C. G. van Meel 25 jaar bij Heineken Dubbel feest in de Gijsbreghtkelder Relaas van een scheepsbrand n op Mant maat orlijk dek- g als muur leeg van oud- meer tchip de 2700 :orn- 's en wer- We >stek De 'ang- red- zit- 3 Uit olas- iaar- ield. aak- zéér it te irso- iuw. n in ge- d. iden ook- aten Iver- vam loog i de t te- k of roe een zijn. of ater men 'aar- het ner- een ple- rom rken on- ge- was ank end, zins rijs- :hte De nige be- s i- n in die ide- ion- i en wel i ze hut elke ge- tge- in uur erig van <aar a 5; (vervolg van pagina 4) de wal. De agent van de scheepvaartmaatschappij heeft voor transport gezorgd. In 2 ploegen worden we per bus naar diverse hotels en restau rants vervoerd. Alleen het ont bijt gebruiken wij aan boord. Hardgekookte eieren, klontjes suiker en gesneden brood staan op de met plastic bestek ge dekte tafels, en de bedienden komen met thee rond. Zéér sim pel. De mensen, van wie de hutten onherstelbaar bleken, zijn zo veel mogelijk in hotels ge stopt. Vier vliegtuigen zijn ge charterd, zodat de meest ge dupeerden direkt naar hun be stemming konden vliegen. Zon dag j.l. kwam de P.&.O.-liner 'Oronsay' op weg naar Enge land, aanleggen. Ook hiermede konden nog 150 gezinnen ver voerd worden. Vrijdag de 30e hopen we met 1400 mensen Suva te kunnen verlaten. Het American Bureau of Shipping, het equivalent van Lloyds, moet de goedkeuring hechten aan de zeewaardigheid, voordat we onze enigszins ge wijzigde reis weer voortzetten. In plaats van Miami, doen we Curacao aan, om daar herstel lingsmateriaal op te pikken. Het schip gaat in Rotterdam in dok. Vele experts, overgevlogen uit Griekenland en Australië, zijn dag en nacht aan het werk, om de schade zo veel mogelijk te herstellen. Schade- en andere kosten zullen meer dan A.$ 1 miljoen bedragen, voordat we Suva verlaten. Alleen het on derbrengen en eten in de hotels kost de maatschappij al A.S 14,000 per dag. Een verlotreis, die we niet licht zullen vergeten. Het laatste woord was, zoals gewoonlijk, aan de jubilaris zelf, die bedankte voor de vriende lijke woorden, de goede wensen en de prachtige cadeaus, maar er bescheiden aan toevoegde dat het toch niet altijd zo mooi is, als bij een jubileum wordt verteld. Hij zei nog vaak met plezier terug te denken aan zijn tijd in Afrika, waarbij hij natuur lijk niet na kon laten nog enkele dierbare herinneringen uit die periode op te halen. L.E. Op 12 oktober werden de heren J. P. Slot en W. A. de Groot door de bedrijfsleider van de vestiging Mauritskade, ir. W. F. Schipper, in de raadskamer ont vangen, vanwege het feit dat beiden 25 jaar in dienst waren. Hoewel de heer Slot eerst op 15 oktober 1945 in dienst trad, kwamen de jubilarissen - bei den werkzaam in de Machine kamer - overeen hun jubileum gelijktijdig te vieren. In aanwezigheid van de heren Tiktak, Verver, Voet, Brouwer en Schalm sprak ir. Schipper de jubilarissen, welke vergezeld waren van hun familieleden, toe. Hij uitte zijn waardering over het feit, dat beiden het zolang bij één baas hebben volgehou den en daarbij ook nog kans zagen steeds goed gehumeurd te zijn. In zijn dankwoord betrok hij tevens de echtgenoten, die zeer zeker tot volbrenging van de 25 jaar hun steentje hadden bijgedragen. Na de aanbieding van zijn gelukwensen werden de gouden spelden opgespeld. Ir. Tiktak, hoofd onderhouds dienst, bracht naar voren, dat in elke onderneming de taken verdeeld zijn. 'Daarom zal ik', aldus spreker, 'mijn naam eer aan doen en U bij deze de gou den horloges overhandigen'. Hij was de jubilarissen erkentelijk voor het vele werk, dat zij de afgelopen jaren - in het bijzon der tijdens de achter ons liggen de zomer - in goede harmonie hadden verricht. Hij beklemtoon de de woorden van de bedrijfs leider door er op te wijzen, dat vooral werknemers in continu dienst veel begrip en steun van hun echtgenotes behoeven. 'Dat dit bij U al die jaren gebeurd is, is een woord van dank meer dan waard'. De heer Voet, chef van de be trokkenen, was erkentelijk voor de goede verstandhouding, wel- De heren Slot (links) en De Groot be kijken de horloges. Ir. Bartels overhandigt de jubilaris een geschenk-enveloppe. De heer Bartels gaf de heer Van Meel en zijn gezin tenslotte voor de toekomst de beste wen sen mee en speldde hem het ju bileuminsigne op de revers. Daarbij bood hij de jubilaris nog een aantal cadeaus aan, die varieerden van de jubileumgra tificatie en een envelop met in houd namens het brouwerij- personeel, tot een klein boekje over dieren, dat het afdelings cadeau completeerde. Veel verhalen over Afrika De heer Phaff sprak de heer Van Meel toe namens de bui tenlandse collega's en natuurlijk kwamen hierbij vermeldens waardige voorvallen uit Afrika aan het licht. Als oud-collega riep de reeds gepensioneerde heer Th. van Essen de vele jaren van prettige samenwerking met de heer Van Meel in de herin nering terug. Hij vertelde onder meer hoe de heer Van Meel hem door zijn 'doe het zelverschap' meer dan eens verraste met zijn onverwachte kennis van zaken, terwijl diens contacten met de buitenwereld zodanig waren, dat men overal steeds voor hem klaar stond en onze technische opleiding overal een goede naam had. Namens de Amster damse collega's kwam ook de heer P. Dijkgraaff een cadeau aanbieden. Velen kwamen de heer en mevrouw Van Meel gelukwensen. ke doorlopend in de afdeling aanwezig is. Hij bood een enve loppe met inhoud aan. Namens het jubileumfonds sprak de heer Schalm woorden van waardering en liet deze verge zeld gaan van de bekende jubi leum-enveloppe. Na nog enige tijd in de raadskamer oude her inneringen te hebben opgehaald, Mevrouw De Groot steekt de jubileum- speld op de revers van haar man. De heer Slot (links) ontvangt namens de collega's een boormachine. volgde in de Gijsbreghtkelder de receptie. Velen waren hier aanwezig om de jubilarissen de hand te drukken en collega's boden hier aan de heer Slot een boormachine en de heer de Groot een projectiescherm aan. Nadat de jubilarissen een woord van dank hadden uitge sproken voor de cadeaus, de belangstelling en de gesproken woorden, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij we derom bleek, dat het met zulke gebeurtenissen in de 'kelder' goed toeven is'. Vele belangstellenden in de Raadskelder en vele brieven en telegrammen, aangevuld nog met felicitaties van hen die noodgedwongen verhinderd wa ren, wezen erop dat er donder dag 12 november in Rotterdam iemand jubileerde, die zich ge durende zijn 25 dienstjaren een reputatie verworven heeft, die er zijn mag. En inderdaad, de heer C. G. van Meel van de Technische Opleidingen is zo iemand. Vooral zijn bekendheid in het buitenland, waar hij, on der meer in West Afrika (La gos) een groot deel van zijn loopbaan sleet, werd benadrukt. Als eerste deed dat de heer P. Bos, chef Plaatselijke Personeel- dienst Rotterdam, die zich, ge wapend met de stapel jubileum- post, achter de microfoon op stelde en een serie indrukwek kende namen van afzenders en plaatsen van herkomst liet ho ren, die verre van Hollands klon ken. Het echtpaar Van Meel bij het uitpak ken van de cadeaus. Uit een en ander blijkt, zo vond ir. A. A. M. Bartels, als eerste spreker dat juist op zo'n jubi leumdag de werkelijke waarde ring voor de persoon en zijn werk naar voren komt. Hij voegde hier aan toe, dat toch wel een heel groot gedeelte van die waardering voor de mens Van Meel zelf was. Erg blij was men in Rotterdam dan ook, toen de heer Van Meel in 1963 inging op het verzoek zich beschikbaar te stellen voor de functie van as sistent Technische Opleidingen. Van zijn vele verdiensten in het buitenland noemde de heer Bar tels onder meer, het in de Engel se taal uitgegeven boekwerkje over brouwen, dat de heer Van Meel schreef voor de medewer kers in Afrika. 5

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5