Zilveren D. Wakker kwam handen tekort P. B. Weeda: 25 jaar lang rustpunt op boekhouding GESLAAGDE CURSISTEN BROUWERIJ ROTTERDAM In het afgelopen seizoen hebben weer vele medewerkers met goed gevolg een examen afge legd als afsluiting van de door hen gevolgde cursussen. U heeft al diverse malen foto's met artikelen van diploma-uit reikingen in ons blad zien staan. Toch willen wij niet nalaten al deze mensen in een totaal over zicht nog eens met name te noemen. Tevens wensen wij hen nog veel succes in hun loop baan en bij eventuele verdere studie. Meet- en Regeltechniek A: J. van Broekhoven, Bottelarij; A. van Dalen, Energiedienst; A. van der Draay, Energiedienst; F. L. Groosjohan, Electrotechn. werkplaats; R. Koppenol, Tech nische opleidingen; P. C. Lank- horst, Bottelarij; W. F. N. Mal corps, Tekenkamer; D. van Rijs wijk, Werkpl. meet- en regel techniek; L. W. Salomons, Ener giedienst; J. M. v. d. Sande, Werktuigbouwkundige in oplei ding. Getuigschrift; P. P. van Helden, Bottelarij; J. F. L. Jansen, Kwaliteitsdienst; R. Tazelaar, Technische dienst. Getuigschrift beperkte A-cursus: J. D. Bonte, Mechanische werk plaats; J. W. Breda, Preventief onderhoud; W. A. P. F. de Bruin, Mechanische werkplaats; H. J. Delannoy, Preventief on derhoud; A. C. van der Eist, Mechanische werkplaats; G. W. J. de Groot, Mechanische werk plaats; M. A. van Hees, Mecha nische werkplaats; C. Hofman, Mechanische werkplaats; M. Ch. van Look, Mechanische werkplaats; A. Meijer, Mechani sche werkplaats; J. P. Mollen- brok, Mechanische werkplaats; J. Noorlander, Mechanische werkplaats C. L. van der Toorn, Preventief onderhoud; A. M. Vink, Mechanische werkplaats; B. Woudenberg, Mechanische werkplaats; C. Zijderveld, Me chanische werkplaats. Meet- en regeltechniek Bemetel Ie deel W. Romein, Werkpl. meet- en regeltechniek; H. A. Tolhoek, Werkpl. meet- en regeltechniek. Bedieningsvakman A: J. W. van Gent, Bottelarij; W. J. Kroep, Bottelarij; W. M. J. Portielje, Energiedienst; P. P. Voogd, Energiedienst; J. W. Wigmore, Energiedienst. Bedieningsvakman B: W. van der Eist, Opleidingen; C. J. M. Klaver, Opleidingen. E.V.O.-cursus vorkheftruck chauffeur H. Anthonisse, Emballage; J. de Haas, Centraal magazijn; N. Huisman, Tapkelder; F. Huyer, Centraal magazijn; J. A. Jels- ma, Emballage; R. Klokgieter, Emballage; J. B. L. Kortekaas, Emballage; A. J. Kortland, Cen traal magazijn; P. van der Lin den, Centraal magazijn; A. W. P. van der Meer, Tapkelder; Ch. P. Moonen. Emballage; W. F. C van Otterlo, Bettoweg; J. Pol derman, Emballage; C. H. de Roode, Emballage; W. van Wil ligen, Bettoweg. E.V.O.-cursus chauffeur: I. A. Benschop, Transportdienst; J. P. M. van Kuyk, Transport dienst; P. T. Pols, Transport dienst; L. Stello, Transport dienst. Technische basiscursus I.V.I.O.- examen Rekenen en Algebra: J. van Amerongen, Garagewerk plaats; W. H. van Berkel, Bot telarij; M. J. Boelsen, Embal lage; J. de Haas, Centraal ma gazijn; N. J. de Hek, Bedrijfs bureau; M. J. Keij, Preventief onderhoud; A. C. Lange, Eergie- dienst; P. van der Linden, Cen traal magazijn; A. Maas, Cen traal magazijn; J. Mollenbrok Sr., Ziederij; T. Notenboom, Ga ragewerkplaats; Th. J. G. Pas; Bedrijfsbureau; H. A. van Schaik, Centraal magazijn; F. (lees verder pagina 8) In het bijzijn van de heren Aal- bers, Brouwers, De Korte en Verver werd op 29 augustus 1970 de heer D. Wakker met zijn echtgenote, dochter en zoon, in de Commissarissen- kamer ontvangen door de be drijfsleider van de vestiging Mauritskade, ir. W. Schipper, teneinde de dag te herdenken dat hij 25 jaar geleden bij de Amstel Brouwerij in dienst trad. Onder het genot van 'een dran kje en rokertje' bood de heer Schipper het horloge aan, waar na tijdens de gesprekken bleek dat de jubilaris bij zijn indienst treding geplaatst werd in de toenmalige pekkelder en vervol gens via bottelarij en expeditie in 1957 geplaatst werd bij de onderhoudsdienst om opgeleid te worden tot schilder. Als vol waardig vakman vervult hij deze functie heden ten dagen nog. Na dit samenzijn werd de ont vangst in de Gijsbreghtkelder voortgezet. Onder luid applaus van de talrijke aanwezigen maakten het gezin Wakker zijn intrede in de Kelder. Ir. Schip per opende de rij van sprekers. Hij dankte de jubilaris voor zijn 25 jaar opgewekte arbeid en sprak de hoop uit dat hij ook in de komende jaren zijn goed humeur nimmer zou verliezen. Hierna werd de gouden speld uitgereikt. De heer Aalbers (chef onder houd) liet in zijn toespraak uit komen dat de heer Wakker niet alleen een blijmoedig mens is, maar ook een goed schilder, die zelfs in het donker zijn werk nog kan verrichten. Ook hij was de jubilaris erkentelijk voor zijn toewijding en hoopte dat de ko mende jaren op dezelfde voet zouden worden voortgezet. Vol belangstelling lu'stert de heer Wakker naar de uiteenzetting over de visuitzet, die deel uit maakte van de vele geschenken die hij aangeboden kreeg. (eveneens onder couvert) na mens het personeel ging verge zeld van enkele welgemeende woorden van dank voor de bui tengewone collegialiteit van de jubilaris en voor de vele goede diensten, de brouwerij bewezen. In zijn dankwoord wilde de heer Weeda, liever dan de balans over de afgelopen jaren op te maken, een blik in de toekomst werpen, waarbij hij de snelle ontwikkelingen op allerlei ge bied als een uitdaging zag. Voor de ondervonden medewer king, speciaal van de collega's van de afdeling verschepingen, voor de vriendelijke woorden, de cadeaus en de belangstel ling sprak de jubilaris zijn har telijke dank uit. Dat alles had ertoe bijgedragen, zo besloot hij, deze dag tot een onvergete lijke te maken. Een spontaan 'Lang zal hij leven' begeleidde een zilveren heer Weeda naar zijn plaats achter de jubileum tafel. Bgn. De heer Bol speldt de heer Weeda de jubileumspeld op. Dankbetuigingen Het is mij een behoefte om U allen - mede namens mijn vrouw en kinderen - hartelijk dank te zeggen voor de grote belangstelling welke ik bij mijn 25 jarig dienstjubileum mocht ondervinden. Th. Wegh Mede namens mijn familie dank ik allen hartelijk voor de be langstelling die ik bij mijn 25 jarig dienstjubileum heb mogen ondervinden. H. A. G. van BakeI Het gezelschap in de Commissarissen- kamer. V.l.n.r.: G. L. de Korte, Ir. W. F. Schipper, de dochter van de jubi laris, mevrouw Wakker, F. U. Verver, D. Wakker, M. Brouwer, de zoon van de jubilaris, V. J. Aalbers. De heer J. C. Gans wenst een stra lende jubilaris van harte geluk. Uit de toespraken van de heren De Korte (afdelingschef), Van den Velde (namens de colle ga's), Gans (namens het NVV) en Brouwer (namens de jubi leumcommissie) bleek overdui delijk dat de heer Wakker niet alleen door zijn werk, maar vooral door zijn opgewektheid een goed medewerker en 'fijne collega' is. Met de aanbieding van vele geschenken, o.a. vis uitzet, goudvis in kom, en ver schillende waardebonnen werd dit nog eens extra onderstreept. In de huldiging werd ook me vrouw Wakker niet vergeten. Haar werd een tuil bloemen aangeboden. De heer Wakker gaf te kennen dat hij wat geschrokken was van al de goede woorden en wensen. Dankbaar was hij dat hij al die jaren zo prettig had gewerkt op de brouwerij. Tot slot dankte hij allen voor de be langstelling. Hierna nam een ieder de gelegenheid waar om de jubilaris te feliciteren, waar bij wij de indruk kregen dat de familie Wakker handen te kort kwam. Na een stilte van enkele maan den heerste op dinsdag 1 sep tember in de raadskelder te Rot terdam weer de bekende sfeer van een jubileumviering. De man om wie het ging was de heer P. B. Weeda, 25 jaar ge leden als tweede assistent op de boekhouding in dienst ge treden en hier dus zilveren jubi laris. De naam Weeda is reeds lang op de brouwerij bekend, want ook de vader van de jubilaris heeft destijds bij Heineken ge werkt. Maar liefst zo'n veertig jaar, hetgeen voor de heer Bol, die met dit gegeven zijn toespraak begon, aanleiding was eraan toe te voegen 'dat de jonge Weeda dezelfde kant opging'. Met waardering sprak de heer Bol vervolgens over de wijze waarop de jubilaris zijn werk zaamheden ('u hebt 21 jaar onze exportdebiteuren be waakt') voor het concern heeft verricht. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde onze directeur de bekende envelop met inhoud en bracht hij de 'gouden speld voor de zilveren jubilaris' op de revers aan. Anders dan anders was de toe spraak van de heer Kamps, die aan de hand van enkele citaten uit het Parool van 1 september 1945 het tijdsbeeld van die da gen schetste. Via de naoorlogse aanpak en de bereidheid om hard te werken belandde hij ver volgens bij de huidige welvaart, die ook weer zijn problemen had meegebracht. Met voldoe ning stelde de heer Kamps ver volgens vast dat in die 25 jaar de heer Weeda een van die 'rustpunten' was geweest, waar door de opbouw en uitbreiding van ons concern mede mogelijk geworden waren. De aanbieding van het cadeau 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6