DR. L. BELS IN T ZILVER VOETBALFESTIJN IN ROTTERDAM OP DE TV GRAN FIESTA DEL PERSONAL 22 JAAR LANG IN SINGAPORE Plaatsen vrij bij A'damse Zeilvereniging Export problemen rond havenstaking opgelost Met 9 man aantreden Revanche T.l. loopt uit op zege LAB AAA Todos los empleados(as) que trabajan en la Amstel pueden participar en una gran fiesta del personal, acompanado de un introducido(a) el sabado 10 de octubre a las ocho de la tarde. Se puede bailar en la cantina donde la orquest 'Los Wavos' tocara. Detras de la cantina en el cuarto piso, donde los baila- dores y los demas pueden des- cansarse, hay una musquita suave por el trio Loek Liefveld. También se presentaran a los artistas los Karnes, los Carsel- lys y los cantadores Ronnie To- ber y Willy Alberti. Para anadir un acento espanol Los Alegres tocaran también. Si quieran participar a esta gran fiesta tienen que informar al Sr. Eduardo van Brunschot. Pocos dias después de haber hecho esto recibiran un billete, el cual tienen que presentar a la entrada, donde les daran cu- pones de consumición. AMSTEL Voor of na O kt. Merk Zender journaal van do. 1 Heineken I na 19 uur vr. 2 Seven Up I voor 19 uur za. 3 Heineken II voor 20 uur di. 6 Heineken II voor 20 uur wo. 7 Seven Up II na 20 uur vr. 9 Heineken I na 20 uur za. 10 Seven Up II voor 20 uur ma. 12 Heineken I na 19 uur di. 13 Seven Up II voor 20 uur do. 15 Heineken II na 19 uur Onder grote belangstelling vier de dr. L. Bels, technical mana ger van Malayan Breweries Ltd., op 16 september in de raads- kelder te Rotterdam zijn zilve ren jubileum. Vóór het officiële gedeelte begon was er gelegen heid de heer Bels geluk te wen sen, hetgeen in vele gevallen tevens een hernieuwde kennis making en het ophalen van oude herinneringen betekende. Namens de Raad van Bestuur sprak de heer Ton, voorzitter van de Internationale Divisie, de heer Bels toe. Na geschetst te hebben welke indruk de jubilaris bij verschillende gelegenheden op hem gemaakt had, gaf de heer Ton in korte trekken een overzicht van de loopbaan van de heer Bels bij Heineken. De jubilaris kwam in 1945 als bioloog te Rotterdam in dienst. Na een inwerkperiode waarin hij, zoals de heer Ton het uit drukte, zich het brouwerijgebeu- ren eigen had gemaakt, werd dr. Bels in 1948 uitgezonden naar Surabaja. In de daarop volgende jaren was hij onder meer in Singapore werkzaam waar hij in 1960 tot technical manager van Malayan Brewe ries Ltd. werd benoemd. Als zo danig heeft de heer Bels de be moeienis over zes brouwerijen met een gezamenlijke jaarpro- duktie van 850.000 hl. Namens de Raad van Bestuur dankte de heer Ton de jubilaris voor al hetgeen deze gedurende bijna een kwart eeuw buiten landse dienst voor het concern heeft gedaan. 'De Raad bewon dert u om uw diplomatieke ga ven en ik zelf', aldus de heer Ton, 'vind het een voorrecht u in Singapore te hebben leren kennen'. Persoonlijk speldde de heer Ton vervolgens de jubilaris de gouden speld op de revers. De heer Van Leeuwen, sprekend namens collega's, vrienden en medewerkers, herinnerde zich dat bij zijn indiensttreding de heer Bels juist naar Singapore was vertrokken. In 1960 was de jubilaris eerst goed in het Hei neken zoeklicht gekomen en van Een vereniging waarover tot nu toe weinig bekend is gemaakt, maar die toch al vanaf 1946 deel uit maakt van het vereni gingsleven van de brouwerij Mauritskade, is de Zeilvereni ging. Leden hiervan kunnen er eens in de 2 of 3 weken een zaterdag of zondag op uit met een van de 5 boten. Gezeild wordt er o.a. met vergrote BM's en een Vrijheidsklasse in Loosdrecht, Alkmaar en Uithoorn. Voor goede zeilers, die zelf niet in het bezit zijn van een boot, een geweldige gelegenheid om hun zeilkennis- en vaardigheid weer op te halen! De heer M. Willemstijn, voor zitter van de zeilvereniging en bijzonder actief op en om het water (in het voorjaar besteed de hij b.v. 2 vrije zaterdagmid dagen om het dek van de 'Abel Tasman' af te krabben), heeft voor enige enthousiaste zeillief- hebbers nog een paar plaatsen vrij. Degenen, die de zeilkunst goed beheersen en hiervoor in teresse hebben, kunnen kontakt op nemen met de heer Willem stijn of met de heer E. Graven- steyn. De havenstaking in Rotterdam heeft ook onze brouwerij voor tal van problemen geplaatst. Gedurende de eerste twee we ken van september was het niet mogelijk om ons exportbier te verschepen. Waar normaal de vrachtwagens voor het transport naar de ha ven worden beladen, stonden nu enkele honderden pallets exportbier op verscheping te wachten. Bijgaande foto brengt een gedeelte daarvan in beeld. Ook de ruimte onder de botte larij was nagenoeg geheel vol gepakt. Toen op dinsdag 15 september de staking voorbij was, heeft men met man en macht gewerkt aan het zo snel mogelijk expe diëren van het opgeslagen ex portbier naar de haven. Mede dankzij een goede planning gelukte het om in vier dagen ongeveer 250.000 dozen bier te vervoeren, waarna de normale situatie weer was bereikt. Zilveren jubilaris Bels werd door de heer Ton met het gouden embleem onderscheiden. die tijd dateerde de - uitste kende - samenwerking met H.T.B. (Heineken Technisch Be heer). Het cadeau, waaraan door velen was bijgedragen, be stond uit een rookcomfoor met een aantal Goudse pijpen. Daarna was het woord aan de heer Bels, die aan de hand van enkele voorvallen en herinnerin gen terugblikie op de afgelopen 25 jaar. De jubilaris dankte ten slotte voor de vriendelijke en waarderende woorden hem toe gesproken, voor het cadeau, dat hij had mogen ontvangen en voor de grote belangstelling, in het bijzonder ook van de zijde van vele oude bekenden. Bgn Het cadeau werd overhandigd door de heer Van Leeuwen. Het dankwoord van de jubilaris. Op 18 september j.l. vond in Rotterdam de derde jaarlijkse voetbalwedstrijd plaats tussen het Laboratorium en de Tech nische Inkoop. Ondanks het feit, dat het lab de voorgaande twee wedstrijden met grote cijfers had gewonnen, was men deze keer, tengevolge van mutaties, niet zo gerust over de goede afloop. Bij T.I. was men vast van plan revanche te nemen, zodat de neutrale toeschouwer een gelijk opgaande strijd kon verwachten. Onder tamelijk grote belangstel ling moest het lab-elftal met 9 man aantreden, omdat twee spe lers de weg niet goed konden vinden. Zij zouden na een kwar tier het lab-elftal completeren. Onder de schijnwerpers ontspon zich een gelijk opgaande strijd, waarbij T.l. toch wel sterker was. Het lab maakte echter met 9 man onverwachts het eerste doelpunt. Bissumbhar liep vrij en dit betekende 1-0. Binnen 10 minuten was het weer gelijk. P. van Baarle werd slecht afgedekt en de stand veranderde in 1-1. Even voor de rust maakte Bissumbhar zijn tweede doelpunt voor het lab uit een scrimmage en deze 2-1 betekende tevens de ruststand. Na de thee ging het spel op- nieuwe gelijk op met kansen aan beide zijden. Het lab kreeg nog een unieke kans om de voorsprong te vergroten, toen de doorgebroken De Wit in het strafschopgebied gevloerd werd, maar Bissumbhar schoot de penalty naast. Twintig minuten voor het einde werd Groot ver vangen door Gerritsen (de 'Van Daele' van het lab). Hij was nauwelijks twee minuten in het veld of hij zorgde voor 3-1. T.l. was nu duidelijk aangesla gen en het lab rook zijn kans, onder meer door een betere con ditie. Door Dijkgraaff, De Wit en Ruitenberg werd het toch nog een grote overwinning voor het lab (6-1 Na afloop werd de Heineken- wisselbeker voor goed aan het lab uitgereikt. Volgend jaar zal een nieuwe beker inzet zijn van dit jaarlijkse evenement. De opstellingen waren als volgt: Laboratorium: Van Deursen; Bissumbhar; De Jong; Hof en Peet; De Wit en Ruitenberg, Burik; Dijkgraaff; Groot (Gerritsen); Kelderman. Technische Inkoop: Holthausen; Koster; Fijnekamp; Kok en Koster; Plezier; Van Baarle en Ferré; Van Rossem, Witkampf en Wennekes. H. N. de Wit 5

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5