Huldiging B. Nieuwkerk „WITTE JASSEN OP GROENE GRASMAT ONDERNEMINGSRADEN IN MEMORIAM A. BOUWMAN (vervolg van pagina 4) Mededelingen De voorzitter deelt het volgende mede: a. De verkoop ontwikkelt zich gunstig; nadere cijfers hier over, kunnen op dit ogenblik niet gegeven worden. Men is momenteel druk bezig met het berekenen van de eind resultaten, welke in een spe ciale bijeenkomst behandeld zullen worden. b. Nieuwe vestiging Zoeterwou- de. Men is met de grondeige naars tot overeenstemming gekomen, zodat de benodig de gronden nu aangekocht kunnen worden. In studie zijn nog de water voorziening en de waterlo zing. c. Alle mededelingen betreffen de de conversie zullen ook in de Spaanse en Portugese taal gedaan worden. Deze con versie wordt in de volgende uitgave van 'Vers van 't Vat' nader uiteengezet. Voor het leidinggevend per soneel wordt eind oktober een bijeenkomst belegd, waarin de 'conversie-proble men' behandeld worden. Aansluitend hierop verzocht de voorzitter aan iedereen, zo snel mogelijk over te gaan op giro- of bankbetaling. Uit de vergadering komt nu het verzoek, om t.a.v. deze wijze van betalingen, duide lijke informaties en instruc ties te geven, omdat ten aan- Het is ons een droeve plicht u te moeten mededelen, dat door een noodlottig ongeval op 23 oktober j.l. onze col lega en voorzitter van de Bazenclub, de heer A. Bouw man, in de leeftijd van 43 jaar van ons is heengegaan. De heer Bouwman was werk zaam als chef van het Cen traal Magazijn van de vesti ging Mauritskade te Amster dam. Hij zal bij ons in herinnering blijven als een enthousiast mens en een goed collega. Ook als voorzitter van de Bazenclub zullen wij hem node missen, vooral ook door de wijze waarop hij zijn funktie bekleedde en de ma nier waarop hij de leden al tijd weer inspireerde. Hij zat boordevol ideeën om de Bazenclub, ook naar bui ten, gestalte te geven. Con tacten waren er ook reeds gelegd met o.a. de collega's in Rotterdam. De realisering van dit alles mag hij helaas niet meer meemaken. Moge hij rusten in vrede. Namens de Bazenclub A. H. Zwart, secr. W. Both, penningm. zien hiervan een zekere 'drempelvrees' bestaat. De voorzitter antwoord dat informatie hierover per vesti ging geregeld kan worden. d. Gememoreerd wordt de ver koop van het 'Preservenbe- drijf' in Breda. e. Er komt een schriftelijke uit eenzetting over het onder werp 'Pensioenen'. Tantième commissie Op verzoek van de voorzitter is een tantième-commissie be noemd. Deze is als volgt samen gesteld: Mevr. Hop en de heren Gans en De Geest. Vakantieregeling Aan de orde wordt gesteld de mogelijkheid tot een '3 weekse vakantie' voor het gehele perso neel op uurloon. De voorzitter antwoordt hierop, dat de moge lijkheid tot een '3 weekse vakan tie' een arbeidsvoorwaarde is, die geregeld wordt in het geor ganiseerd overleg. Aansluitend hierop wordt de vraag gesteld of het niet moge lijk is om uitgebreide informa tie te geven (zo nodig met voorbeelden) over de proble men rond de afwikkelingsproce dure van 'Verlofdagen i.v.m. de Conversie'. Uitzendkrachten Gezien de moeilijkheden welke er elders zijn ontstaan i.v.m. het verschijnsel 'uitzendkrachten' verzoekt de O.R. bij het in dienst nemen van uitzendkrach ten, hierover geraadpleegd te worden. De voorzitter meent dat in ons concern deze 'uitzendkrachten' geen probleem zijn, doch ver wacht van alle vestigingen een opgave van de in dienst zijnde 'uitzendkrachten', hoelang deze reeds in dienst zijn en hoelang deze nog in dienst zullen blij ven. Aan de hand van deze gegevens zullen eventueel maatregelen getroffen worden. Het in dienst nemen van uit zendkrachten mag slechts een 'noodsprong' zijn. Aanwezigheidscontrole Op de vraag hoe het staat met het toegezegde rapport betref fende deze controle, antwoordt de voorzitter dat e.e.a. nog in studie is. Het rapport zal ook zeker niet voor december klaar zijn, gezien de vele werkzaam heden welke i.v.m. de conversie verricht moeten worden. De O.R. verzoekt dit rapport ter nadere bespreking als 'con cept' te mogen ontvangen. De voorzitter gaat hiermede ac- coord. Verslag OR-cursus te Lunteren De voorzitter deelt hierover me de, dat hij het verslag van deze cursus, gemaakt door de heer Ruijsch van Dughteren (cursus leider) reeds heeft ingezien, dat het een zeer goed en leerzaam verslag is en dat het zeer spoe dig in het bezit van de leden der O.R. zal zijn. Rondvraag a. N.a.v. een verzoek van de voorzitter, gedaan in een vo rige vergadering, om bij O.R.- vergaderingen enkele jeugdi ge werknemers als toehoor ders aanwezig te laten zijn, wordt geantwoord, dat men deze suggestie wel wil over nemen, doch deze mogelijk heid tot bijwonen van een vergadering óók open wil stel len voor belangstellende ou dere werknemers. De voorzitter heeft hiertegen enige bezwaren doch zal zich op het voorstel nader bera den. b. Gevraagd naar de Reglemen ten over Ziektekosten en Pen sioenen deelt de voorzitter mee, dat deze uiterlijk 1 no vember a.s. zullen verschij nen. c. In de vorige vergadering is de prijsverhoging van het da gelijkse lunchpakket van 0,75 naar 1,- ter sprake geweest. De O.R. verzocht toen deze prijsverhoging on gedaan te maken. Hierop is nu door de voor zitter afwijzend beschikt. d. Voorgesteld wordt, om bij verdere 'scholing en vorming van O.R.-leden' de mogelijk heid te bezien om gebruik te maken van het Instituut 'De Woodbrookers' te Bentveld. Men kan dan profiteren van de grote ervaring welke dit instituut heeft op het gebied van bovengenoemde scholing. De voorzitter vraagt om enige documentatie. Deze zal door de heer Koch verzorgd wor den. e. Bij het werken in ploegen dienst ontstaan extra kosten veroorzaakt door het nachte lijk openbaar vervoer. Men kan dan n.l. geen gebruik ma ken van het 'abonnement'. De vraag is nu: 'Kunnen we daar iets aan doen'? De voorzitter zegt toe, dat dit zal worden bezien. Hierna sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering. De Redaktie Commissie Dat het Rotterdamse laborato riumelftal op het ogenblik goed in vorm is, blijkt wel uit het feit, dat het binnen een periode van drie weken, zijn tweede over winning wist te behalen. Was het na de eerste wedstrijd de Technische Inkoop Rotter dam die met een nederlaag naar huis werd gestuurd, ditmaal trok het Bossche kwaliteitself tal aan het kortste eind. Op vrijdag 9 oktober vond on der ideale weersomstandighe den dit tweede treffen plaats in het landelijk gelegen, 800 inwo ners tellende Well in de Bomme- lerwaard. Nadat de bij cupwed strijden gebruikelijke vaantjes Vrijdag 2 oktober herdacht de heer B. Nieuwkerk het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Amstel Brouwerij. Na enige omzwervingen in het bedrijf was hij tot voor kort werkzaam in de garage. Onge veer een half jaar geleden werd hij overgeplaatst naar Poviet. Ter herdenking van een en an der werd de jubilaris met zijn echtgenote en drie dochters door één van de direkteuren van De heer A. F. H. Smelt speldt de jubilaris de jubileumspeld op. Poviet, de heer A. F. H. Smelt, ontvangen in de Commissaris- senkamer. De heer Smelt liet duidelijk blijken, dat het hem een genoegen was, dat de heer Nieuwkerk nu bij de Poviet werkzaam is. 'Het moet U daar kennelijk goed bevallen', aldus de spreker, 'want U ziet er goed uit'. Hij overhandigde het hor loge en de enveloppe met in houd, waarna de gouden speld werd opgestoken. De heer Th. van Diepen sprak als direkte chef van betrokkene woorden van dank aan het adres van de jubilaris, die zich in korte tijd als een goed colle ga had doen kennen. Namens de afdeling overhandigde hij een elektrisch scheerapparaat en een cadeau onder couvert. De heer M. Brouwer overhan digde tenslotte namens het jubi leumfonds de traditionele en veloppe en gaf te kennen, dat hij het aardig vond, dat Nieuw kerk, die voorheen altijd de ju- Voor de wedstrijd wisselden de aan voerders de vaantjes uit. Links: Sleen- man (Den Bosch); rechts: De Wit (Rotterdam). tussen de aanvoerders waren uitgewisseld, trapte het in oran je shirts gestoken Den Bosch af. Direkt al ontspon zich een vin nige partij voetbal, waarbij na vier minuten Den Bosch op on gelukkige wijze achter kwam te staan. Een schot van De Jong werd door een Bosschenaar half geraakt en voordat iemand wist wat er gebeurde, rolde de bal achter de verbouwereerde keeper, wat de stand op 1-0 voor Rotterdam bracht. Enkele minuten later kwam Sleenman in botsing met de Rotterdamse keeper Gerritsen en moest met een blessure het veld ruimen. Gelukkig bleek de verwonding mee te vallen. Na ongeveer 20 minuten was er voor de Rotterdamse supporters opnieuw reden tot juichen, toen Polderdijk de bal, via de bin nenkant van de paal het doel in joeg (0-2). Een misverstand in de Rotter damse verdediging werd vlak voor de rust door Kreté be kwaam afgestraft, zodat deze de ruststand op 1-2 bracht. Ondanks enige gevaarlijke ma noeuvres van Den Bosch, maak te het in de tweede helft toch duidelijk sterkere Rotterdam nog drie doelpunten. Vlak na de rust bracht Van Baarle de stand door een hard schot op 1—3. Een kwartier voor het einde knalde De Wit een pass van Van Baarle opnieuw hard in, hetgeen twee minuten voor het einde nog eens werd herhaald (1-5). Na afloop van deze zware strijd vond in de Bossche brouwerij een gezellig samenzijn plaats, waarbij de revanchewedstrijd voor het volgend jaar reeds werd aangekondigd. De opstellingen waren als volgt: Kwaliteitsdienst Den Bosch: Van der Velden; Van de Heuvel, Meulendijk, Van der Steen, Pen- nings; Sars, Van der Aa (Sube- lack); Boer, Van Veldhoven, Kreté, Sleenman (Van de Pol). Laboratorium Rotterdam: Gerritsen; Ruitenberg; Kok, Van 't Hof, Peet; De Jong, Dijk graaf, De Wit; Groot (Ver- sluys), Polderdijk, Van Baarle. H. N. de Wit bilarissen reed, nu zelf gereden werd. Na dit gezellig samenzijn vond in de Gijsbreghtkelder de recep tie plaats. Velen waren hier aan wezig om het gezin Nieuwkerk te feliciteren met dit dienstjubi- leum. H. A. Hesse

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7