Huldiging J. Spel in Gijsbreghtkelder Leven in de brouwerij amsterdam I amsterdam II rotterdam OP DE TV den bosch JUBILEUM EN AFSCHEID Dankbetuigingen OVERLEDEN PERSONALIA BUITENLAND In dienst: A. Celik, Bottelarij A. A. M. Afkiri, Bottelarij J. Blom, Boenplaats A. Ibisdayi, Bottelarij M. M. A. Lechhab, Gistkelder Mevr. A. Y. M. Olijfveld-Yong, Kantine Hoofdkantoor Uit dienst: Mej. E. Arendse, Kantine Hoofdkantoor H. Strating, Gistkelder M. Cakir, Bottelarij R. Bura, Bottelarij M. Khammar, Bottelarij Geboren: Paul A., z. v. R. E. Hinze (PPD) Danny H., z. v. de hr. Flier (Thuisverbruik) In dienst: J. H. Lanting, Int. Div./Marktontw. Mej. E. L. M. Pluim, Int. Div./Reg. Man. Eur. F. R. A. Fitz-Jim, Poviet W. J. Hooiveld, Poviet Mej. P. G. van Dam, Kantine J. Salgado Perez, Bottelarij Uit dienst: H. A. Kraan, Mouterij D. J. Möller, Kwal. Contr. T. L. van Gulik, Expeditie A. A. Werner, Spoelplaats H. San Juan Florinus, Bottelarij A. Uffelie, Legkelder A. J. van Dijk, Poviet Geboren: Dolores M., d. v. Martinez Gar cia (Bottelarij) Wouter, z. v. W. F. Frech (In- str.makerij) In dienst: Mej. C. J. Wessel, Buitenl. Belangen Mej. C. M. in 't Veen, Secr. Buitenland Mej. M. C. M. Mayenburgh, C.V.A. Mej. J. A. M. Spitter, Comp. Centrum Mevr. B. A. E. v. Gansbeke- v. d. Bossche, Export/Verschepingen H. A. Copier, Werkpl. Meet- en Regeltechniek J. S. Eman, Opleidingen G. A. Gevaert, Technische Opl. D. Kornaat, Technische Opl. H. L. M. Steegers, Technische Opl. F. Mulder, Afd. Projectenbureau J. D. van Werven, P.P.D. Voor of na Nov. Merk Zender journaal van Uit dienst: A. B. H. Mohamed, Emballage H. H. Driesman, Emballage Fakirmohamed, Magazijn H. Schraa, Bouwkundige Dienst Gehuwd: C. Peet (Laboratorium) met Mej. M. Kleinekoort Mej. G. M. H. Willemsen (P.Z. Int. Div.) met E. Langendoen vr. 6 Pepsi za. 7 Seven Up Heineken wo. 11 Seven Up do. 12 Pepsi na 19 uur voor 20 uur na 19 uur na 20 uur na 20 uur De personalia van deze vesti ging werden niet tijdig ontvan gen, zodat ditmaal geen publi catie kan plaatsvinden. Vrijdag 30 oktober om half 5 wordt in de Raadskelder te Rotterdam afscheid genomen van de heer H. A. van Wijk, chef Expeditie in Rotterdam. Maandag 2 november neemt de heer G. F. Dekker, Interne Dienst, afscheid van de brou werij Mauritskade. De receptie begint om half 5, hetzij in de bazenkamer, hetzij in het les lokaal. Op 12 november viert de heer C. G. van Meel, Technische Op leidingen Rotterdam, zijn 25- jarig jubileum. De receptie in de Raadskelder begint om half 5. Op 16 november is de heer P. Rieder, Bottelarij, 25 jaar bij de brouwerij. Om half 5 is er een receptie in de Gijsbreght- kelder (Mauritskade). Mede namens mijn vrouw en kinderen dank ik allen hartelijk voor de onvergetelijke dag die men mij ter gelegenheid van mijn 25 jarig jubileum heeft aangeboden. A. J. Podt Getroffen door de grote belang stelling, welke ik bij mijn jubi leum mocht ondervinden, dank ik, mede namens mijn echtge note en kinderen, allen die hier aan hebben medegewerkt. U hebt mij een onvergetelijke dag bezorgd. J. Spel Mede namens mijn echtgenote en kinderen wil ik de directie en allen, die er toe hebben bijge dragen dat 1 oktober voor ons een onvergetelijke dag is ge worden, hiervoor heel hartelijk dankzeggen. Roosdorp Mede namens mijn kinderen wil ik graag dank uitbrengen aan directie en medewerkers, die tijdens de ziekte en het overlij den van mijn man ons hebben bijgestaan en van hun medele ven hebben blijkgegeven. Mevrouw J. J. Nieuwendijk- Van Rossum Vrijdag 9 oktober werd de heer J. Spel met echtgenote, drie kinderen en verdere familieleden door ir. W. F. Schipper in de Raadskamer ontvangen, vanwe ge het feit dat hij daags daarna 25 jaar in dienst zou zijn. In het bijzijn van de heren Willem- stijn, Borsch, Verver en Kristel werden de afgelopen jaren nog eens doorgepraat. Tijdens dit samenzijn werden door de heer Verver aan de echtgenote bloe men aangeboden. Uit de spontane verhalen bleek, dat de jubilaris op 16-jarige leeftijd in dienst trad bij de Amstel Brouwerij en dat deze tot heden toe zijn enige werk gever is gebleven. Met een kor te onderbreking - onder andere militaire dienst als tamboer hoornblazer - was de jubilaris al die tijd op de bottelarij werkzaam. Op de 4e etage ver vult hij de functie van voorman. Onder de roepnaam 'Jantje' kent een ieder de heer Spel, te meer omdat hij bestuurslid is van de Personeelsvereniging en lid van de O.R. en de kleine commissie. Na dit gezellig samenzijn ver trok men naar de Gijsbreghtkel der, alwaar een groot aantal aanwezigen de jubilaris met ap plaus ontving. Altijd op de bres Als eerste sprak hier de be drijfsleider, de heer Schipper. Deze bracht naar voren, dat de jubilaris het leven neemt zoals het is, niet moeilijker maar ook niet makkelijker. 'U bent', aldus spreker, 'een vrolijke klant, die altijd op zijn post staat. En ik waardeer het, dat U in de ver gaderingen van de kleine com missie altijd voor Uw collega's op de bres staat'. Hierna speld de hij de jubilaris de gouden speld op. De chef afdeling verpakkingen, de heer Willemstijn, liet in zijn toespraak onder meer naar vo ren komen, dat de jubilaris van afwisseling houdt. In zijn 25 ja rige loopbaan had hij reeds 9 verschillende functies bekleed in de bottelarij. 'En binnenkort kunt U weer de 'bliklijn bespe len' aldus spreker. Onder dank zegging voor het vele werk dat de jubilaris heeft verricht, over handigde hij de enveloppe met inhoud. Als vertegenwoordigster van de O.R. sprak mej. Wesseling woorden van dank aan het adres van de heer Spel. Na mens de O.R. en zijn voorzit ter overhandigde zij een enve loppe met inhoud. De heer Borsch, direkte chef van betrokkene, sprak mede na mens de Spaanse collega's. Hij dankte voor de prettige ver standhouding, welke er steeds op de afdeling heerst, en gaf als blijk van waardering een en veloppe met inhoud als bijdrage voor de draagbare televisie, wel ke de jubilaris voor zijn vakantie wil kopen. Mevrouw Spel bood hij bloemen aan. Opgewekt mens Namens het N.V.V. sprak de heer Gans. Hij liet duidelijk uit komen dat de jubilaris zijn naam eer aan doet. 'Het leven is', al dus de heer Gans, 'een spel en U past zich daar wonderwel bij aan. U bent een opgewekt mens, die ook in moeilijkheden steeds een lach naar voren weet te brengen. U bent wat ludiek (waarschijnlijk doelde spreker hier op het feit, dat de jubilaris als eerste op het bedrijf een haarstukje ging dragen) en dat heeft een goede invloed op Uw omgeving. Voor dit alles en voor de manier waarop U de bond in de O.R. vertegenwoordigt, zijn wij U zeer erkentelijk'. De heer Kloppenburg, voorzitter van de O.R., vroeg zich af waar om de jubilaris scheidsrechter is geworden. Ziet hij hier ook een spel in, of wat ludieks? Hij schilderde de heer Spel als een rondborstig iemand, die ook in de O.R. zijn 'spel' goed speelt. Hij bood de jubilaris en zijn familie zijn welgemeende gelukwensen aan. Tot slot bood de heer Brouwer namens het jubileumfonds een enveloppe met inhoud aan, waarbij hij de wens uitsprak, dat de jubilaris en zijn gezin in De heer Borsch biedt mevrouw Spel een bloemstuk aan. Op 5 oktober is op 91-jarige leeftijd in Amsterdam overleden onze gepensioneerde oud-mede werker, de heer F. J. Beenke. Op 15 oktober overleed de heer H. P. Jahreiss, vóór zijn pensio nering werkzaam bij brouwerij De Sleutel te Dordrecht. De heer Jahreiss werd 71 jaar. Mogen zij rusten in vrede. Op 27 september arriveerde de heer P. G. Hijgeman met zijn gezin in Nederland, na 10 maan den gedetacheerd te zijn ge weest bij Sierra Leone Brewery Ltd. in Freetown -fc Uit Brazza ville kwamen op 7 oktober de heer A. van der Wilt en zijn ge zin met verlof in Nederland aan Op 8 oktober reisde de heer H. Kluijver met zijn gezin terug naar Paramaribo, na zijn verlof in Nederland te hebben door gebracht Eveneens op 8 ok tober vertrok de heer J. de Ja ger naar Bukavu, waar hij als monteur is gedetacheerd bij Bralima S.C.R.L. De heer A. van der Est is na genoten verlof met zijn gezin op 9 okto ber weer vertrokken naar Kin shasa Op 9 oktober kwamen de heer G. Koenderink en zijn gezin uit Singapore in Neder land aan, om hier het verlof door te brengen Mevrouw H. S. Liebetrau-Damberger is op 11 oktober uit Lagos naar Duits land vertrokken. goede gezondheid de weg naar de 40 jaar zullen afleggen. Was het een wonder dat de jubilaris zich na al deze lovende woorden wat te 'vol' voelde om het 'spel' verder te spelen en daardoor in een kort dankwoord alle sprekers dankte voor de aan hem gerichte woorden en de hem aangeboden cadeaus? Hierna kregen de vele aanwezi gen gelegenheid om de heer Spel met zijn jubileum te felici teren, waarbij bleek dat ook Spel jr. het 'spelletje' goed mee kon doen. Onder het genot van een drankje en een hapje bleef men nog lange tijd gezellig bij elkaar. H. A. Hesse Muchos empleados espanoles asistieron el viernes 9 de octu- bre en la Gijsbreghtkelder (Mauritskade) al jubileo del Sr. Spel que celebró sus 25 afios de servicio con la compania. 8

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 8