AFSCHEID H. A. VAN WIJK 'Brouwers te gast op Bossche Brouwerij VETERANEN TOERNOOI MEER DAN 40 JAAR OP DE BRES VOOR EXPEDITIE AMSTEL GOLD RACE START IN HEERLEN ik wil graag in aanmerking komen voor een exemplaar van het jaarverslag van HEINEKEN over het boekjaar 1969/70. Naam Afdeling Vestiging Uitknippen en inzenden vóór 11 december aan de redaktie van Vers van 't Vat (z.o.z.). In Den Bosch werd begin no vember een tweedaagse bijeen komst gehouden van de bij het N.I.B.E.M. aangesloten brou wers. De ongeveer 80 gasten werden woensdag 4 november ontvangen op de brouwerij in Den Bosch, waar zij werden verwelkomd door de bedrijfs leider van onze Bossche vesti ging, ir. A. K. E. ten Bruggen Cate. n het Ontvangstgebouw kregen zij een uiteenzetting over de brouwerij en een toelichting op de nieuwbouw. Daarna maakte het gezelschap - waaronder ook brouwers uit Engeland, Duits land en België - een rondgang door het complex. Aan het eind van deze rondleiding werd in kleine groepjes nog eens nage praat over alles wat men deze middag gezien had. Vanzelfspre kend werd daarbij het bier met kennis van zaken gedronken. Zaterdag 7 november heeft de voetbalvereniging Heineken Den Bosch in nauwe samenwerking met de voetbalvereniging 'De Hertogstad' het verenigingsjaar afgesloten met een veteranen- toernooi. Onder meer dankzij de goede leiding van de scheids rechters, de heren Leenders, Saunbrecher en Mink, verliep alles vlekkeloos en bleek dit toernooi een groot succes. Naast de veteranen, kwamen ook de spelers van het eerste elftal van Heineken deze middag nog aan hun trekken en zorgden in een wedstrijd tegen een com binatie-elftal van 'De Hertog stad' voor menig spannend spel moment. Opnieuw was deze (bekende) tegenstander echter niet opgewassen tegen de Hei- nekenspelers, die na twee maal drie kwartier op een fiere 3-0 overwinning terug konden zien. Tijdens het toernooi zelf werd er hard, maar bijzonder sportief om de prijzen gestreden. Deze werden tenslotte als volgt ver overd: 1. De Hertogstad 2. O.J.C. (Rosmalen) 3. Heineken 4. Concordia S.V.D. De prijzen werden 's avonds in de kantine uitgereikt, waar er met veel muziek, dans en va riété een zeer veelzijdig en ple zierig programma werd gecre ëerd. Enkele hoogtepunten hier uit zijn zeker het vermelden waard. Zo was er het optreden van een onderdeel van de Heineken fan fare onder de deskundige lei ding van de heer De Leeuw, dat een stukje Zuidamerikaanse mu ziek ten beste gaf. Verder de zangeres Jeanette van Schayk, een goochelaar die nog meer met Heineken bier kon doen dan het opdrinken en het Globe trio, dat de dansvloer voor een groot deel van de avond druk bevolkt hield. De voorzitter had de taak de avond te sluiten en greep de gelegenheid aan om alle mede werkers hartelijk dank te zeg gen voor het vele werk, dat zij verzet hadden om deze onver getelijke dag te doen slagen. J. Elands secretaris De Amstel Gold Race, Neder lands grootste wegwedstrijd voor beroepsrenners, zal komend jaar starten in Heerlen. Met de Heerlense Stichting voor Licha melijke Opvoeding en Sport is hierover in principe overeen stemming bereikt. De vijf voorgaande wedstrijden gingen in Helmond van start. De route voert door het Lim burgse heuvelland. De juiste datum zal eerst dezer dagen bekend worden. De Rotterdamse brouwerijge meenschap nam op 30 oktober afscheid van de heer H.A. van Wijk, chef expeditie. Bij gele genheid van zijn - enigszins ver vroegde - vertrek waren velen, onder wie ook collega's van Amsterdam en Den Bosch naar de Rotterdamse raadskelder ge komen. Tijdens de ongedwon gen receptie bleek, dat de heer Van Wijk niet alleen - door zijn plaats in het bedrijf - bij velen bekend was, maar ook - door zijn persoonlijkheid - zich alom veel waardering heeft verwor ven. Zoals de heer Borgers, groeps- directeur Distributie, in zijn toe spraak memoreerde, heeft de heer Van Wijk de expeditiebe- langen van Heineken Rotterdam meer dan veertig jaar (begon nen als jongste bediende en ge ëindigd als chef) op voortref felijke wijze gediend. Namens het concern dankte de heer Bor gers hem hartelijk voor het vele en goede werk, dat hij in zijn functie heeft verricht. Het af scheidscadeau ging vergezeld van goede wensen voor geluk en gezondheid voor de heer en mevrouw Van Wijk. De heer Lindeman, chef lande lijke expeditie, sprekend namens de Rotterdamse vestiging, ge waagde van een belangrijke pe riode, die op deze dag werd afgesloten. Een periode, waar op de heer Van Wijk met vol doening kon terugzien. 'U hebt', aldus de heer Lindeman, 'een goede steen bijgedragen tot de groei van onze maatschappij, een steen waarop wij rustig kunnen voortbouwen'. Namens het Rotterdamse personeel overhandigde de heer Lindeman een attentie (de bekende enve lop met onbekende inhoud), daarmee tevens de scheidende expeditiechef dankend voor het geen hij voor deze brouwerij gemeenschap gedaan en bete kend had. Ook de chauffeurs van de Bettoweg waren aanwezig om van hun expeditie chef afscheid te nemen. De heer en mevrouw Van Wijk in ge sprek met de heren Borgers (links) en Lindeman (midden). In zijn dankwoord sprak de heer Van Wijk zijn erkentelijkheid uit voor de hem geboden gunstige regeling voor zijn vervroegde vertrek. Ook dankte hij voor de vriendelijke woorden en de ca deaus, in welke dank voorts de heer Leeflang, oud-agent, de heren chauffeurs en de heer Kort als vertegenwoordiger van de A.B.C. betrokken werden. Voor degenen, met wie hij in de afgelopen jaren contact had ge had, was er een 'hartelijk dank' voor de prettige samenwerking en de ondervonden medewer king. Voor alle aanwezigen was er tenslotte de wens 'dat het Heineken goed mag gaan, dan zal het u zeker niet slecht gaan!' Bgn.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 3