NIEUW TYPE STAND VOOR REKLAME DIENST G. F. DEKKER verlaat de brouwerij Mauritskade KERSTBINGO VERS VAN 'T VAT Tal van gevaarlijke objecten VOOR LEDEN PV. MAURITSKADE FEEST VOOR AMSTERDAM I OP 30 JANUARI Bent U ook medeplichtig aan doodslag? Om met Paul van Vliet te spreken: 'Dat is recht voor z'n raap!' Natuurlijk niet, zult U zeggen, hoe durft UI Toch waag ik het te vragen, al wil ik het ditmaal niet hebben over de veiligheidsmaatreipelen zult U zeggen, hoe durft U! thuis. Uit statistieken is geble ken, dat ons huis de onveiligste werkplaats is in het land. Ver zekeringsmaatschappijen en be drijven betalen jaarlijks enorme sommen geld, als gevolg van ongevallen van werknemers, die niet op het werk plaatsvonden. Ik laat de verkeersongevallen even buiten beschouwing en kom dan zeer onbescheiden bij U thuis. Vermoedelijk heeft U in de keu ken en in de badkamer verschil lende elektrische apparaten staan. Een gelukkig bezit,waar aan echter tal van risico's kun nen zijn verbonden, indien U de volgende punten niet in acht neemt. Het verdient altijd aanbeveling om na te zien of de stopcontac ten, waarop Uw apparaten zijn aangesloten, geaard zijn. Even- VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 70 21 88 Redactie: R. Elfrink Mej. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch Mej. R. van Eekert H. M. Sikking Den Bosch (Zuidwal) P. F. J. van de Vliert als de stekkers, die voorzien dienen te zijn van randaarde. U kent ze ongetwijfeld, die ronde stekkers met twee metalen rand jes! Stopcontacten in de bad kamer zijn uiteraard uit den boze! Maar minder vanzelfsprekend is het, wanneer U af en toe Uw huisgenoten attendeert op het feit, dat zij met hun natte han den geen stekkers moeten aan pakken. Dat U de snoeren van strijkbout en stofzuiger eens controleert. Dat U eens nagaat of er geen verlengsnoeren over de grond naar Uw schemerlamp of televisie lopen, die met een stofzuiger zeer gemakkelijk be schadigd kunnen worden. Dat U van Uw stopcontacten geen 'kerstboom' maakt, door die verboden niet geaarde drieweg- stekkers te gebruiken. Dat U met Uw elektrische boor niet zomaar ergens een gaatje in de muur boort. De mogelijkheid be staat, dat er een elektrische leiding in de muur loopt en wan neer U die raakt zijn de gevol gen allesbehalve aangenaam. Maar niet alleen voor de elektri citeit wil ik U waarschuwen. In Uw gereedschapskist schuilt evenveel gevaar. Een loszittende steel van een hamer kan tot gevolg hebben, dat het metalen gedeelte als een projectiel door de kamer vliegt, met alle gevol gen van dien. Wanneer U met Uw beitel aan het werk gaat, is eveneens voorzichtigheid ge boden. Er worden nog altijd gevallen gemeld van mensen, die hierdoor een metaalsplinter in het oog hebben gekregen. Er zijn nog tal van gevaarlijke objecten in Uw huis op te noe men. De huishoudtrap, die wan kelt en waarvan de anti-slip- doppen ontbreken, bij voor beeld. Evenals het medicijnkast je en de vele scherpe keuken middelen, die beslist buiten het bereik van kleine kinderen moe ten worden gehouden. Al is het onderwerp minder ge zellig, het is in ieder geval iets om over na te denken en wel licht zouden hobbyclubs iets kunnen organiseren. Iets voor de personeelsverenigingen? Laat in ieder geval de volgende leus ook in Uw geval van toe passing zijn: Veilig werken en veilig thuis, weinig onkosten en de dokter uit huis! J. H. Mellegers De Reklame Dienst beschikt sinds enkele maanden over een nieuw type stand voor beurzen en tentoonstellingen. De con structie is zeer eenvoudig en bestaat in hoofdzaak uit alumi nium staanders en steunen, die het raamwerk vormen, waarbin nen houten panelen geplaatst kunnen worden. De opbouw van de stand vraagt betrekkelijk weinig tijd, terwijl het vervoer van de onderdelen ook niet al te veel laadruimte in beslag neemt. De stand kan bo vendien praktisch elke gewenste vorm krijgen. Met de thans be schikbare bouwelementen kan men stands opzetten tot een vloeroppervlakte van ongeveer 100 vierkante meter. Voor de eerste maal werd het nieuwe type stand toegepast op de Jaarbeurs van Groningen, welke eind augustus/ begin sep tember werd gehouden. Bij gaande foto geeft een beeld van deze stand, die ongeveer 25 vierkante meter groot was. De stand in Groningen werd in één nacht opgezet en ingericht. De verwisselbare bouwelemen ten bieden ook de mogelijkheid tot het inbouwen van buffetten en tappunten, terwijl tussen de staanders glazen platen beves tigd kunnen worden, waardoor schapruimte gecreëerd wordt voor het plaatsen van onze ar tikelen. De heer Hesse biedt het echtpaar Dekker een luchtfoto van de brouwerij Mauritskade aan. Maandag 2 november heeft de heer G. F. Dekker, wegens he bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, afscheid ge nomen van de brouwerij Mau ritskade, waar hij sinds septem ber 1947 werkzaam was. Omda de heer Dekker om gezond heidsredenen reeds eerder de actieve dienst had verlaten, werd dit afscheid slechts in kleine kring gehouden. De heer Hebink geeft de heer Dekker een bemoedigend schouderklopje. Vrijdag 18 december organi seert het bestuur van de Perso neels Vereniging Mauritskade (Amsterdam) een grote Kerst bingo. De avond is toegankelijk voor alle bij de personeelsver eniging (en de onderafdelingen) aangesloten leden, plus één in troducé^). Tussen de bingo's, waarvoor vele aantrekkelijke prijzen beschikbaar zijn, speelt het bekende trio 'De Metro's'. De avond begint om 8 uur. Tijdens de ontvangst op de brouwerij werden de heer Dek ker en zijn vrouw toegesproken door de heer H. A. Hesse, die namens de Interne Dienst, waar bij de heer Dekker de laatste tijd werkzaam was, het woord voerde. Het was hem opgeval len, dat de heer Dekker steeds met plezier zijn werkzaamheden heeft verricht. Voordat de heer Dekker bij de Interne Dienst kwam, was hij achtereenvolgens actief geweest op de bottelarij export, in de mouterij en later geruime tijd op de bottelarij binnenland. Na mens de Directie dankte de heer Hesse de scheidende medewer ker en bood hem een luchtfoto van de brouwerij Mauritskade aan. Tijdens een bijeenkomst in het leslokaal bood de heer Hesse namens de medewerkers van de Interne Dienst een enveloppe met inhoud aan, terwijl de heer Brouwer hetzelfde deed uit naam van het Jubileumfonds. De heer Struiksma memoreerde vervolgens, dat de heer Dekker lange tijd lid was van de B.Z.B. en bovendien een zeer trouwe E.H.B.O.-er was. Als voorzitter van de Personeels Vereniging Mauritskade heette hij de heer Dekker welkom in de rijen der gepensioneerden, en sprak daar bij de wens uit, dat hij de heer en mevrouw Dekker vele malen op het jaarlijkse uitstapje zou ontmoeten. De heer Dekker dankte hierna chefs en collega's voor de vriendelijke woorden en de ca deaus, die hij mocht ontvangen. De Personeels Vereniging Hei- neken Amsterdam houdt zater dag 30 januari de jaarlijkse grote feestavond voor de bij deze vereniging aangesloten leden. De festiviteiten vinden plaats in het RAI Congrescen trum in Amsterdam. Welke artiesten er zullen komen en hoe het programma er verder uit zal zien, is nog niet bekend. Nadere berichten volgen spoe dig. Noteert u de datum echter al vast in uw agenda. V-.s:*,

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 2