsterdam weet nu alles van Schaatsen en Schaatsers 40 x donor Roode Kruis VERS VAN 'T VAT N. J. BERKHOUT W. H. VAN BERKEL: BILJARTEN IN DEN BOSCH Voor zaterdagavond 28 novem ber had de Personeelsvereni ging Amsterdam een avond ge organiseerd in de kantine van de brouwerij aan de Van der Helststraat met medewerking van de schaatsenfabrikant J. Havekotte en de Nederlandse schaatscrack Kees Verkerk. De ze twee vertelden respectievelijk over schaatsen maken en schaatsen bedrijven. Het was jammer, dat er niet zo veel be langstelling van de kant van het personeel bestond voor deze - achteraf bekeken - zeer ge slaagde avond. Degenen, die aanwezig waren, zijn zelf aktie- ve schaatsers. Dat ieder ander ook genoten zou hebben van de filmpjes en dia's, die vertoond werden, is een ding dat zeker is. De fabricage Na een kort welkomstwoord van de heer Mellegers startte de heer Havekotte, fabrikant van de in Nederland zeer bekende Viking-schaats, met een filmpje, door hem zelf gemaakt in zijn fabriek. Begeleid door swingen de muziek werd de produktie getoond van de hardrij-schaat- sen, waarop zoveel Nederlan ders zo goed uit de voeten kunnen. De heer Havekotte, die reeds 24 jaar schaatsen maakt, had, toen hij daar mee be gon (hij kocht toen een me taalbewerkingsbedrijfje voor 4.335,-) nog nooit een schaatsfabriek van binnen ge zien. Hij schaatste zelf wel veel en is schaatsen gaan maken, toen de Noorse import in ver band met de oorlog stopgezet werd. In zijn fabriek werkt 13 man personeel en deze mensen doen per jaar 52.000 paar schaatsen de deur uit. Het is misschien wel interessant om te vertellen, dat de ijzers van alle schaatsen gelijk zijn, dus geen verschil tussen links en rechts. De lengte van de schaatsen varieert per 2 maten. Zo hebben de maten 40-41 dezelfde lengtebuis onder de schaatsen; de maten 42-43 een buis van 7 mm langer en ga zo maar door. Het verschil in prijs hangt natuurlijk af van de kwaliteit. Schaatsen slijpen De heer Havekotte, die zelf alle schaatswedstrijden bezoekt, krijgt de leden van de kern ploegen, voordat ze op reis gaan, altijd nog even op be zoek om hun schaatsen te laten slijpen. In het buitenland doen ze dit altijd zelf. Zo ook Kees Verkerk, die net van het ijs van de Jaap Edenbaan afgekomen, na een korte pauze een dia-serie VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N V. Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 70 21 88 Redactie: R. Elfrink Mej. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch H. M. Sikking Den Bosch (Zuidwal) P. F. J. van de Vliert IN MEMORIAM Maandag 30 november is onze gepensioneerde Amstelmede- werker, de heer N. J. Berkhout, op 86-jarige leeftijd overleden. Moge hij rusten in vrede. Kees Verkerk deelt hondtekeningen uit aan twee jeugdige schaatsenthou- siasten. De heren Koornstra, Hof, Goos en Borgers kijken geamuseerd toe (v.l.n.r.). vertoonde, die hij voorzag van zeer rap gesproken commen taar. Het was een zeer afwisse lende serie met dia's van Ardje huilt/Ardje lacht, 'vader' Fred Anton Maier en 'zoon' Kees Verkerk, schaatswedstrijden, waar ook ter wereld, huldigin gen, vakanties in Noorwegen, ontsponning op de Nederlandse wateren en ga zo maar door. Na deze dia's werd een film vertoond, met Kees Verkerk be zig aan zijn conditietraining. Iedere dag anderhalf uur aan een stuk door trainen met ge wichten, niets anders doen dan hardlopen en oefeningen doen om alle spieren soepel te ma ken. Na 8 maanden conditie training op deze manier, bestaat Kees alleen nog maar uit spie ren en kan de training op het ijs beginnen. Commentaar van de aanwezigen bij het zien van dit filmpje: 'Je wordt al moe als je er naar kijkt'. De kernploegleden worden na het seizoen altijd uitgenodigd om twee weken naar Noorwegen te komen, om te ontspannen na een inspan nend seizoen. Deze 'ontspan ning' bestaat dan uit 14 dagen door het land trekken en 14 wedstrijden rijden. Er is echter ook nog wel gelegenheid om ergens een kijkje te nemen, zo als in Lapland, waar o.a. Kees, Ard en Per Willy Guttormsen aan diverse wedstrijden lasso- werpen meededen. Het filmpje eindigde met de huldiging van Kees Verkerk in Puttershoek in het jaar dat hij voor de 2e keer wereldkampioen was geworden. Elke week 2 lezingen Dat Kees een dergelijke voor stelling niet voor de eerste keer deed, was duidelijk te mer ken aan het commentaar, dat hij erbij leverde. Als hij tijd heeft bezoekt hij 2 x per week óf een voetbalvereniging óf een schaatsvereniging, óf welke vereniging dan ook. Bij die le zingen vertelt hij echter meer over de conditie en over alles wat je er voor moet laten, en doen, om een topsporter te worden, terwijl hij het zaterdag avond in hoofdzaak over de ontspanning had. De heer Havekotte bij het demon stratiebord van de Vikingschaatsen. Naast hem de heer Ritman en mej. Van Eek. 'Dus u bent die donor, die zojuist opa is geworden Dit zei de dienstdoende ver pleegster in het Rotterdamse Zuiderziekenhuis vrijdagavond 9 oktober tegen de heer WH. van Berkel, die werkzaam is op de Bottelarij in Rotterdam. De heer Van Berkel is al zo'n 35 jaar bij Heineken in dienst, en bovendien 20 jaar donor van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Roode Kruis af deling Rotterdam. Op die bewuste avond stond hij voor de veertigste maal bloed af. En laat nou toevallig tijdens zijn korte afwezigheid (hij had late dienst) zijn eerste kleinkind geboren worden. Zijn schoonzoon kon het geduld niet opbrengen om te wachten tot opa weer terug was op de brouwerij en had het blijde nieuws zonder meer doorgebeld naar het ziekenhuis. Zodoende moest de heer Van Berkel het nieuws van de verpleegster ho ren. Grote behoefte aan donors Wat hij ook hoorde was, dat hij in belangrijke mate ertoe had kunnen bijdragen ook een ander deze vreugde te bezorgen, want zijn 40ste oproep - die door de bloedtransfusiedienst werd ge honoreerd met de bekende speld - gold een rhesusbaby, die op dat moment een wissel- transfusie moest hebben. De heer Van Berkel kwam niet speciaal bij de redaktie van Vers van 't Vat binnenlopen om dit verhaal te vertellen. Het was in de eerste plaats zijn bedoe ling om collega's en hun familie leden te wijzen op de noodzaak Na het aangekondigde program ma werd nog een filmpje ver toond over parachutespringen. Wat bleek namelijk: de zoon van de heer Havekotte, Jaap, is kampioen parachutespringen van Nederland. Een erg goed filmpje; leuke sport om naar te kijken. Al met al een zeer ge slaagde avond. Iets dergelijks is zeker voor herhaling vatbaar. Het is dan wel te hopen, dat er meer belangstelling voor is. Madeleen van Eek van het donorschap. Nog altijd is er grote behoefte aan donors, niet alleen in Rotterdam, maar overal in het land. Mocht u zich als donor willen opgeven, dan is in eerste instan tie een telefoontje naar de Bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis in uw woonplaats voldoende. Belangstellenden op de brouwerij in Rotterdam kun nen zich aanmelden via een speciale kaart, die verkrijgbaar is bij de heer Van Berkel (toe stel 112) of mej. Eenhuizen (toestel 368). Voor Den Bosch en Amsterdam verwijzen we naar de Plaatselijke Personeel Dienst. Terwijl de Bossche biljarters, verdeeld over twee teams, in de competitie nog steeds hun uiter ste best doen om zoveel moge lijk caramboles te maken, wordt er door het bestuur van de bil jartvereniging hard gewerkt aan de realisering van een aantal grootse plannen. Een dezer maanden hoopt men namelijk een bedrijfstoernooi te organiseren, waaraan verschil lende bedrijven (o.a. de PTT, Remington, de SPAR, de NS en Justitia) kunnen deelnemen. Het toernooi, dat een week zal du ren, zal besloten worden met de feestelijke uitreiking van de Heinekentrofee. Nadere inlichtingen omtrent da ta, plaats en tijdstip van het toernooi zullen te zijner tijd worden verstrekt door de heer G. G. van Doremalen (tst. 329 te Den Bosch). 2

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 2