Geen verschuivingen Onnodige barrage Amsterdam I in opmars Eindsprint bracht de overwinning Spanning tot het laatst De klaverjassers hadden het misschien wel 't best voor me kaar van allemaal. Zij zaten in de gezellige Gijsbreghtkelder en konden al meteen genieten van een vorstelijk glas bier. Maar wellicht heeft dit ook al direct de geesten vertroebeld, want aan het einde van de eerste ronde bleek, dat menigeen vergeten was om zijn wedstrijdformulie ren naar behoren in te vullen. Dat gaf de wedstrijdleiders vele hoofdbrekens, vooral ook om dat in de meeste gevallen de tafelnummers niet goed waren ingevuld. Tegen het middaguur had men voor het eerst pas een goed overzicht en toen werd duidelijk dat Amsterdam I veruit favoriet was. Zelfs toen de vierde ronde was afgewerkt en Amsterdam I in feite was uitgespeeld, leek de positie van de Amsterdammers nauwelijks meer aantastbaar. Amsterdam II, dat goed was bij gekomen, moest zien in één ronde een puntenverschil van ruim 20.000 goed te maken, wat voor bijna niemand een haal bare kaart leek. Toch is Amsterdam II erin ge slaagd om de stadgenoten een neuslengte voor te komen en wel door samen met Bunnik in vele partijen meer dan 2000 punten te verzamelen. Waarlijk een prachtig resultaat, waar voor het gehele team zich met man en macht heeft ingespan nen. De eindstand was: Amsterdam II 74452 punten Bunnik 74183 punten Amsterdam I 73541 punten Rotterdam 69734 punten Den Bosch 69110 punten Doordat bij lawntennis de krachtsverschillen niet al te groot waren, bleef de gehele dag de spanning er goed in. Er werden in totaal dertig dubbels afgewerkt, wat neerkwam op 330 sets. Drie wedstrijden ein digden in de setstanden 11-0: de damesdubbel Roterdam te gen Amsterdam II en de mixed dubbel Amsterdam I eerst tegen Den Bosch en later ook tegen Amsterdam II. Zeer sterk werd er ook ge speeld door de herendubbel van Rotterdam en de mixed dubbel van Bunnik, die beiden alle vier de wedstrijden op hun naam brachten. Het opvallende van de totaaluitslag was, dat er wat de plaatsingen betrof geen verschil met vorig jaar was. Al leen behaalde Roterdam nu een puntje meer, ten koste van Vru- mona. De eindstand was: Rotterdam Bunnik Amsterdam I Den Bosch Amsterdam II 10 punten 8 punten 6 punten 6 punten 2 punten De biljarters hebben de organi satoren tot laat in spanning ge houden. Toen het hele wedstrijd- programma al lang was afge werkt, moest er in restaurant Witteveen nog een barragepartij gespeeld worden tussen Bunnik en Rotterdam. Beide vertegen woordigers behoorden, hoewel zij door loting waren aangewe zen, tot de sterksten van het toernooi en moesten resp. 120 en 173 caramboles maken. Toen deze uiterst spannende partij eindelijk was uitgespeeld, was men tot verbazing van eenieder nog geen stap ver der. Immers beide heren hadden het gepresteerd om in hetzelfde aantal beurten beiden de voor geschreven hoeveelheid caram boles te maken. Opnieuw dus remise, wat de wedstrijdleiding deed besluiten de klassements- punten te delen. Inclusief de barragepartij wer den in totaal 51 wedstrijden ge speeld, waarin niet minder dan 6213 caramboles werden ge maakt. De hoogste serie kwam op naam van de Bossche deel nemer Chr. Vogel met 52 ca ramboles (foto hiernaast). Er heerste een fluisterende rust in de twee instructielokalen van de vestiging Mauritskade, waar de bridgers, met gerimpeld voorhoofd, een 5 hoeks-viertal- lenwedstrijd met howelluitslag per team speelden. Dat dit alle maal niet zo eenvoudig was, was bij binnenkomst onmiddel lijk te voelen aan de gespannen sfeer die hier hing en kon men zonder enige moeite aflezen van de ernstige gezichten. Tot het laatste moment werd de spanning erin gehouden, daar men besloten had tot het laatste ogenblik te wachten met het bekend maken van de uit slag. Dat het inderdaad een boeiende strijd is geweest, waar Amsterdam I uiteindelijk met de eer ging strijken, snel gevolgd door Heineken Rotterdam, blijkt eveneens uit het onderstaand overzicht. De eindstand was: Amsterdam I Rotterdam Amsterdam II Den Bosch Vrumona 371 punten 360 punten 302 punten 293 punten 277 punten Zeer redelijk werd er getafel tennist in de moderne sporthal van de Vrije Universiteit, 'Uilen stede' in Amstelveen. Al meteen bij de eerste partij werd duidelijk, dat de ploeg van Amsterdam I, die vorig jaar niet verder kwam dan de vierde plaats, dit jaar een zeer sterke afvaardiging had. De Vrumonaspelers, die er alles aan deden om hun 2e plaats van vorig jaar om te zetten in een eerste, moesten eerlijk toe geven, dat deze ploeg - die dan ook bestond uit twee hoofd klassespelers en een 1e klasser niet te overtreffen was. Ook de winnaar van vorig jaar Am sterdam II gaf goed partij, maar eindigde desalniettemin op een verdiende derde plaats. De eindstand luidt als volgt: Amsterdam I 65 punten Bunnik 55 punten Amsterdam II 24 punten Rotterdam 21 punten Den Bosch 15 punten 5

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5