ONDERNEMINGSRADEN 25 JAAB SCAPISO JEUGD PER BOOT NAAR AVIFAUNA EXPOSITIE IN HEINEKEN GALERIJ ROTTERDAM DEN BOSCH (vervolg van pagina 2 diging van de vestiging Maurits- kade is opgenomen, nodigt de voorzitter de aanwezigen uit bij de volgende vergadering 3 van hen als vertegenwoordigers voor te dragen, 12. Hoe denkt de Raad van Bestuur de nieuwe O.R.- wet te realiseren? De voorzitter deelt mede dat het Wetsontwerp Onderne mingsraden in studie is. Momen teel kunnen daarom nog geen bijzonderheden worden bekend gemaakt; bovendien is de wet nog niet van kracht. De wijzi gingen in de reglementen en sa menstelling in de Onderne mingsraden zullen tijdig met de leden worden besproken. Daarbij komt nog het probleem dat de huidige samenstelling van de ondernemingsraden in de Amsterdamse vestingen door de verplaatsingen van het per soneel in feite niet meer repre sentatief is. Te overwegen ware de zittende ondernemingsraden te laten aanblijven totdat de zittings periode verstreken zal zijn en vervolgens bij het uitschrijven van de dan te houden verkie zingen te overwegen, of niet ge kozen moet worden voor 1 on dernemingsraad in Amsterdam. In dit verband beveelt de voor zitter aan ook bij de jeugdige werknemers belangstelling voor de O.R. op te wekken door b.v. 2 of 3 van hen uit te nodigen bij een vergadering aanwezig te zijn. Bij een volgende samenkomst hoopt de voorzitter een ontwerp over de nieuwe vorm en werk wijze van de ondernemingsra den aan de leden te kunnen voorleggen. 13. Vervanging Ultra Therm apparaat in de verband- kamer Het huidige apparaat is defect. De aanschaf van een nieuw apparaat schijnt op medische (physio-therapeutische) bezwa ren te stuiten. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Scapino Ballet wordt van 17 september tot en met 18 oktober in de Heineken Galerij te Amsterdam een spe ciale overzichtstentoonstelling ingericht. De O.R. is evenwel van mening, dat een dergelijk apparaat zijn nut in de afgelopen jaren wel terdege bewezen heeft en dringt daarom op vernieuwing aan. De voorzitter zal deze aangele genheid met de bedrijfsartsen bespreken. 14. Cantine-voorzieningen Gesignaleerd wordt, dat de can- tineprijs voor een lunchpakket vier belegde sneetjes brood) veel te hoog is, n.l. 1,-. De voorzitter zegt toe, dat dit prijs- probleem bekeken zal worden. 15. Rondvraag Deze gaf geen aanleiding tot bijzonderheden. De ondernemingsraad zal op 9 oktober a.s. opnieuw samenko men. De Redactie Commissie Verslag van de Ondernemings raadvergadering te Rotterdam op 20 augustus 1970. Naar aanleiding- van een brief van het aktie-commité Pro gast arbeiders, deelt de voorzitter mede, dat de gastarbeiders bij Heineken in ieder geval dezelf de sociale begeleiding ontvan gen als de nederlandse. Boven dien wordt onderzocht in welke mate de bijzondere problemen van deze werknemers door de medewerking van het bedrijf kunnen worden opgelost. Conversie Door Mr. D. P. de Graaf wordt een uitvoerige toelichting gege ven op de conversie van de C.A.O., waarover op 14 augus tus jl. met de vakorganisatie overeenstemming is bereikt. Aandacht wordt gevraagd voor een uitvoerige voorlichting aan het personeel, ook in het Spaans, Frans en Turks. Afwikkeling invaliditeitswet Na ingewonnen advies van de actuaris van het pensioenfonds, is door het bestuur besloten, dat geen wijziging wordt ge bracht in de bestaande bepa lingen. De uitkeringen die niet kunnen worden afgekocht blij ven een deel van de pensioen rechten. Dit betekent, dat de pensioenrechten niet wijzigen of al of niet een afkoopsom is uit betaald. De raad vraagt zich overigens wel af of hierdoor geen verschil ontstaat in de pensioenrechten van de diverse werknemers. Premiespaarregeling De premiespaarregeling wordt verruimd, door het mogelijk te maken het spaarbedrag te be rekenen over salaris, tantième en ploegendiensttoeslag, uiter aard rekening houdend met de bestaande maxima. Vergaderschema Ondernemingsraad Rotterdam; 5 okt.; 8 dec.; 1 maart; 22 april; 9 juni en 26 aug. Gezamenlijke vergaderingen zul len worden gehouden in januari en mei op nog nader vast te stellen data. Ontwikkeling van de verkoop De voorzitter deelt mede, dat de verkoop van bier en frisdran ken zich gunstig ontwikkelt. De raad spreekt zijn bezorgdheid uit over de moeilijkheden bij de aflevering; vermoedelijk is dit ontstaan door gewijzigde koop gewoonten van de consument, waardoor voor de productie een gebrek aan emballage ontstaat. Overplaatsing naar Zoeter- woude Langdurig wordt van gedachten gewisseld over de moeilijkhe den, die met huisvesting in Zoe- terwoude bestaan. Doordat nog niet bekend is wan neer de brouwerij of een afde ling daarvan in Zoeterwoude ge reed zal zijn en bovendien niet bekend is welke afdelingen en kantoren daar al of niet worden gevestigd, kunnen nog geen overplaatsingsregelingen worden toegepast. Dit betekent, dat ieder individueel initiatief op dit moment voor rekening en risico van de initiatiefnemer is. De voorzitter meent, dat de eerlijk heid t.o.v. iedere werknemer gebiedt, dat de ingangsdatum van de regelingen zo dicht mo gelijk ligt bij de datum van overplaatsing. Overigens zou de bekendmaking van de regelin gen aanmerkelijk eerder kunnen gebeuren. Opgemerkt wordt, dat vesti gingsmogelijkheden in Zoeter woude en omgeving schaars en duur zijn en in de toekomst al leen maar nog duurder worden. De leden van de O.R. verzoeken met klem zo spoedig mogelijk geïnformeerd te worden over het ondernemingsbeleid in deze aangelegenheid, niet alleen ten behoeve van de werknemer, maar ook ten behoeve van het bedrijf met name met het oog op de consequenties t.o.v. de personeelsbezetting in Zoeter woude en de continuïteit van het huidige bedrijf in Rotter dam. Pensioenreglement Naar aanleiding van een aantal wijzigingen in het pensioenre glement, deelt de voorzitter me de, dat het personeel zo spoe dig mogelijk over de wijzigin gen zal worden geïnformeerd. Verzorging 4-daagse Volgend jaar zullen de 4 daagse deelnemers van Heineken, door een eigen team worden ver zorgd. Hobby-club De mogelijkheid tot oprichting van een hobby-club met gebruik making van de brouwerij ben- zine-pomp wordt opnieuw onder zocht. Toekomstige samenstelling O.R. De wijzigingen in de structuur van de onderneming, het over gaan van uurloon naar maand salaris, alsmede de wijzigingen in de Wet op de ondernemings raden brengt ook voor de sa menstelling van de O.R. vele consequenties met zich mee, die een grondige studie ver eisen. Mede gezien de proble men rond Zoeterwoude is het zaak tijdig aan de komende ver kiezingen aandacht te schen ken. Premie ziektekostenregeling Opgemerkt wordt, dat het te kort in de Heineken ziektekos- Evenals voorgaande jaren orga niseerde de Personeels Vereni ging van Heineken Amsterdam op zaterdag 29 augustus j.l. wederom een tochtje voor de kinderen van 8 t/m 14 jaar. Ditmaal was het een boottocht naar Avifauna. Nadat de diver se dranken en versnaperingen waren ingeladen, had om ca. 8.30 uur de afvaart plaats van af de Stadhouderskade tegen over de brouwerij. De tocht voerde via enkele grachten naar het Nieuwe Meer en via de ringvaart van de Haarlemmermeerpolder naar de Westeinderplassen en vandaar naar Avifauna. De lunch werd aan boord gebruikt waar de kinderen zich de krentebollen en belegde broodjes goed lieten smaken, evenals de meege brachte flesjes limonade. Bij aankomst in Avifauna trok uiteraard de speeltuin de eerste aandacht van de jeugdige gas ten, waar zij zich na de lange boottocht heerlijk hebben kun nen uitleven. Nadat enkele kin deren in de vijver een natte broek hadden opgelopen, wat met het warme weer een heer lijke afkoeling was, verspreidde de groep zich. Zwemmen en paardrijden waren zeer in trek, alsmede het kijken naar de mooie vogels. Avifauna had deze keer een at tractie méér. Daar was n.l. het verzamelpunt van een auto-rally van de 'Old-time Vehicle Club', waar de A-fordjes, de Bugatti's en al hun soortgenoten uit de jaren 1900 t/m 1920 in hun oude glorie schitterden. Het was een prachtige stoet, waar de kinderen hun ogen op uitke ken. De terugtocht om ca. 15 uur liet een verzameling hongerige en dorstige kinderen zien, die de rest van het eten en drinken binnen korte tijd soldaat had gemaakt. Onderweg werd de tijd gekort met een zangwedstrijd, waar velen met volle overgave en veel volume aan hebben mee gedaan. Om ca. 18 uur werd er afgemeerd in Amsterdam, waar de kinderen, op een enkel pleistertje na, weer heelhuids aan de ouders werden afgele verd. Ook deze dag is dankzij het mooie weer bijzonder ge slaagd te noemen. Th. Smakman tenregeling over 1969 zeer groot is. Het is wenselijk de premie dusdanig te verhogen, dat een gelijkmatige inhouding kan plaats hebben. Nagegaan zal worden of de navordering voor 1969 over een langere pe riode kan worden ingehouden. Rondvraag In de rondvraag werden nog vragen gesteld over: 1. de mogelijkheid voor gepen sioneerden een aantal jaren door te sparen, zodat zij de volledige premie gehono reerd krijgen. 2. ten aanzien van de herstruc turering van het concern per 1 oktober en de plaats van het personeel in het Heine- kenconcern na deze datum. De Redactie Commissie Verslag van de 41ste vergade ring der Ondernemingsraad te 's-Hertogenbosch, gehouden op 17 augustus 1970. Opening De Raad memoreert het plotse ling overlijden van de heer A. de Boer op 1 juli j.l. (lees verder pagina 8) 7

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7