P.V. MAURITSKADE ORGANISEERT FEEST VIJFDE PUZZELRIT 25 JAAR SCAPINO IN DE GALERIJ BROUWERIJ IN AMMAN DICHT De Personeels Vereniging Mau- ritskade, die ongeveer een klein jaar geleden werd opgericht, gaat het nieuwe seizoen op grootscheepse wijze inzetten. Dat gebeurt met een feestavond op de brouwerij op zaterdag 10 oktober, waarvoor alle mede werkers van de vestiging Mau- ritskade met een introducé(e) zijn uitgenodigd. De feestavond heeft een dubbel karakter. Men wil namelijk niet alleen tijdens een gezellige avond het onderling contact verstevigen, maar tevens wil men trachten zoveel mogelijk leden te werven voor de over koepelende vereniging en voor de verschillende onderafdelin gen. Met dit doel voor ogen wordt er in één van de feestruimten ook een zogenaamde 'wervings tent' ingericht, waar men alle inlichtingen kan krijgen en waar men zich ook als nieuw lid kan aanmelden. In deze wervingstent wordt onthuld dat de Per soneels Vereniging Mauritskade voor 17 oktober (tussen 10.00 en 11.45 uur) iets in petto heeft, want daarover doet men - blijkens de aankondiging op de mededelingenborden - graag nog wat geheimzinnig. Op het 10 oktober feest zullen tal van bekende artiesten optre den. Klinkende namen zijn voor eerst Ronnie Tober en Willy Alberti. Maar ook de Kamé's, de Carselly's en speciaal voor onze Spaanse medewerkers het Trio Los Alegres zullen van de partij zijn. De achtergrond mu ziek wordt verzorgd door het De ongeregeldheden in en om de Jordaanse hoofdstad Amman hebben ook gevolgen gehad voor de met ons geassocieerde Jordan Brewery, welke is ge legen even buiten Amman op de weg naar Zarka. Sinds het begin van de acties in dit gebied moest de produc tie van de brouwerij, die in li centie Amstelbier produceert, worden stopgezet. Onze afdeling Buitenlandse Be langen heeft vanaf dat moment ook geen contact meer gehad met functionarissen van de Jor dan Brewery. Er zijn geen Ne derlanders op de brouwerij in Amman werkzaam. Zaterdag 3 oktober wordt voor de vijfde maal de Amstel puzzel- rit gehouden. Niet minder dan zestig équipes, gevormd door medewerkers van onze vestiging Mauritskade, zullen aan de start verschijnen. Inzet is wederom de Ir. Van Marwijk Kooy wisselbe ker, die vorig jaar werd gewon nen door de équipe F. Falken- hagen. Kwestie van geluk Vanzelfsprekend zullen de heer en mevrouw Falkenhagen ook aanstaande zaterdag alles in het werk stellen om de felbegeerde wisselprijs opnieuw te bemach tigen. 'Flet is echter wel een kwestie van geluk', aldus de heer Falkenhagen. 'Vorig jaar liepen we 15 straf punt en op door tijdoverschrijding, maar alle opdrachten hadden we goed uitgevoerd. Ook nu zullen we veel zorg besteden aan het juist beantwoorden van de vragen. Hoe het dan met de tijd loopt, zien we later wel'. Dat de organisatoren - de heren Hesse, Van Soest en Wimmers - weer voor tal van moeilijke opgaven zullen zorgen, is een ding dat zeker is. Om te begin nen heeft men het traject in een geheel andere streek uitgezet, zodat de deelnemers van vorige jaren niet meer op vertrouwd terrein zullen rijden. Daarnaast speelt de ervaring, opgedaan in vorige puzzelritten, een rol, zo dat de organisatoren nu een goede kijk hebben op de typi sche puzzelrit-probleempjes. De eerste start is zaterdag om elf uur, de prijsuitreiking wordt tegen zes uur verwacht. Vorig jaar liepen de 55 geklasseerde équipes tesamen ruim 16.000 straf punten op. We zijn beniewd hoe ze het er dit jaar van af brengen. Mr. C. H. W. d'Artillac Brill, Hoofd van de Dienst Public Relations, spreekt een welkomstwoord bij ee- legenheid van de persconferentie van Scapino in 't Koelschip. Op de foto voorts mevrouw Hans Snoek met rechts van haar Aart Verstegen en ge heel links zakelijk leider J. Uittien. Donderdag 17 september werd in de Heineken Galerij in de Fer dinand Bolstraat een uitermate kleurrijke Scapino-expositie voor het publiek opengesteld. De ex positie droeg ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van het Scapino Ballet een bijzonder feestelijk tintje. Met behulp van oude kostuums, decors, dia's (door een handdruk op een zil veren cirkel wordt de diaprojec tor in werking gesteld), foto's en vele requisiten heeft men ge tracht een beeld te geven van 25 jaar Scapino. Terwijl de eerste voorbijgangers nieuwsgierige blikken wierpen op deze zeer succesvolle crea tie achter de etalageruiten, werd in 't Koelschip van de brouwerij een persconferentie gehouden in aanwezigheid van alle leden van het Scapino Ballet, de pers en een aantal Heineken-mensen, waarbij het afscheid van me vrouw Hans Snoek, Scapino's Trio Loek Liefveld, terwijl het geheel onder leiding staat van Joop de Knegt (destijds popu lair door zijn vertolking van High Noon). Al deze artiesten zullen optre den in een ruimte, die speciaal voor deze gelegenheid zal wor den gecreëerd op de vierde etage van het vatengebouw, dit is op dezelfde verdieping als de kantine. Wie zich de metamor fose van de expeditiehal tijdens de concernsportdag herinnert, kan er gerust op zijn, dat ook deze feestruimte weer een ge zellig en intiem karakter zal krijgen. Natuurlijk kan er ook gedanst worden en wel in de kantine, waar het uit Brabant afkomstige dansorkest De Wavo's voor de muziek zal zorgen. Een feest avond op de Mauritskade is niet compleet als er geen bingo wordt gespeeld, en daarom hebben de organisatoren ook voor deze attractie een plaatsje in het programma ingeruimd. Het wordt een verrassingsbingo met prachtige prijzen. De 'contact- feestavond' begint op zaterdag 10 oktober om acht uur. Wie voor deze feestelijke avond toegangsbewijzen wil hebben, doet er goed aan zich zo spoedig mogelijk op te ge ven bij de leden van het bestuur van de Personeels Vereniging Mauritskade, t.w. mej. Ketting (Plaatselijke Personeelsdienst), of de heren Spel (Bottelarij), Struiksma (Opleidingen), Van Veen (Expeditie), Wakker (Schilderswerkplaats) en Wim mers (Garage). leidster, 'motor, inspirerende kracht, nimmer aflatende pleit bezorgster en helpster in de nood' werd aangekondigd. Ook werd er aan de hand van een mapje, dat de aanwezigen bij binnenkomst ter hand gesteld werd en dat verscheidene fol ders en boekjes bevatte, infor matie verstrekt over het ballet. Een van deze boekjes was de Heineken Galerij-folder, die ter gelegenheid van dit jubileum omgezet was in 'Scapinopinies' een boekwerkje, dat Scapino in samenwerking met Heineken tot stand bracht en waarin de opi nies van een aantal leiders, cho reografen en dansers van het Scapino Ballet zijn opgenomen. Verschillende woordvoerders van Scapino, onder wie mevrouw Hans Snoek, vertelden in het kort iets over de moeilijkheden, die het ballet in haar 25 jarig bestaan heeft ondervonden en bovenal hielden zij een vurig pleidooi ter verwezenlijking van Scapino's grote wens: een eigen theater voor de jeugd. Want de doelstelling van het Scapino Ballet is nog steeds dezelfde als in 1945 n.l. de jeugd in con tact brengen met de danskunst. Demonstraties op scholen Wel is het Scapino Ballet in deze periode uitstekend meege groeid met alle nieuwe ontwik kelingen in de nationale en in ternationale danswereld. Scapi no, uiteindelijk een pionier op het gebied van voorstellingen voor de jeugd, vindt het niet alleen voldoende om ballet-voor stellingen te geven, maar jaar lijks worden ook 300 demon straties op scholen gegeven ter voorbereiding van ballet-voor- stellingen. Ook legt het ballet zich meer en meer toe op het organiseren van de zgn. 'streek- voorstellingen'waarbij bussen met schoolkinderen uit kleinere plaatsen naar steden met goed geoutilleerde tonelen komen. Dit is nog maar een greep uit de vele aktiviteiten van Scapino, maar zij geeft een beeld van het fascinerende, maar ook vaak erg moeilijke werk, dat mevrouw Hans Snoek in de afgelopen 25 jaar met haar ballet heeft ver richt. Een keertje langs de Hei neken Galerij wandelen om daar iets te zien, van wat zich in en om Scapino afspeelt, is dan ook zeker aan te raden. 3

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 3