JUDO IN DEN BOSCH INFORMATIE OVER HERSTRUCTURERING P. KRANENBERG VIERDE ZILVEREN JUBILEUM Tijdens een speciale vergade ring van de Ondernemingsraden op 17 september j.l. werd aan de leden van deze raden een uiteenzetting gegeven met be trekking tot de herstructurering van het concern. Zoals bekend heeft deze herstructurering per 1 oktober 1970 plaatsgevonden. Omdat in de praktijk is geble ken, dat zich omtrent deze ma terie nog een aantal vragen voordoet, geven we hieronder in grote lijnen weer hetgeen op genoemde bijeenkomst is uit eengezet. Het uitgangspunt is geweest de activiteiten van iedere divisie onder te brengen in een aparte naamloze vennootschap. Om verschillende redenen echter is dit per 1 oktober j.l. slechts voor de Divisie Commercie Nederland mogelijk gebleken. Er wordt naar gestreefd zo spoedig mogelijk de gewenste eenheid in de concernopzet te brengen. Het ziet er echter naar uit, dat hiermede nog wel ge ruime tijd zal zijn gemoeid. Onder de moedermaatschappij, Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V., ressorteren de drie divisies, ieder met hun eigen taak. De werkzaamheden van de Divi sie Commercie Nederland zijn ondergebracht in Heineken Nederland N.V., een nieuw op gerichte vennootschap. De Technische Divisie beschikt ten behoeve van de productie bedrijven in Nederland over Hei neken Brouwerijen N.V. Dit is Sinds de judoclub van Heineken Den Bosch officieel door de KNJB is erkend, stromen de uit nodigingen voor tal van toer nooien bij het bestuur van de vereniging binnen. Zo waren de Bossche judoka's het weekend van 10 en 11 oktober te gast in Duitsland, waar men via een ge zellige trip door België en Lux emburg de plaats van het Ne derlands-Duitse treffen bereikte: Sporthal Abrosius te Trier. Onder grote publieke belang stelling werd er hard maar voor al ook sportief gestreden, het geen men op de tribune met een warm en waarderend applaus beloonde. de voormalige Heineken's Brou werijen Nederland N.V., die haar naam gewijzigd heeft. Voorts maakt de Technische Divisie gebruik van Heineken Technisch Beheer N.V., met welke vennootschap zij optreedt ten behoeve van haar adviseurs functie (Technologisch Centrum en Centrale Engineering) bij enerzijds Productie Nederland en anderzijds de Internationale Divisie. De Internationale Divisie omvat de activiteiten op het gebied van het deelnemen in buiten landse brouwerijen en het onder houden van de technische rela tie daarmede (hiertoe wordt deze divisie, zoals bovenver meld, geadviseerd door de Tech nische Divisie), terwijl zij even eens omvat de werkzaamheden betreffende de export van Hei neken bier en de export van Amstel bier. Daartoe maakt de Internationale Divisie gebruik van Heineken Brouwerijen N.V., Heineken In ternationaal N.V. en Amstel Brouwerij N.V. Alle werkzaamheden van de concernstafdiensten ressorteren onder de moedermaatschappij, Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V. Belangrijk is nog te vermelden, dat de herstructurering geen wijziging brengt in het dienst verband met de werknemers van Heineken Brouwerijen N.V. (voorheen genoemd Heineken's Brouwerijen Nederland N.V.) en Amstel Brouwerij N.V. Het Heineken team weerde zich voortreffelijk, behaalde een wel verdiende overwinning op de eveneens uit Den Bosch afkom stige judoclub Juba, maar kon het tegen de sterke Trierse ju doka's niet meer bolwerken. De eindstand leverde een eerste plaats voor Trier op, dat echter op de voet werd gevolgd door Heineken. Voor de voldane Hei- neken-judoka's brak er na de prijsuitreiking nog een uitermate gezellig dagje in Trier aan, waaraan eerst zondagsavonds laat een einde kwam toen de bus weer voorreed. De volgende krachtmeting zal plaatsvinden op 29 november, wanneer een Eindhovense judo club Heineken in Den Bosch zal ontmoeten. De Gijsbreghtkelder aan de Mauritskade in Amsterdam was bijna te klein toen zich daar op donderdag 15 oktober vele hon derden medewerkers afkomstig uit het gehele land verzamelden om het jubileum mee te vieren van de groepsdirecteur Horeca, de heer P. Kranenberg, die op deze dag 25 jaar bij de brou werij werkzaam was. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heren J. van der Werf, namens de Raad van Bestuur, mr. J. C. Bossard, die het personeel ver tegenwoordigde, S. van den Bent, uit naam van de Horeca Verkoop Vergadering, en A. W. F. Kroon, als vertegenwoordiger van het Jubileum Fonds. De heer Van der Werf bepaalde zich in zijn toespraak tot de laatste paar jaren, omdat eerst na de fusie de mogelijkheid kwam om de heer Kranenberg beter te leren kennen. Voorheen immers hadden beiden min of meer tegenover elkaar gestaan. Hij dacht met plezier terug aan de dag, waarop een aantal men sen uit de commercie 'in re traite' gingen, en waarop de basis werd gelegd voor de or ganisatie van vandaag. Ongelooflijke werkkracht 'Reeds toen heeft mij de onge looflijke werkkracht van de heer Kranenberg zeer getroffen', al dus de heer Van der Werf, die hoopte, dat de goede samen werking, die vanaf die datum bestaat, nog vele jaren voort mag gaan, en wel in dezelfde goede verstandhouding als thans. Hij wenste de heer Kra nenberg en zijn gezin nog vele gezonde jaren toe en bood na mens de C03-groep (dit is de Commissie Coördinatie Com mercie, die destijds tijdens de 'retraite' werd opgericht) een prachtige kristallen vaas aan. De heer Bossard bracht naar voren, dat er op deze dag ei genlijk sprake was van een 150 jarig jubileum, omdat de heer Kranenberg zich niet alleen 25 jaar met overgave had ingezet voor het bedrijf, maar evenzo- vele jaren actief was geweest voor zijn gezin, het verenigings leven, de kerk, de maatschappij en het zakenleven in zijn totali teit. Opmerkelijk vond de heer Bossard de snelheid, waarmee de heer Kranenberg zich steeds De heer S. van den Bent spreekt de jubilaris toe. weet te verplaatsen. 'Zó is hij ergens, en zó is hij ook weer weg. Vaak was het, als speelde hij een tennismatch met zich zelf'. Mr. Bossard belichtte voorts een groot aantal activiteiten van de heer Kranenberg in de afge lopen 25 jaar en stond ook even stil bij de fusie, die aan allen grote psychologische eisen heeft gesteld. 'De heer Kranen berg heeft', aldus de heer Bos sard, 'deze tour de force met grote flexibiliteit en met een enorme snelheid volbracht'. Tot slot wenste hij de heer Kranen berg nog een goede en werk zame tijd toe, en bood namens het personeel als geschenk een zilveren kemphaan aan. De heer Van den Bent onder streepte in zijn toespraak nog eens de oneindig grote belang stelling, die de heer Kranenberg heeft zowel voor het werk als De heer A. W. F. Kroon overhandigt de heer Kranenberg het geschenk van het Jubileumfonds. De heer J. van der Werf tooit de heer Kranenberg met de jubileumspeld. voor de mensen, die dit werk doen. 'U staat open voor op merkingen, die uit uw omge ving komen, en probeert ook al tijd in samenwerking met een team bepaalde dingen te be reiken', aldus de heer Van den Bent. 'Aangezien uw werk uw hobby is, was het moeilijk om een passend geschenk te vin den. We hopen niettemin, dat de twee etsen met voorstellin gen uit de natuur, een plaatsje in uw huis zullen vinden'. De heer Kroon bracht zowel aan de jubilaris als aan diens vrouw de gelukwensen over van het Jubileum Fonds en onderstreep te deze met een cadeau onder couvert. Hij hoopte, dat de heer Kranenberg van de inhoud hier van een waardig geschenk zou kopen, dat hem nog lang aan deze dag zou helpen herinneren. De heer Kranenberg memoreer de in zijn dankwoord, dat hij eerder in de middag reeds na mens het bedrijf de gouden Heineken-speld en een horloge mocht ontvangen. Nadat hij alle sprekers afzonderlijk had be dankt voor hun loffelijke woor den en goede gaven, richtte hij zich tot alle aanwezigen en be trok ook hen in de hulde, die hem deze middag ten deel was gevallen. Inhakend op de fusie zei de heer Kranenberg ervan over tuigd te zijn, dat deze fusie een goede daad was, en dat we allen dankbaar moeten zijn, dat we binnen de Heineken-gemeen- schap mogen werken. Hij stelde voor een dronk uit te brengen op de groei en voorspoed van het bedrijf, waarvoor het de moeite waard is zich ten volle te geven. De heer en mevrouw Kranenberg be wonderen de 'zilveren kemphaan', die mr. Bossard Clinks) hun zojuist heeft overhandigd. 3

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 3