Zilveren F. W. Roosdorp hartelijk gehuldigd J. Th. Opdam 25 jaar bij onze brouwerij C.T.D. Den Bosch in nieuwe behuizing Na deze informele bijeenkomst werd het feest om 5 uur voort gezet in het Ontvangstgebouw aan de Rietveldenweg, waar fa milieleden, collega's, vrienden en relaties van de heer Roos dorp zich hadden verzameld om de jubilaris te feliciteren. In een geestige speech huldig de de heer De Jonge, als dis trictverkoopleider, namens de direkte collega's en het overige personeel de jubilaris, waarbij hij becijferde, dat deze gedu rende 25 jaar 400.000 hl bier had verkocht, 40.000 bezoeken had afgelegd en 625.000 km had gereden. Veel goodwill gekweekt Veel waardering sprak hij uit voor de collegialiteit, die de ju bilaris steeds heeft betoond, en de goodwill, die hij gedurende de afgelopen jaren heeft ge kweekt, niet in het minst door de gezonde humor, die steeds van hem uitstraalt. De heer De Jonge betrok ook mevrouw Roosdorp in zijn felicitatie, overtuigd als hij was, dat ook zij veel heeft bijgedragen tot de arbeids- en levensvreugde van de jubilaris. Namens de collega vertegenwoordigers van het dis trict bood hij een hengeluitrus- ting aan, compleet met zuid wester en een flesje cognac, 'voor de kouwe voeten' zoals dat heet. Een prachtige Zaanse klok was het cadeau van het gezamenlijk personeel van de vestiging Den Bosch, eveneens aangeboden door de heer De Jonge. De heer Roosdorp sprak hierna zijn dank uit voor de wijze, waarop men deze dag voor hem tot een feestelijk gebeuren had gemaakt. Hij dankte met nadruk zijn vrouw voor het begrip en de belangstelling, die zij steeds voor zijn werk heeft weten op te brengen. Hierna kregen de aanwezigen de gelegenheid om de heer Roosdorp en zijn vrouw te feli citeren, waarbij diverse relaties hun handdruk vergezeld deden gaan van een speciale attentie, terwijl daarnaast nog telegram men met de beste wensen voor de jubilaris werden bezorgd. Van de Vliert De heer Verhoeven sprak na mens de collega's in Amster dam. Naast de goede samen werking in de tweehoofdige lei ding van de bottelarij, had de spreker de grootste waardering voor de bepaalde humor, waar mee de jubilaris moeilijke din gen wist op te vangen. Een ca deau, bestaande uit boeken, on derstreepte deze woorden. Veel cadeaus en goede wensen Namens het personeel sprak de heer Mulder over de niet benij denswaardige taak van de jubi laris in deze tijd. Bij alle ver anderingen in de organisatie en tijdens vele verbouwingen moest de jubilaris zijn oude vak als draaier nog wel eens hanteren om zich met de nodige humor 'er uit te draaien'. De spreker bood als personeelscadeau een autoradio en een bloemstuk aan. Mede namens de dames Ros en Smit, bood mevrouw De la Por te uit de kantine bloemen aan, omdat zij de leuke tijd in de bottelarij nog niet waren verge ten. De heer Vos (gepensioneerd oud-medewerker) sprak als vroegere collega over de muzi kale contacten, die nog werden onderhouden met de zoon van de jubilaris. Cadeaus en goede wensen kwamen ook van de col lega's uit Den Bosch en Rotter dam, bij monde van respectie velijk de heren Wisse en Eibers. 'Oud Bruin' kwam namens de afdeling Assurantiën even de groene kaart voor de auto aan reiken en de heer Cras (Spaan se tolk) vertolkte de gevoelens van de buitenlandse werkne mers voor het aandeel van de jubilaris in het geaccepteerd zijn van deze groep in de be- drijfsgemeenschap. Als afsluiting van het officiële gedeelte sprak de jubilaris zelf, waarbij hij iedere spreker af zonderlijk repliceerde. Hij dank te voor de belangstelling, voor de cadeaus en voor de aange boden receptie. Vanwege de tijd die door de sprekers was gebruikt, duurde het drinken van een biertje na afloop iets langer dan normaal. L. Hot Donderdag 1 oktober vierde de heer F. W. Roosdorp zijn zilve ren dienstjubileum en was daar mee de eerste jubilaris van het tot de nieuwe concernstructuur behorende Gewestelijk Verkoop kantoor 's-Hertogenbosch. Om 4 uur verwelkomde de heer Kerckhoffs de heer Roosdorp met echtgenote op zijn kamer, waarbij aan mevrouw Roosdorp bloemen werden aangeboden. Nadat bier en koffie met Bos sche koek waren geserveerd, re leveerde de heer Kerckhoffs de staat van dienst van de jubila ris, die via Van Vollenhoven en Amstel, nu als horeca-vertegen- woordiger de belangen van het Heineken concern in het Zeeuw se gebied behartigt. Dat men vertrouwen stelt in de capaci teiten van de jubilaris, mag te vens blijken uit het feit, dat de heer Roosdorp, als eerste in het gewest, de verantwoording krijgt voor de beide merken en hiervoor geïntegreerd gaat wer ken. Veelzijdige belangstelling Ook buiten zijn werk blijkt de jubilaris een veelzijdige belang stelling te bezitten voor het maatschappelijk gebeuren, ge tuige zijn activiteiten op het ge bied van sport en cultuur, waar bij hij zich steeds een levens kunstenaar van formaat toonde, aldus de heer Kerckhoffs. Hierna overhandigde hij de gou den speld aan mevrouw Roos dorp met het verzoek hiermee haar man te decoreren. Naast de gebruikelijke enveloppe ont ving de jubilaris nog een per soonlijk geschenk, namelijk het boek 'Het Bier en zijn Brou wers', waarmee de heer Kerck hoffs de belangstelling van de jubilaris voor het product, dat hij verkoopt, nog eens wilde onderstrepen. Tijdens de gemoedelijke con versatie, die hierop volgde, kre gen wij de indruk dat ook de heer Roosdorp wel een boek zou kunnen schrijven over de belevenissen, die hij in zijn brouwerijtijd heeft gehad. De Commercieel Technische Dienst voor het gewest Zuid- Nederland heeft voor de ser vice-verlening in het gebied West-Brabant en Zeeland een nieuw onderkomen gevonden in enkele ruimten van het kantoor Zuidwal in Den Bosch. Deze maand werden in de be- nedenbouw van dit kantoor een magazijn voor onderdelen, een opslagplaats voor buffetten, bierpompen en koelapparatuur, een moderne werkplaats en een kantoortje in gebruik genomen. Tot voor kort was de C.T.D. ge huisvest op de brouwerij aan de Rietveldenweg. De service-verlening voor het gebied Oost-Brabant en Lim burg geschiedt vanuit een ruim te onder de Traverse in Hel mond. De heer Opdam wordt gefeliciteerd door de heer J. J. C. Goos. El Sr. J. Th. Opdam, jefe de la botelleria de la fabrica de la Stadhouderskade en Amster dam, celebró el jueves de octu- bre su jubileo de 25 anos de servicio. De la parte de los empleados extranjeros, el intér- prete, el Sr. Cras, dirigió la palabra al homenajeado. Onder het toeziend oog van de heer Kerckhoffs decoreert mevrouw Roos- dorp haar man met de gouden speld. Donderdag 15 oktober werd het 25 jarig dienstjubileum gevierd van de heer J. Th. Opdam, chef bottelarij. De drukbezochte re ceptie in 't Koelschip kenmerkte zich door een ongedwongen sfeer, die waarschijnlijk mede een afspiegeling was van de houding van de jubilaris in het bedrijf. Dit laatste werd door een negental sprekers bena drukt, die ieder op hun eigen wijze, de verschillende contac ten van de jubilaris demon streerden. De bedrijfsleider, drs. J. J. C. Goos, sprak over de eerste kennismaking in Rotterdam, waar hij toen in opleiding was en de jubilaris een bazencursus volgde. Veelvuldiger contact was echter gekomen in 1958, toen de jubilaris in Amsterdam onderbaas van de bottelarij was geworden en de heer Goos daar werd aangesteld als bedrijfslei der. De gehele periode van het over gaan van de oude naar de nieuwe bottelarij, die met veel overgangsmoeilijkheden ge- De jubilaris bekijkt samen met de heren Kloppenburg (links) en Goos de prachtige serie boeken, welke hij cadeau kreeg. paard ging, had de jubilaris meegemaakt. Ook het afgelopen jaar was in dit opzicht moeilijk geweest, in verband met de grote vraag naar flessenbier, waardoor bepaalde technische voorzieningen achterwege moes ten blijven. De heer Opdam had er zich altijd met volle energie voor ingezet en daar bedankte de heer Goos hem hartelijk voor. 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6