HEINEKEN-PRIJS VOOR NELSON PESSOA TRIMMEN IN DEN BOSCH C. A. Akkermans vierde 25-jarig jubileum G. F. van Dijken kwart eeuw bij de brouwerij JUMPING AMSTERDAM IN DE R.A.I. Er wordt, weer of geen weer, nog steeds enthousiast getrimd in Den Bosch. Met ongeveer 20 man wordt er in de omgeving van de Drunense duinen hard gelopen en doet men gymnas tische oefeningen onder de des kundige leiding van een trainer van de sportfederatie. Ondanks dat en ondanks een wervelende propaganda onder het motto 'Trim U fit', zijn er volgens de heer Van Litsenburg - zélf iedere zaterdagmorgen om kwart voor tien stipt aan wezig - nog steeds veel mensen, bij wie een zekere drempelvrees voor dergelijke aktiviteiten be staat. Uit eigen ervaring kan de heer Van Litsenburg deze men sen echter verzekeren, dat daar geen aanleiding voor is. Op deze, vrij vroege training (maar zolang de morgenstond nog goud in de mond heeft, kan daar toch geen bezwaar tegen zijn) kan iedereen zijn eigen tempo regelen en doet men, na een week binnenzitten, een gro te dosis vitaminen op in de buitenlucht. Het trimmen wordt dan ook ten zeerste aangeraden en nu zelfs de Nederlandse regering het goede voorbeeld geeft, mag eigenlijk niemand meer achterblijven. Het trimbestuur verwacht a.s. zaterdag om kwart voor tien, dan ook een grote opkomst bij Camping 'De Klinkaert' in de Drunense duinen. De heer Kort overhandigde namens de Bewakingsdienst een cadeau en namens het overige personeel een enveloppe met inhoud Hij had tegen zijn 25-jarig ju bileum opgezien als tegen een berg, de heer C. A. Akkermans, portier aan de Crooswijksesin- gel te Rotterdam. Hiermee ge tuigde hij van een vooruitziende blik, want er was 'een berg belangstellenden' op 15 oktober om half vijf in de raadskelder. Maar het was een vriendelijke berg, die de heer Akkermans zonder teveel moeite aankon. Zelfs de heer Van Rossem viel het op, dat er in de raadskelder zoveel aardige mensen waren, en hij was blij dat mevrouw Akkermans daar nu ook eens kennis mee kon maken. Toen de heer Van Rossem aan het begin van zijn toespraak de jubilaris, zijn echtgenote, doch ter, aanstaande schoonzoon en alle aanwezigen had welkom ge heten, merkte hij op, dat de heer Akkermans eigenlijk twee keer in dienst van Heineken is geweest. De eerste keer voor de oorlog van 1936 tot en met 1938 en de tweede maal vanaf 1945. Beide perioden werkte hij in de schilderswerkplaats, tot dat hij enige maanden geleden voet zette in de portiersloge aan de Crooswijksesingel. Veelzijdige interesse De snelle efficiency, waarmee hij zijn nieuwe functie weet uit te oefenen en de populariteit, die hij in die korte tijd reeds verwierf, vond de heer Van Ros sem op zich al een gelukwens waard. De heer Akkermans, zo vervolgde hij, is iemand die tot een stillere categorie mensen behoort, maar op die eigen rustige manier een zeer geva rieerde kennissenkring heeft opgebouwd, waarbij zijn veel zijdige interesse en creatieve aanleg een belangrijke rol speel den. Zoals men min of meer zou kun nen verwachten, bezit de heer Akkermans ook een grote dosis wijsheid, die onder meer tot uiting kwam in de manier, waar op hij zich door de moeilijke periode van de schilderswerk plaats heensloeg. Een periode waarin steeds meer hulp werd ingeroepen van gespecialiseerde bedrijven. Toen hem echter de gelegenheid werd geboden wat meer gevarieerd werk elders in het bedrijf te gaan verrichten, greep hij die met beide handen aan. Hij heeft nu een represen tatieve functie op een hem be ter passende plaats, waar wij hem, naar wij hopen, nog lang zullen meemaken. De heer Van Rossem overhandigde de heer Akkermans tenslotte de beken de envelop en decoreerde hem met de gouden jubileumspeld. De heer Kort reeg zijn toe spraak aan elkaar met gebeur tenissen uit de eerste periode van de heer Akkermans bij Hei neken, die was begonnen, door dat men hem gevraagd had bij de brouwerij te komen werken. Hij werd echter nogal eens om een boodschap gestuurd en dan nog op een speciale manier, waarvan de heer Kort hier een paar sterke staaltjes wist te vertellen. Na de terugkeer van de heer Akkermans in 1945 haalde men deze geintjes gelukkig niet meer uit. Hij wist zich te ont wikkelen tot een schilder van klasse en zelfs tot decoratie schilder, waarbij zijn creatieve talent duidelijk naar voren kwam. In verband hiermee noemde de heer Kort nog de fraaie tekeningen, die hij bij de heer Akkermans thuis had gezien. Bij velen bekend ook is de reis van de heer Akker mans naar India, een onderwerp waarover hij veel en boeiend kan vertellen aan de hand van de vele prachtige zelfgemaakte foto's. De heer Kort bood hem namens het gehele personeel een cadeau onder couvert aan en daarnaast een cadeau van de bewakingsdienst. Het dankwoord van de heer Akkermans was kort, krachtig en welgemeend en gericht tot directie, bedrijfsleiding, colle ga's en alle aanwezigen. De heer Van Rossum decoreert zilveren jubilaris de In aanwezigheid van de heren Sarphati, Kleiberg, Verver en Kroon werd op donderdag 23 oktober opnieuw een zilveren jubilaris in de Commissarissen- kamer van de brouwerij Maurits- kade, samen met zijn vrouw en dochter ontvangen. Het was dit maal de heer G. F. van Dijken, die een periode van 25 jaar lang werken, bekroond zag met een waardige en vooral waarderende huldiging. Bij zijn indiensttreding in 1945 had de heer Van Dijken één vooropgezet doel voor ogen, ver tegenwoordiger worden, al werd hij hier toen nog te jong voor geacht. Terechtgekomen op de Postafdeling, waar hij onder meer belast was met de verzor ging van de brouwaangiften, be- De heer G. T. Kleiberg biedt de jubi laris een cadeau aan gon de heer Van Dijken 'aan zijn carrière te werken'. Via vele omzwervingen in het bedrijf bereikte hij, dankzij zijn aanpassings- en vooral ook doorzettingsvermogen, vorig jaar datgene, waarnaar hij had uitgekeken: Verkoopleider Ge west Amsterdam. Geen wonder, dat er in de Commissarissen- kamer veel lovende woorden werden gesproken, evenals later in de Gijsbreghtkelder. Drs. B. Sarphati was de eerste, die de jubilaris toesprak, waar bij de spreker de grote mate van flexibiliteit, die de jubilaris altijd aan de dag wist te leggen, nog eens onderstreepte, terwijl het trefwoord 'doorzettingsver mogen' in vele van de door de heer Sarphati geschetste situa ties, naar voren kwam. De heer (lees verder pagina 7) De Braziliaanse ruiter Nelson Pessoa heeft zondag 1 novem ber, op de laatste dag van 'Jumping Amsterdam' met zijn paard Nagir een overweldigend staaltje rijkunst ten beste ge geven. Tweemaal legde hij deze dag beslag op de eerste plaats en liet daarbij tal van klasse- ruiters ver achter zich. In de middaguren voerde hij Na gir in het jachtspringconcours om de Grote Prijs van Neder land (beschikbaar gesteld door Heineken) zó snel over de hin dernissen, dat zijn grootste concurrent, wereldkampioen Da vid Broome (die zich zaterdag tweemaal de snelste had ge toond) er niet aan kon tippen, 's Avonds in het concours om de Grote Prijs van Amsterdam floot hij opnieuw in razende vaart over de hindernissen, zonder deze te toucheren. Al leen de Nederlander Anton Eb ben met Kairouan reed ook een foutloos parcours, maar zijn tijd bleef ver achter bij die van de Braziliaan. De heer A. H. Heineken, die vice-voorzitter is van 'Jumping Amsterdam', reikte na afloop van het jachtspringconcours de door hem beschikbaar gestelde beker uit aan de luide toege juichte Nelson Pessoa. Even buiten de piste, behorend tot de entourage van 'Jumping Amsterdam', had onze brouwe rij een grote, zeer gezellige ont vangstruimte gecreëerd, waar door de bezoekers menig glas Heineken bier gedronken is. 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6