ONDERNEMINGSRADEN BIJEEN UITBREIDING LAGERKELDER FOTO VAN DE MAAND BIJ VESTIGING MAURITSKADE ROTTERDAM AMSTERDAM I AMSTERDAM II Verslag van de op 5 oktober 1970 gehouden vergadering van de Ondernemingsraad Rotter dam. Mededelingen van de voorzitter De wijziging in het 'frisdranken pakket' d.w.z. in plaats van kleine flessen Pepsi Cola komt Si-Si Cassis en in de plaats van kleine flessen B3 komen grote flessen B3, gaat 1 janu ari 1971 in. De Raad van Bestuur heeft het verzoek om na pensionering de premieëring te laten doorlopen, afgewezen. De personeelsvereniging Den Bosch heeft verzocht bij de ver zorging van de Heineken 4- daagse lopers, de Bossche 4- daagse vereniging in te schake len. Zoeterwoude Men is met de grondeigenaars tot overeenstemming gekomen, zodat de benodigde gronden nu aangekocht kunnen worden. In studie zijn nog de watervoor ziening en de waterlozing. Pensioenbewijzen De pensioenbewijzen voor het personeel op uurloon zijn ge reed. Voor het personeel op jaarloon worden de gegevens momenteel bewerkt, zodat bin nen niet al te lange tijd ook deze pensioenbewijzen kunnen worden uitgereikt. De wijzigin gen in het reglement zullen zo spoedig mogelijk worden rond gestuurd. Prikkaarten De prikkaart is naast de aan wezigheidscontrole een hulp middel om de bedrijfsleiding en de administratie informatie te geven over aanwezigheid, ge werkte uren, verlof, ziektever zuim, codering naar kosten- plaats enz. De leden van de O.R. verzoeken nogmaals de aanwezigheidscontrole enz. op een andere wijze te doen plaats vinden. De voorzitter deelt mede, dat gezocht wordt naar een oplos sing, doch dat het gezien het vele werk, dat voor de conversie moet worden gedaan, niet mo gelijk is, deze op 1 december a.s. gereed te hebben. Getracht De eerste foto van de maand van het nieuwe seizoen, die van de maand september, werd gemaakt door een (prille) beginner, mevrouw De Graaf, buitenlid van de Rotterdamse verenigingen. De foto laat ons meegenieten van een aardig familiefeestje in de Rotterdamse dierentuin. De kleine jongen op de voorgrond heeft zo juist van zijn vader een lichte afstraffing gekregen en de beide meisjes op de achtergrond kijken een beetje angstig toe. Natuurlijk is er op deze foto het een en ander aan te merken. De figuren staan te weinig los van de achtergrond: een groter diafragma was wenselijk geweest, omdat dan bovendien de achtergrond aanzienlijk rustiger was geworden. Om een derge lijk tafereeltje te fotograferen moet men echter snel zijn en heeft men niet volop de tijd om rustig in te stellen. Vooral voor een beginnend fotografe is dit een aardige plaat. Van Puffelen zal worden op korte termijn een datum te noemen, waarop een eventueel ander systeem kan ingaan. Hobby-club De mogelijkheid leden van een op te richten hobby-club in de gelegenheid te stellen van de bedrijfsgarage gebruik te maken zal besproken worden door de voorzitter van de technische di visie met de bedrijfsleider. Premie ziektekostenregeling Een hoge nabetaling aan het einde van het jaar is een nare zaak. Om fiscale redenen is een overschot op de jaarpremie niet gewenst, anderzijds moet een tekort om dezelfde redenen binnen een kalenderjaar worden verrekend. De premie zal voor 1971 met 15% worden ver hoogd. Rondvraag In de rondvraag werd aan de directie gevraagd speciale aan dacht te willen schenken aan de gepensioneerden en daarmee gelijk-gestelden, nu door de uit kering van f 400,- de prijzen zullen stijgen. Aandacht werd gevraagd voor die personeelsleden, die door overwerkverdienste de grens van de inkomstenbelasting over schrijden. Goede voorlichting over aftrekposten voor de in komstenbelasting is gewenst. De voorlichting over de komen de conversie zal uitvoerig moe ten geschieden, ook in vreemde talen t.b.v. gastarbeiders. Hoewel op een later tijdstip tot volledige betaling per giro of bank zal worden overgegaan, worden reeds nu op de loonad ministratie gaarne de op 15 de cember a.s. gewenste girale be stemmingen genoteerd. De Redaktie Commissie De Ondernemingsraad Amster dam I kwam 7 oktober bijeen. Hieronder volgt een kort verslag van het besprokene. Het voorstel van de O.R. om de premiespaarregeling zodanig te wijzigen, dat het spaarbedrag na 65 jaar kan blijven staan, waarbij ieder jaar een spaarbe drag vrij valt, is afgewezen. Bij het in werking treden van de conversie op 1 december 1970 wordt aangedrongen om het in komen te laten storten op een bank- of girorekening. In verband met de conversie is de vakantieregeling voor het personeel op weekloon als volgt: Over de periode 1 mei 1969 - 1 mei 1970 moet de vakantie worden opgenomen in de pe riode 1 mei 1970 - 1 mei 1971. Over de periode 1 mei 1970 - 31 december 1970 zal de helft worden uitbetaald en het restant mag als vakantiedagen worden opgenomen mits de dienst het toelaat. Mochten deze dagen niet opge nomen kunnen worden, dan zal uitbetaling plaatsvinden in de cember 1971 De heer F. Falkenhagen, baas van de lagerkelders van de brouwerij Mauritskade, heeft woensdag 14 oktober de eerste paal geheid voor het nieuwe lagerkeldergebouw. Dit gebouw, dat 40 meter lang, 17 meter breed en 14,5 meter hoog wordt, zal verrijzen op de z.g. 'driehoek', aan de zijde van de Andreas Bonnstraat. Er zullen in totaal 65 palen met een lengte van 10 meter in de grond gaan. Eigenlijk is het niet helemaal juist om over beton- palen te spreken, want bij de heiwerkzaamheden worden sta len buizen de grond in gebracht, in welke schacht later vloeibaar beton gestort zal worden. In het gebouw zullen 9 alumi nium tanks komen, welke een lengte hebben van 35 meter en een doorsnee van 4 meter. Het zijn dezelfde tanks, die in de brouwerij in Den Bosch ge plaatst werden. Omstreeks mei van het volgend jaar zullen de tanks in twee gedeelten worden aangevoerd. Verwacht wordt dat de nieuwe lagercapaciteit begin februari 1972 in gebruik genomen kan worden. Nadat de directe bouwactivitei ten voor de lagerkelder zijn vol tooid zal de overkapping, die nu reeds een gedeelte van de drie hoek bestrijkt, worden doorge trokken. Dat wil zeggen dat ook voor het nieuwe lagergebouw een beschut gedeelte komt. Ook deze kap krijgt een hoogte van 10 meter. En el terreno de la fabrica de la Mauritskade (Amsterdam) se clavó el primer pilote para el nuevo edificio de guarda. Onder de aandacht wordt ge bracht de moeilijkheden, die de gepensioneerden kunnen krijgen, wanneer de pensioenbetalingen niet meer per de 1e van de maand maar geleidelijk naar de 15e van de maand zullen wor den verschoven. De Redaktie Commissie Hieronder volgt een verslag van de O.R.-vergadering 'Vestiging Mauritskade' gehouden op 9 ok tober. Na de opening door de voor zitter, de heer Kloppenburg, wordt overgegaan naar De notulen van de vergadering van 21 augustus 1970 Deze notulen geven de heer Koch aanleiding om nogmaals in te gaan op 'n hierin voorko mende suggestie 'om eventueel te komen tot één O.R. voor beide Amsterdamse vestigin gen'. Hij zegt hierover o.a. dat het niet gewenst lijkt om hiertoe over te gaan, omdat een O.R. geënt moet zijn op de ter plaatse voorkomende situaties. De nieuwe wet op de O.R. laat die mogelijkheid ook geheel open. (lees verder pagina 7 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4