OP DE TV ZAANSE SCHANS (vervolg van pagina 6) Sarphati had de heer Van Dij ken persoonlijk leren kennen als een zeer loyaal en veel werk verzettende medewerker, die in hoge mate een steentje heeft bijgedragen tot het verkrijgen en het behoud van de goede positie van het Amstelmerk op de markt. Hierop decoreerde hij de jubi laris met de gouden Heineken- speld, die de jubilaris, ondanks het feit dat hij terug kan zien op een 23-jarige werktijd bij Amstel, had verkozen. Tevens overhandigde hij als blijk van waardering een cadeau onder couvert, waarbij hij de hoop uit sprak, dat de jubilaris in de komende jaren evenveel succes zal hebben als hij in het verle den heeft behaald. De heer G. T. Kleiberg nam hierop plaats achter het kathe der. Hij merkte op, dat het een bijzonder blijde dag te noemen was, aangezien een man jubi leerde, die geschiedenis in het bier had gemaakt. Ondanks het feit, dat de heer Kleiberg de jubilaris slechts een jaar kende, was het geweldige incasserings vermogen van de heer Van Dij ken één van de vele goede eigenschappen, waarmee de spreker al zeer snel was gecon fronteerd en die hem was bijge bleven. Hij zou de jubilaris graag willen schetsen als een man, die alles op zijn juiste waarde weet te schatten en die de problematiek van twee biermerken niet alleen geaccepteerd heeft, maar hier mee ook aan de gang is gegaan. Het grote kwaliteitsbesef van de jubilaris kennende was het uiterst moeilijk geweest een ca deau uit te zoeken, hetgeen tenslotte toch was gelukt. Een onderdeel ervan werd de heer Van Dijken door de heer Klei berg overhandigd, terwijl laatst genoemde hierbij zijn hartelijke gelukwensen vergezeld liet gaan. De heer J. van 't Hof sprak na mens de afdeling Thuisverbruik van het gewest Amsterdam. Hij feliciteerde de familie Van Dij ken hartelijk met het behalen van deze mijlpaal en overhan digde om zijn waardering te onderstrepen een cadeau. De heer A. W. F. Kroon overhandig de namens het jubileumfonds de bekende enveloppe. In zijn dankwoord richtte de heer Van Dijken zich in de eer ste plaats tot alle aanwezigen, die van hun belangstelling blijk hadden gegeven en dankte hen voor de vele cadeaus, die hij had mogen ontvangen, waarna hij nog eens terug zag op zijn 25 jaar bij de brouwerij. Hierna vormde zich al snel een lange rij geduldig wachtenden, die de jubilaris graag persoon lijk nog eens de hand wilden drukken. maar door zich, geheel vol gens het bekende gezegde, als kinderen te gedragen AMSTERDAM ...de Ie verdieping van het nieuwe hoofdkantoor er wat 'aangekleder' uit is gaan zien er in de hal aldaar een me tersgroot kleed is neerge legd er mensen zijn, die de nei ging hebben om het kleed heen te lopen het tapbier op de A/Wet onlangs is vervangen door flessebier het nu logischerwijs stil is geworden aan de tap het fluisteren nu echter wordt voortgezet bij het rinkelen van de flesjes de bezorgden onder U aan het voortbestaan van deze vertrouwde rubriek dus niet hoeven twijfelen zij trouwens best eens mee konden fluisteren! AMSTEL Voor of na Nov. Merk Zender journaal van vr. 13 Heineken I na 20 uur ma. 16 Amstel II na 20 uur do. 19 Heineken II na 19 uur za. 21 Pepsi II voor 19 uur ma. 23 B 3 I voor 19 uur di. 24 Heineken I na 20 uur vr. 27 Heineken II na 20 uur Amstel I voor 20 uur Pepsi I na 20 uur ma. 30 Amstel II voor 20 uur Het duurt niet zo erg lang meer voor het weer kerstmis is. Zeker niet als we bedenken, dat de bijdragen voor het kerstnummer van Vers van 't Vat vroegtijdig binnen moeten zijn bij de re- daktie. Aangezien we ook de jeugd pagina, wat betreft inhoud en opmaak, in het kerstnummer willen betrekken, vragen we jul lie reeds nu je ideeën daarover op papier te zetten en aan de redaktie te sturen. Een telefoon tje hierover mag natuurlijk niet. Suggesties van niet-redaktie- leden zijn zoals steeds van harte welkom. Bel even met de re daktie in Amsterdam (toestel 2188). Twee leden van de jeugd- redaktie, Michel Subelack en Albert Lakwijk, hebben de wens te kennen gegeven om persoonlijke redenen uit de redaktie te treden. Wij dan ken hen hierbij voor hun bij dragen in woord en geschrift. Jeugdrubriek onder redaktie van rudie van eekert, ad sinkeldam, naar, suzan van der grint, lida overdam en yvonne luycks. madeleen van eek, hans jonkers, yvonne schutselaars, leen mole- eenhuizen, piet arink, mary van De Zaanse Schans is de naam van een dorp, dat oud en tege lijkertijd toch nieuw is. Oud, om dat al haar huizen en gebouw tjes authentiek zijn, nieuw om dat het pas na de 2e wereld oorlog ontstaan is. De huizen zijn letterlijk in hun geheel naar dit nieuwe dorp gerold. Zodoen de werd voorkomen dat ze eerst afgebroken moesten worden en daarna weer opgebouwd. Nu vragen jullie je misschien af: Waarom zo'n dorp? De Zaanstreek heeft zich in ta melijk snel tempo aan de mo derne eisen van de industrie, het verkeer en de woonruimte- politiek aan moeten passen. On der deze omstandigheden ver dwenen talrijke huizen en mo lens, die als monument niet te vervangen waren. Om te voor komen, dat binnen afzienbare tijd er helemaal niets meer van de karakteristieke Zaanlandse bouwstijl over zou zijn, besloot men om 30 van de meest mar kante gebouwen aan de ooste lijke Zaanoever tot een levend monument samen te brengen. Geen museum, dat zeker niet. Maar een levende gemeenschap, die gewoon bewoond werd. Zo zou het moeten worden en zo is het in de loop der jaren ook ge worden. Klaar is de Zaanse Schans nog niet. Je vindt er echter al prac- tisch alles, wat kenmerkend was voor de mooie historische bouw stijl van de Zaanstreek. De mo lens, waaraan deze omgeving, die men ook wel het eerste in dustriegebied van Europa ge noemd heeft, haar welstand te danken heeft; de uit hout opge bouwde huizen, meestal in hun typisch groene kleur; een res taurant, dat voor het grootste gedeelte uit een vroeger wees huis bestaat, waarbij een oud pakhuis opgebouwd werd, waar in destijds materialen voor de walvisvangst opgeslagen wer den. Vandaar ook de naam 'de Hoop op de Zwarte Walvis'. Dan is er nog een authentiek kruidenierszaakje, dat dienst doet als klein museum. Een zo genaamde 'broderietuin' als le vende rekonstructie van een in heemse tuinaanleg uit vervlogen tijden. Dit heette in de Zaan streek 'overturn'omdat het een tuin was, gelegen aan de over zijde van de weg tegenover het woonhuis. Al deze gebouwen stammen uit de periode tussen 1620 en 1840. Ze zijn een levende en unieke herinnering aan een glo rieus verleden. Indien je in de Zaanstreek komt, ga dan eens een bezoekje bren gen aan de Zaanse Schans. Je gaat de weg in tegenover het station Koogzaandijk en dan zie je na een paar honderd meter aan je linkerhand de Zaanse Schans liggen. Doe het eens, het is beslist de moeite waard. het bijna carnaval is dat de gekke buien al be ginnen te komen dat we vast kunnen oefenen op het komende, vast ge zellige, jaarfeest dat de kassier nu achter ge pantserd glas zit dat de buitenkant zelfs met tralies versterkt wordt dat Artis wel zeker zal blij ven dat hij nu geen gevaar meer loopt aangevallen te worden dat de dames van de brou werij wel achterblijven wat mode betreft dat een lange broek of maxi jurk een zeldzaamheid is dat de reden misschien is, dat de mannen van het be drijf het verschil in sexe kunnen zien dit is om misverstanden te voorkomen dat er al verschillende man nen rondlopen met een 'mooi figur' dat trimmen dus toch wel effect heeft. ROTTERDAM Er mensen op de E.H.B.O.- cursus zijn, die graag het 'rijk der hemelen binnen gaan' zij dit niet doen, zoals aan genomen mag worden, met het verlenen van eerste hulp 7

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7